Problemy z Telefunkenem s600 - poszukiwany serwis Warszawa

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Rebciu
Posty: 9
Rejestracja: 28 lip 2016, 14:25

Problemy z Telefunkenem s600 - poszukiwany serwis Warszawa

#1

Post autor: Rebciu »

Jako, że to mój pierwszy post na forum chce wszystkich przywitać i pozdrowić. Szukam kogoś w Warszawie kto ma pojęcie o starych gramofonach. Mam problem z Telefunkenem S600 - jeden kanał gra dobrze, w drugim słychać tylko wysokotonowca. Adapter kupiony na ebay, wkładka Shure 75 III, igła nowa. Pre to wczesny wzmacnia od ahaji. Telefonicznie próbował mi pomóc ale wszystkie zabiegi nic nie dały. Nie chcę mu jęczeć bo człowiek jest zarobiony. Przy okazji chciałem wymienić okablowanie itp. Żona widząc moją despercję wczoraj zaproponowaława, że mi kupi na urodziny nowy gramofon za 2 tys. ale efekt odsłuchowym będzie raczej gorszy niż przy sprawnym Telefunkenie. Zresztą chce spróbować go reanimować. Znacie kogoś kto jest mi w stanie pomóc?

Pozdrawiam
Czarek
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Problemy z Telefunkenem s600 - poszukiwany serwis Warszawa

#2

Post autor: chudy_b »

Jeśli kosultowałeś problem z ahają, to pewnie przerobiłeś wszelkie manewry z zamianą kanałów prowadzących do dokładnego ustalenia miejsca uszkodzenia?
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Problemy z Telefunkenem s600 - poszukiwany serwis Warszawa

#3

Post autor: cooledit »

Witaj !
Jak dobrze rozumuje to tego Telefunkena masz podpiętego pod jakiś wzmacniacz a kolumnami i w jednej z nich nie gra niskotonowy?
Pytam bo jakoś mi to nie gra wszystko. Problem z Telefunkenem ale nie gra niskotonowy???

Jeśli nie gra niskotonowy w kolumnie to albo uwalona zwrotnica jeśli kolumna ma takową albo uwalony głośnik.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Rebciu
Posty: 9
Rejestracja: 28 lip 2016, 14:25

Re: Problemy z Telefunkenem s600 - poszukiwany serwis Warszawa

#4

Post autor: Rebciu »

Zamiany kanałów nic nie dają. Tak wogóle to nie jestem jakoś totalnie nieogarnięty. Z pre od ahaji sygnał idzie do przedzmacniacza lampowego i końcówki mocy - też na lampach. CD (też lampowe) gra idealnie. Problem leŻy w gramofonie, którego nie ogarniam i dlatego proszę o namiary na kogoś kto go ogarnie i to najlepiej kompleksowo :)
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Problemy z Telefunkenem s600 - poszukiwany serwis Warszawa

#5

Post autor: cooledit »

No to teraz ja nie ogarniam. Bo skoro CD gra dobrze na tym samym wzmacniaczu do którego masz podpięty gramofon z przedwzmacniaczem, to jakim cudem po przełączeniu na gramofon nie gra niskotonowy? :think: ? Czy to czary jakieś?
Nie ma takiej możliwości żeby z gramofonu wychodził na jednym kanale sygnał z obciętym pasmem niskotonowym. Nielogiczne też aby z przedwzmacniacza wychodził taki sygnał. Ale najprościej to podpiąć inny przedwzmacniacz i zobaczyć co będzie. Innego póki co wyjścia nie widzę.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Rebciu
Posty: 9
Rejestracja: 28 lip 2016, 14:25

Re: Problemy z Telefunkenem s600 - poszukiwany serwis Warszawa

#6

Post autor: Rebciu »

Dlatego szukam kogoś kto mi pomoże w tej sytuacji. Wydaje mi się, że problem może dotyczyć wkładki lub problemu z masą, odlutowaniem gdzieś przewodu itp. Drugiego przedwzmacniacza gramofonowego nie posiadam. Ja we własnym zakresie nie poradzę sobie z tym problemem - mam lutownicę i poświęciłem na kombinowanie 3 noce. Poddaje się, nie ma co się oszukiwać - nie znam się na tym i chciałbym go dać kompetentnej osobie do naprawy - tylko nie wiem gdzie w Warszawie taką znaleźć.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Problemy z Telefunkenem s600 - poszukiwany serwis Warszawa

#7

Post autor: darkman »

