Stanton STR8-100 - nie będę didżejem ;)

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41559
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#16

Post autor: Wojtek »

Gramofonik pisze: nawet napisałem stosowny temat na forum, ale gdzieś znikł.
Jest tam gdzie był :morda:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=46&t=8696
Gramofonik pisze: - ciężki model, pancerny bym powiedział
Wyjmij kawał blachy obciążający spód ze środka to "magicznie" stanie się lekki :morda:
Gramofonik pisze: Concordzie - swoją drogą co to za model?
Concorde DJ S
Gramofonik pisze: - ramię po odtworzeniu nie wraca do pozycji wyjściowej - ten typ tak ma?
Kupiłeś gramofon manualny, więc tak, ten typ tak ma.
Gramofonik pisze: Ramię ma być równolegle to talerza? Ustawiłem na "O", niżej opuścić się nie da, nadal ma lot pikujący ;)
W teorii powinno, ale gdy igła jest na talerzu.

W tym modelu jednak nie ma to najmniejszego znaczenia, bo masz poważniejszy problem kalibracyjny, o którym chyba jeszcze nie wiesz, ale zaraz do tego dojdziemy :)
Gramofonik pisze: - jakieś podpowiedzi, aby ładniej grało, na zostanie dżidżejem już za późno, zamierzam na tym słuchać normalnie płyt w domu
Na to pytanie nie ma odpowiedzi, więc nawet nie będę próbował. To nie jest gramofon do odsłuchu. Zupełnie.


Zasadniczy problem z DJskimi gramofonami z krótkim prostym ramieniem i kołnierzem SME jest taki że praktycznie nie da się dobrze ustawić overhang, stąd ciągle są problemy z prawidłowym trackingiem. Przy DJskich igłach tego problemu się nie zauważa aż tak bardzo ze względu na bardzo wysoką siłę nacisku.

Dlatego gramofony te są na forum bezwzględnie niepolecane jeśli mają służyć do odsłuchu.
Nawet jako maszyny do skreczu mają swoich zwolenników i przeciwników.

Dorobiliśmy się już paru tematów gdzie ludzie tak jak Ty, nieświadomi kupili tego typu gramofon i liczyli że ktoś im pomoże stworzyć jakiś cud.

Tutaj dodatkowo dochodzi zaślepka na pokrętle regulacji AS. Po prostu jej nie ma :)


Innymi słowy:

Kupiłeś sobie specyficzny model gramofonu do skreczu, który w żaden sposób nie służy do sensownego odsłuchu płyt.

Chciałeś mieć tani gramofon z regulacją VTA. Cel osiągnięty, jeśli ograniczymy się tylko do obecności regulacji VTA.

Tyle że gramofon nie ma regulacji AS i ma ramię na którym nie ustawisz dobrze overhangu.
A są to ustawienia mające o wiele większy wpływ na pracę igły niż kąt VTA.


Sprzedaj to i szukaj dalej, bo jakiegolwiek inwestowanie pieniędzy i czasu w ten gramofon jest równie mądre jak palenie pieniędzy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#17

Post autor: Gramofonik »

Sprzedaj
Oczywiście tak zrobię
Dzięki za poradę
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#18

Post autor: Gramofonik »

:)
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#19

Post autor: Gramofonik »

Wyjmij kawał blachy obciążający spód ze środka to "magicznie" stanie się lekki :morda:
Na youtube jest film, można zobaczyć, że 3/4 tego co jest w środku to elektronika, wygląda to jak karty rozszerzeń do komputera i zapewne to tyle waży, no ale w końcu to "Digital Turntable"

Gra sobie od kilku godzin, głównie muzyka dance, yc, yc, umpa umpa i powiem ci jest dobrze :)
Ustawiłem nacisk igły na 4.5 gram, VTA na 4.5 - nie wiem po co ale tak ustawiłem.
Łupie basem konkretnie, wysokie nie szeleszczą, płyty nie trzeszczą - a nie są w dobrej kondycji, tracking ok, nic nie przeskakuje, nie zacina się.
Użytkowy panie sprzęt :)
Jak nie będzie chętnych za rozsądną cenę, to sobie zostawię na jakiś czas, do codziennego użytku. Mam trochę polskich singli i czwórek do posłuchania, w stanie daleko bardzo nie najlepszym, więc będzie jak znalazł
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#20

Post autor: Gramofonik »

Walka do końca :)

Intryguje mnie po jakiego czorta producenta zamontował w tym gramofonie regulację VTA, jak przy najniższym ustawieniu, czyli na zero, ramię jest mocno pikujące. A przecież kanon mówi, że gdy igła spoczywa na płycie obciążona, to ramię powinno być równoległe do talerza.
Wkładka która w tym gramofonie jest zamontowana, nie jest jakaś nie typowa, raczej ma standardową wysokość
Postanowiłem ustawić to według kanonu, aby ramię było równoległe, wymagało to położenie na talerzu, dwóch slipmat, oraz dodatkowych dwóch płyt winylowych :)

Dziwne.....
DSC_0101.JPG
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#21

Post autor: Gramofonik »

Zamykamy wątek, egzemplarz zmienił właściciela.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#22

Post autor: Pawelec »

I mam nadzieję, że więcej takich nie będzie :clap:
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#23

Post autor: Gramofonik »

Pawelec pisze:I mam nadzieję, że więcej takich nie będzie :clap:
Tego modelu na pewno więcej nie kupię więc nie zamierzam o nim pisać, no chyba że trafi się w okazyjne cenie - to dobry model handlowo, no ale to inna para kalosze
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#24

Post autor: Pawelec »

Daj już spokój :hand: Jamen :shhh:
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
ODPOWIEDZ