Konserwacja Gramofonu - Nikt nie dba o sprzęt?

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
DariussoMontinni
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2016, 02:09
Gramofon: DUAL CS620Q

Konserwacja Gramofonu - Nikt nie dba o sprzęt?

#1

Post autor: DariussoMontinni »

Czołem załogo!

Przeczesując forum nie znalazłem żadnego tematu, który bezpośrednio dotyczył by konserwacji gramofonu.. Czy nikt tego nie robi? Nie chce się podzielić wiedzą? Jestem w temacie delikatnie zielony, choć bez pomocy forum załatwiłem sprawę z "Steuerpimpel" w moim Dualu 620Q to wiem że nie zabiorę się za rozkręcanie całości bo nawet nie wiem czy to czyścić w środku bądź smarować :(
Jak odnowić plastik, czy wogóle jest możliwość a może customowa obudowa z alu na wzór poprzedniej plastikowej..

Czekam na masę odpowiedzi, zima idzie sprzęt musi być gotowy na 100%
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Konserwacja Gramofonu - Nikt nie dba o sprzęt?

#2

Post autor: zbyszek1982 »

O pimplu jest milion wątków. O konserwacji różnych gramofonów było w wątkach o tychże. O Smarach i odnawianiu obudów i pokryw też jest masa informacji.
DariussoMontinni
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2016, 02:09
Gramofon: DUAL CS620Q

Re: Konserwacja Gramofonu - Nikt nie dba o sprzęt?

#3

Post autor: DariussoMontinni »

Więc nie możemy zbudować jednego konkretnego wątku dotyczącego tego zagadnienia ? Wyrwane z kontekstu informacje dla początkującego mogą być zgubą... Szkoda..
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Konserwacja Gramofonu - Nikt nie dba o sprzęt?

#4

Post autor: zbyszek1982 »

DariussoMontinni pisze:Więc nie możemy zbudować jednego konkretnego wątku dotyczącego tego zagadnienia ?
Przecież nikt Ci nie broni :)
Mnie się szczerze mówiąc nie chce. Co z tego, że teraz kilka osób poświęci swój czas i dodamy wątek do działu FAQ, jak za dwa dni pojawi się nowy jegomość, który założy wątek dokładnie o tym samym, ale w kontekscie SWOJEGO gramofonu.

Popatrz sobie ile jest wątków o buczących gramofonach. We wszystkich jest maglowane w kółko to samo, ale nikt kto tu przychodzi z tym problemem nie poświęci nawet pół minuty na wpisanie w wyszukiwarkę "gramofon buczy", tylko od razu wali nowy wątek, bo przecież JEGO gramofon jest jedyny na świecie i na pewno nikt się wcześniej na forum z przeszło 130 tys. wpisów nie spotkał z podobnym problemem. :)

Niemniej, jak masz jakieś konkretne pytania to wal. Na VinylEngine jest dostępna serwisówka.

O smarowaniu pisałem niedawno tutaj:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=62&t=9041#p139302
Masz tam podane uniwersalne środki.

Ktoś pewnie coś jeszcze doda od siebie.
DariussoMontinni
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2016, 02:09
Gramofon: DUAL CS620Q

Re: Konserwacja Gramofonu - Nikt nie dba o sprzęt?

#5

Post autor: DariussoMontinni »

Jak mówiłem zima idzie... tak więc postaram się wszystkie wątki dobre dla początkujących (Sam je sprawdzę) wrzucimy w jeden zamknięty post :) A na końcu tego postu link do wyszukiwarki :P
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Konserwacja Gramofonu - Nikt nie dba o sprzęt?

#6

Post autor: Wojtek »

DariussoMontinni pisze: Więc nie możemy zbudować jednego konkretnego wątku dotyczącego tego zagadnienia ?
Nie. Bo jest to na tyle szerokie zagadnienie i mnogość rozwiązań technicznych, że taki mega wątek o naprawie/konserwacji nie ma najmniejszego sensu.
Zawierałby co najwyżej tylko jakieś ogólniki, które niekoniecznie dla większości wypadków byłyby wystarczające.

Cały zarzut o braku informacji czy wręcz niechęci do dzielenia się wiedzą uważam za mocno absurdalny biorąc pod uwagę mnogość wątków o problemach z gramofonami (i rozwiązaniach dla tychże).
DariussoMontinni pisze: Jak mówiłem zima idzie... tak więc postaram się wszystkie wątki dobre dla początkujących (Sam je sprawdzę) wrzucimy w jeden zamknięty post
Taką rolę pełni wątek FAQ. Jest oddzielny dla prawie każdego działu.
Jeśli uważasz że należałoby tam jeszcze coś dorzucić to jasne, dorzucimy.

Tutaj toczy/toczyła się dyskusja na temat propozycji dalszego rozwoju poszczególnych wątków FAQ: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=7&t=5357
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
DariussoMontinni
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2016, 02:09
Gramofon: DUAL CS620Q

Re: Konserwacja Gramofonu - Nikt nie dba o sprzęt?

#7

Post autor: DariussoMontinni »

Dzięki Wojtku za rzeczową odpowiedź :) Przejrzę przez ciebie podane wątki :)
ODPOWIEDZ