Rebciu pisze: problem może dotyczyć wkładk
w takiej sytuacji (jakiej?) nie gra jeden kanał - cały.
Rebciu pisze: problemu z masą
lub zwarciem, ale wtedy brumi na obu kanałach

p.s. w w-wie ciężko o kogoś kto by się podjął. Pozostają rozwiązania drogie typu nomos lub piwnica na mokotowie, a i tu jeden z kolegów podawał serwisanta na bliskiej woli - okolice Łuckiej (może i sama ócka). Przepraszam z góry ale nie pomogę w wyszukiwarce(tu-> forumowa), jestem zajęty bardzo dobrze i ciekawie :D
p.s. bis. Na forum chłopaki mają Tele s600ki, więc na pewno pomogą organoleptycznie w sensie wirtualnym.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Problemy z Telefunkenem s600 - poszukiwany serwis Warszawa

#8

Post autor: chudy_b »

Rebciu pisze: Poddaje się, nie ma co się oszukiwać - nie znam się na tym
Wykonaj dwa proste testy które Ci szybko powiedzą gdzie masz problem.

1. Zamień miejscami przewody(kanały) na wejściu przedwzmacniacza. Jesli problem przeniesie się do drugiego kanału, potwierdzisz sprawność toru od przedwzmacniacza do kolumn włącznie. Problem będzie w gramofonie. Jeśli nadal źle grac będzie ta sama kolumna, problem jest gdzieś w przedwzmacniaczu/wzmacniaczu/kolumnie.

2. Jeśli poprzedni test wskaże na gramofon, zamień miejscami przewody przy wkładce. Parami lewa strona na prawą, prawa na lewą. Jeśli będzie źle grać ta sama kolumna, masz uszkodzone okablowanie w gramofonie. Jeśli problem przeniesie się do drugiej kolumny - uszkodzona wkładka.
Rebciu
Posty: 9
Rejestracja: 28 lip 2016, 14:25

Re: Problemy z Telefunkenem s600 - poszukiwany serwis Warszawa

#9

Post autor: Rebciu »

1. Przewody zamienione, problem przeniósł się do drugiego kanału.
2. Przewody w wkładce zamienione - tak jak wyżej, problem przeniósł się do drugiego kanału.

Czyli mam uszkodzone okablowanie. Dodatkowo winda dziś nie chce współpracować i nie blokuje się w dolnej pozycji :( Mam drugi egzemplarz S600, dawca części - typowy transportowy połamaniec. Może trochę pomoże przy reanimacji. Kurcze chyba zaraz poszukam wątków o wymianie kabli i sam postaram się to ogarnąć. Boję się, że coś zepsuje na amen.
Rebciu
Posty: 9
Rejestracja: 28 lip 2016, 14:25

Re: Problemy z Telefunkenem s600 - poszukiwany serwis Warszawa

#10

Post autor: Rebciu »

Zaraz, zaraz czyli wkładka :) źle doczytałem, to jest w sumie dobra wiadomość :)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Problemy z Telefunkenem s600 - poszukiwany serwis Warszawa

#11

Post autor: chudy_b »

Rebciu pisze: Zaraz, zaraz czyli wkładka
Na to wygląda.
Rebciu pisze: to jest w sumie dobra wiadomość
Też mi się tak wydaje. Tak to od początku wyglądało, ale warto było zrobić twarde testy.
Rebciu
Posty: 9
Rejestracja: 28 lip 2016, 14:25

Re: Problemy z Telefunkenem s600 - poszukiwany serwis Warszawa

#12

Post autor: Rebciu »

Bardzo Ci dziękuję :)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Problemy z Telefunkenem s600 - poszukiwany serwis Warszawa

#13

Post autor: chudy_b »

No to pewnie będziesz szukał innej wkładki. Mam nadzieję, że praktyka potwierdzi teorię :D

Pochwal się jak to się skończyło.
Rebciu
Posty: 9
Rejestracja: 28 lip 2016, 14:25

Re: Problemy z Telefunkenem s600 - poszukiwany serwis Warszawa

#14

Post autor: Rebciu »

Koelga pożyczył mi wkładkę do sprawdzenia i ogarnięcia tymczasowo tego bałaganu. Zagrało wszystko pięknie więc prezent już jedzie do mnie - wkładka Ortofon MC10 MK II :) jedzie z za oceanu. Mam troszkę czasu na zmianę okablowania i będąc na fali chyba to zrobię we własnym zakresie :)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Problemy z Telefunkenem s600 - poszukiwany serwis Warszawa

#15

Post autor: chudy_b »

Tak dla porządku, bo pewnie to wiesz, Ten Ortofon to wkładka MC i wymaga innego przedwzmacniacza. A wymiana okablowania nie wymaga jakiejś specjalnej wiedzy, wyłącznie umiejętności obsługi lutownicy, więc spokojnie dasz radę.

P.S. Szukałeś serwisu z Warszawy. Mieszkam w Warszawie, więc osiągnąłeś wszystkie cele :D :D :D
ODPOWIEDZ