Stanton STR8-100 - nie będę didżejem ;)

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Stanton STR8-100 - nie będę didżejem ;)

#1

Post autor: Gramofonik »

Szukałem ostatnio gramofonu z regulacją VTA, nawet napisałem stosowny temat na forum, ale gdzieś znikł.

Od tamtego czasu, a minął tydzień, przeszukiwałem codziennie znane serwisy aukcyjne, przeglądałem oferty bez mała z całego świata, niestety bez sukcesów.
Aż do dzisiaj, żeby zabawniej było, znalazłem ofertę kilka ulic dalej, od miejsca gdzie mieszkam.
Sprzęt jest całkowicie sprawny, wizualnie nosi ślady użytkowania, ale to się dopieści ;)

Pierwsze wrażenie po przyniesieniu do domu i próbie podłączenia? Kurna gdzie jest kabel uziemienia? Nie ma, bo ten typ tak ma :)

Podłączyłem na szybko, wyjściem cyfrowym, jednym kablem - jest taka opcja. Wyciągnąłem z pawlacza zestaw starych tanecznych płyt, podpiąłem kolumny - pierwszy raz od, niech policzę, no będzie jakieś 25 lat, ostatnio słuchałem tylko na słuchawkach. Pierdolnęło basem konkretnie i odpłynąłem w krainę marzeń ;)

Inne pierwsze wrażenia:

- brak pokrywy, szkoda
- ciężki model, pancerny bym powiedział
- dużo różnokolorowych światełek - lubię bajery ;)
- igła w Concordzie tępa okrutnie, albo tak ma, albo jest zajechana, krasnoludki zajumały jedyne skrzydło w Concordzie - swoją drogą co to za model?
- założył bym inną ale headashella brak
- ramię jakieś krótkie
- nic nie buczy nic nie szumi
- ramię po odtworzeniu nie wraca do pozycji wyjściowej - ten typ tak ma?

Ramię ma być równolegle to talerza? Ustawiłem na "O", niżej opuścić się nie da, nadal ma lot pikujący ;)


Na szybko dwa pytania:

- jak odnowić plintę, jest aluminiowa, aby ładnie wyglądała, można by szlifować, ale na płycie są napisy
- jakieś podpowiedzi, aby ładniej grało, na zostanie dżidżejem już za późno, zamierzam na tym słuchać normalnie płyt w domu



ps: Bóg mnie kocha ;)
Załączniki
DSCF1013.jpg
DSCF1011.jpg
Ostatnio zmieniony 17 lip 2016, 21:04 przez Gramofonik, łącznie zmieniany 5 razy.
Latro
Posty: 1918
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#2

Post autor: Latro »

Gramofonik pisze: ps: Bóg mnie kocha ;)
pod warunkiem, że kochasz bliźniego jak siebie samego, a Boga ze wszystkich sił swoich. Ale to tak notabene :)
Do aluminium (amelynium wg. gościa z Yutuba ;) ) najlepiej płyn do szyb (na bazie alkoholu), a potem pianka do golenia. Takie rady znalazłem googlując i pomogło i to tak, że nawet obyłem się bez pianki.
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#3

Post autor: Gramofonik »

Latro pisze: Do aluminium (amelynium wg. gościa z Yutuba ;) ) najlepiej płyn do szyb (na bazie alkoholu), a potem pianka do golenia. Takie rady znalazłem googlując i pomogło i to tak, że nawet obyłem się bez pianki.
Się sprawdzi, dzięki. :)
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#4

Post autor: Gramofonik »

Po prawej obok regulacji nacisku jest jakieś pokrętło, podejrzewam że to do ustawiania siły odśrodkowej, ale skali nie ma, ja kto ustawić?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#5

Post autor: chudy_b »

Gramofonik pisze: ale skali nie ma
W Technicsie jest :D
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15097
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#6

Post autor: darkman »

Um, w Sabie też. :D
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#7

Post autor: Gramofonik »

