Sonab 85S

Kosmiczne talerze z ramionami
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Sonab 85S

#16

Post autor: Gramofonik »

Clipboard03.jpg
Clipboard02.jpg
Jest jakaś śrubka, nie znam angielskiego, służy do regulacji? włączenia i wyłączenia AS? czy wyłączenia na czas transportu?

Ten bolec, składający się w rzeczywistości z dwóch skręconych razem bolców, to jednak jest dociążenia ramienia - wkręca się od tyłu w pokrętło regulacji :)

Nic z AS nie ruszałem, ramię wypoziomowane, czyli nacisk ustawiony na zero - przy zerowym nacisku, gramofon oczywiście włączony, ramię ustawione w dowolnej pozycji nad płytą na początku, środku, na końcu , nie ucieka ani do przodu ani do tyłu, czyli AS działa? Czy AS ma działać tylko w czasie odtwarzania? - co wydaje mi się bardziej logiczne, póki co przesłuchałem dwie płyty, problemu z zacinaniem się, ani przeskakiwaniem płyty nie było.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41378
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sonab 85S

#17

Post autor: Wojtek »

KUTI pisze: Ten Sonab był puszczany fabrycznie z Ortofonem F15 EO, przynajmniej tak jest to opisane w serwisówce, którą możesz sciągnąć z VE.
Nie tylko. Były wersje z Ortofonem i wersje z Shure'm. To pewnie było uzależnione od rynku docelowego (np. Shure trafiał do Sonabów w USA, zgaduję).
KUTI pisze: Gramofonik talerz wazy 1,2 kg wiec do ciężkich nie należy ;)
Wiesz, może Gramofonik nie miał dotąd cięższego gramofonu stąd takie wrażenie :)
Gramofonik pisze: włączenia i wyłączenia AS?
Wyłączenia lub poluzowania. To miałem na myśli w kontekście redukcji siły, ale nie ma żadnej skali więc jedynie drogą prób i błędów dałoby się podregulować.
Z drugiej strony, redukcja by się przydała chyba tylko przy naciskach poniżej 1.25g, a to już i tak jest mało przecież :)
Gramofonik pisze: Ten bolec, składający się w rzeczywistości z dwóch skręconych razem bolców, to jednak jest dociążenia ramienia - wkręca się od tyłu w pokrętło regulacji :)
Czyli mieliśmy rację :)

Instrukcja podaje że w trakcie wyważania ramienia AS może/powinno działać na ramię i żeby użytkownik się tym nie przejmował.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Sonab 85S

#18

Post autor: Gramofonik »

W sumie bardzo fajny babciny model - wyprodukowany przez Yamahę, ładnie wyglądający i mimo swojego wieku, prawie 40 lat, w pełni sprawnie działający. Dobra wkładka, świetna igłą.
Jeśli coś miałbym zmienić, to headshell, i wyprowadzenie kabli - z DIN na RCA, choć oczywiście dołączona przejściówka działa sprawnie, a jak mocno skręcić w headshellu śrubki mocujące, to może zostać ten który jest.
Wystawiłem na sprzedaż, gdyż jak wiadomo ja w babcinych modelach nie gustuję ;)
Cena jest taka, jak kondycja egzemplarza czyli bardzo dobra, egzemplarz sprawdzony, jest w pełni sprawny.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ramirez
Posty: 1729
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:21
Gramofon: Sony PS-4300

Re: Sonab 85S

#19

Post autor: Ramirez »

"...kupiony od pierwszego właściciela w Norwegi." ???
Hmmm... :evil:
"Pierwszy właściciel w Norwegii": http://allegro.pl/gramofon-sonab-85s-no ... 85382.html
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Sonab 85S

#20

Post autor: zbyszek1982 »

Drogi transport musiał być, skoro w tydzień podrożał z 255zł do 600.
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Sonab 85S

#21

Post autor: Gramofonik »

