Gramofon Auna - problem z dźwiękiem

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
marek 24
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2016, 09:20

Gramofon Auna - problem z dźwiękiem

#1

Post autor: marek 24 »

Witam serdecznie.

Jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Posiadam Gramofon Firmy AUNA A411+ amplituner Yamaha HTR 5930. Po podłączeniu Gramofonu pod amplituner ( wejście V-AUX) dźwięk gra dość cicho. Poczytałem na forach aby zakupić przedwzmacniacz. Kupiłem KIT AVT-1023. Po zmontowaniu wszystkiego w całość i po podłączeniu okazało się, że dźwięk gra już o niebo lepiej ale za bardzo jest "charczący', nie czysty. Jakby moc wyjściowa chciała rozerwać głośniki. Nie działa to tak jak powinno. Jako zasilacza do zestawu KIT zastosowałem standardowy zasilacz ( od siatkówki) 12V 100mA.
I teraz pytania moje: Co jest nie tak ? Czy GND muszę koniecznie podłączyć od gramofonu do wzmacniacza ? Słabej mocy zasilacz ? Lub jeszcze coś innego ?

Proszę o poradę.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4006
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Gramofon Auna - problem z dźwiękiem

#2

Post autor: chudy_b »

marek 24 pisze: Czy GND muszę koniecznie podłączyć od gramofonu do wzmacniacza ?
Do masy przedwzmacniacza.
marek 24
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2016, 09:20

Re: Gramofon Auna - problem z dźwiękiem

#3

Post autor: marek 24 »

chudy_b pisze:
marek 24 pisze: Czy GND muszę koniecznie podłączyć od gramofonu do wzmacniacza ?
Do masy przedwzmacniacza.

No właśnie ale co to daje ?
marek 24
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2016, 09:20

Re: Gramofon Auna - problem z dźwiękiem

#4

Post autor: marek 24 »

marek 24 pisze:
chudy_b pisze:
marek 24 pisze: Czy GND muszę koniecznie podłączyć od gramofonu do wzmacniacza ?
Do masy przedwzmacniacza.

No właśnie ale co to daje ?
edit: GND podłączone i nadal to samo.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4006
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Gramofon Auna - problem z dźwiękiem

#5

Post autor: chudy_b »

Trudno powiedzieć co jest nie tak. Sprawdź ten KITowy pre. Poprawność montażu, wartości elementów. Wygląda na to że w nim jest problem.
marek 24
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2016, 09:20

Re: Gramofon Auna - problem z dźwiękiem

#6

Post autor: marek 24 »

Wszystko już ok. Może faktycznie winą było nie podłączenie gnd. Elegancko gra i dźwięk jak za dawnych dobrych czasów. Dzięki piękne za odp.
ODPOWIEDZ