Buczenie Siemens RW444, wkładka Telefunken T25

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Imek
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:27

Buczenie Siemens RW444, wkładka Telefunken T25

#1

Post autor: Imek »

Hej,

Mam problem z moim gramofonem Siemens RW444 z wkładką Telefunken T25. Tak jak pisałem w powitalnym poście, w sprawie gramofonów błądzę jak dziecko we mgle, w związku z czym bardzo proszę o radę, co może być nie tak, ponieważ kiedy podpinam gramofon do przedwzmazniacza i puszczam dalej na słuchawki, wydobywa się głośne, dość irytujące buczenie. Dźwięk ten zmniejsza się, kiedy zbliżam rękę do wkładki (Telefunken T25). Poszperałem nieco na forach/stronach i najczęstszą odpowiedzią była informacja, że być może coś jest nie tak z kablami we wkładce. Kable we wkładce wyglądają w porządku, nie widać, żeby ktoś przy nich grzebał. Jak wspomniałem wcześniej, jestem laikiem, w związku z czym kupiłem przedwzmacniacz Vivanco, żeby sprawdzić, czy sprzęt będzie działał. Na poważniejsze zakupy przyjdzie czas, jak już będę miał ogarnięte podstawy :) Będę ogromnie wdzięczny za jakiekolwiek rady. Jeżeli temat nie nadaje się do tego konkretnego działu, bardzo proszę Moda o przeniesienie go.

Dzięki!
Pozdrawiam,
Imek
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Buczenie Siemens RW444, wkładka Telefunken T25

#2

Post autor: chudy_b »

Nic nie napisałeś o przewodzie masowym. Wychodzi taki z gramofonu? Podpinasz go gdzieś?
korrus
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2014, 10:12
Gramofon: Roadstar RS-5750
Lokalizacja: Łódź

Re: Buczenie Siemens RW444, wkładka Telefunken T25

#3

Post autor: korrus »

Różnie z tymi przewodami jest. Ja kiedyś kupiłem gramofon, niby sprawny w 100%. A jak się potem okazało po otwarci gramofony to przewód masowy był ucięty.
ODPOWIEDZ