Ramirez pisze:"...kupiony od pierwszego właściciela w Norwegi." ???
Hmmm... :evil:
"Pierwszy właściciel w Norwegii": http://allegro.pl/gramofon-sonab-85s-no ... 85382.html
Sprawnie posługujesz się internetową zapytywarką, ale to czasem prowadzi do błędnych wniosków...
Jak uważnie poszukasz na tym serwisie, to zobaczysz że były dwie aukcje, ja kupiłem na tej drugiej..... tej z service kitem

Wszytko zgadza się, gramofon został przywieziony z Norwegi, przez Polaka który robił remont u właściciela tego egzemplarza
Mogłem odebrać przesyłkę pocztą ale zważywszy na to, że kurierzy rzucają paczkami to wsiadłem w auto, przejechałem tam i powrotem 200 km i odebrałem osobiście.Na miejscu trochę pogadaliśmy, stąd wiem jak jest pochodzenie tego egzemplarza, skąd wiem, że właściel mówił prawdę?
Bo miał trochę innych sprzętów ze Skandynawii, które akurat mniej mnie interesowały....

pozdrawiam
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Sonab 85S

#22

Post autor: Gramofonik »

zbyszek1982 pisze:Drogi transport musiał być, skoro w tydzień podrożał z 255zł do 600.
Każdy miał taką samą szansę, trzeba było z niej skorzystać :)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Sonab 85S

#23

Post autor: zbyszek1982 »

Gramofonik pisze: Każdy miał taką samą szansę, trzeba było z niej skorzystać
Dzięki, nie kupuję od spekulantów z allegro.
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Sonab 85S

#24

Post autor: Gramofonik »

zbyszek1982 pisze:
Gramofonik pisze: Każdy miał taką samą szansę, trzeba było z niej skorzystać
Dzięki, nie kupuję od spekulantów z allegro.
Gwoli przypomnienia historii. W Polsce w okresie stanu wojennego, rządząca zbrodnicza ekipa, i ludzie ich popierający, nazywali spekulantami osoby który zajmowały się handlem, zapadły surowe wyroki :(

Co do zaproponowanej ceny, taka anegdota ;)

Mechanik samochody po naprawie proponuje klientowi za usługę cenę 1001 złotych,
Klient pyta za co ten 1 złotych, na to mechanik odpowiada, 1 złotych to koszty naprawy, a 1000 złotych za to, ze wiedziałem, co jak i gdzie ;)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sonab 85S

#25

Post autor: ojcie_c »

Wyczuwam pewien schemat działania tutaj, który nie do końca popieram.

Ale cóż - każdy orze, jak może.
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Sonab 85S

#26

Post autor: Obywatel »

Gramofonik pisze: Gwoli przypomnienia historii. W Polsce w okresie stanu wojennego, rządząca zbrodnicza ekipa, i ludzie ich popierający, nazywali spekulantami osoby który zajmowały się handlem, zapadły surowe wyroki :(
I bardzo dobrze, że zapadały. Spekulacja nie ma nic wspólnego z uczciwym handlem. Biznes, który nie kieruje się etyką to chujnia. Ci którzy zajmują się spekulacją na szerszą skalę, wykańczają całe gospodarki, firmy a przez to cierpią zwykli ludzie narażeni na skutki działania aferzystów. Całe szczęście w naszym pięknym kraju jest aktualnie zła pogoda dla cwaniaczków.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Sonab 85S

#27

Post autor: Gramofonik »

I bardzo dobrze, że zapadały.
Tutaj zakończę z Panem rozmowę

pozdrawiam
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sonab 85S

#28

Post autor: ojcie_c »

Obywatel pisze: Biznes, który nie kieruje się etyką to chujnia. Ci którzy zajmują się spekulacją na szerszą skalę, wykańczają całe gospodarki, firmy a przez to cierpią zwykli ludzie narażeni na skutki działania aferzystów. Całe szczęście w naszym pięknym kraju jest aktualnie zła pogoda dla cwaniaczków.
+1. :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

Re: Sonab 85S

#29

Post autor: chrzan49 »

Szwedzki Sonab to w zasadzie była manufaktura sprzedająca sredniej jakości sprzęty po horrendalnych cenach.Za to marketing mieli hoho.Gramofon niezły.Antyskating zawsze jak najmniejszy gdy problemy.
Tomasz
ODPOWIEDZ