Hm.... ciekawe, jaki ten gramofon ma overhang? :) Ramię jest tak krótkie, że czubek igły kończy się przed trzpieniem jakieś 2-3 cm :) Minusowy chyba jakiś :) Albo też zamontowana wkładka jakaś krótka, możliwości jakiekolwiek regulacji brak :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15097
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#8

Post autor: darkman »

Gramofonik pisze: możliwości jakiekolwiek regulacji brak
W Thorensie jest.
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#9

Post autor: Gramofonik »

darkman pisze:
Gramofonik pisze: możliwości jakiekolwiek regulacji brak
W Thorensie jest.
Jakbyś zamontował takiego Concorda to też byś możliwości regulacji nie miał

ps: niech żyje bezinteresowna złośliwość
Ostatnio zmieniony 14 lip 2016, 06:50 przez Gramofonik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15097
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#10

Post autor: darkman »

Oj tam, oj. Niewinny żarcik.
Nie ma się co obruszać. Bardzo ładny niebieski Pershing.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#11

Post autor: chudy_b »

darkman pisze: Oj tam, oj. Niewinny żarcik.
:D :D :D
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#12

Post autor: Gramofonik »

darkman pisze:Oj tam, oj. Niewinny żarcik.
Nie ma się co obruszać. Bardzo ładny niebieski Pershing.
Mi do żartów nie jest gdyż:

1.Nie wiem jak ustawić poprawnie siłę odśrodkową, bo pokrętło nie ma skali
2.Jakbym tym pokrętłem nie kręcił to nie sposób ustawić ramienia tak, aby nie uciekało w pozycję spoczynkową, kręcę pokrętłem AS gdy obciążenie ramienia ustawione na zero, efekt jest taki jakby ta regulacja AS w ogóle nie działała, może jest uszkodzona?
2.Nie wiem jak ma być ustawione VTA, jakby tą regulacją nie kręcił to ramię zawsze w pozycji pikującej, a nie równoległej, nie wiem może tak ten typ tak ma, a jak ma to jaki ma być kąt?

Może ta wkłada zupełnie nie pasuje do tego ramienia? Ledwie można zrobić wytarowanie ramienia, pokrętło jest na samym końcu skali, ledwie łapie zakres, tak jakby ramię z tą wkładką było za ciężkie?

No nic, kupię dzisiaj jakiś kosz do montażu tradycyjnej wkładki, zamontuję inną pożyjemy zobaczmy..
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#13

Post autor: zbyszek1982 »

Jak sobie kupiłeś gramofon do skreczu to teraz masz :morda:
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#14

Post autor: KUTI »

Gramofonik pamiętasz jak ostrzegali Cię? chytry traci dwa razy? Chcesz to wyślę Tobie canvas z pięknym gramofonem, chociaż oko nacieszysz. Skupiasz się na półśrodkach, a pózniej zachodzisz w głowę, tak jest za każdym razem, czy to chodzi o wkładki, gramofony itp, itd.... Mam nadzieję, że w końcu zrozumiesz swoje błędy i kiedyś dasz się zresocjalizować, albo dalej będziesz tylko pytał i robił po swojemu.
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Stanton STR8-100 - będę didżdejem

#15

Post autor: Gramofonik »

KUTI pisze:Gramofonik pamiętasz jak ostrzegali Cię? chytry traci dwa razy? Chcesz to wyślę Tobie canvas z pięknym gramofonem, chociaż oko nacieszysz. Skupiasz się na półśrodkach, a pózniej zachodzisz w głowę, tak jest za każdym razem, czy to chodzi o wkładki, gramofony itp, itd.... Mam nadzieję, że w końcu zrozumiesz swoje błędy i kiedyś dasz się zresocjalizować, albo dalej będziesz tylko pytał i robił po swojemu.
Oczywiście mogę ten gramofon jak stoi wystawć pod młotek, i myślę że nie stracę, ale intryguje mnie jak to ma poprawnie działać
ODPOWIEDZ