Pomoc z gramofonem Medion

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Adikk7
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2016, 21:35

Pomoc z gramofonem Medion

#1

Post autor: Adikk7 »

Witam, dziś podłączyłem swój nieużywany od jakiegoś czasu gramofon firmy Medion.
Chcąc sprawdzić jak z nim jest, podłączyłem go za pomocą wejścia AUX do mini wieży.
Problem wygląda tak, że po przełączeniu na tryb AUX, gramofon przestaje odtwarzać, tj. płyta się nie kręci i nic nie mogę na to poradzić.
Czy prawdopodobne jest to, że potrzebuję przedwzmacniacza i gramofon zacznie odtwarzać w trybie AUX dopiero po podłączeniu przedwzmacniacza? Czy płyta powinna się kręcić tak czy inaczej, nawet bez odtwarzania dźwięku?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41580
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomoc z gramofonem Medion

#2

Post autor: Wojtek »

Generalnie to do czego podłączysz gramofon (i do jakiego wejścia) nie powinno mieć żadnego wpływu na pracę napędu, więc sam opis problemu jest nieco abstrakcyjny.

Co przełączyłeś na tryb AUX?

Jaki to konkretnie model Mediona? Nie pamiętam czy był tylko jeden czy też wyszło tego parę :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Adikk7
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2016, 21:35

Re: Pomoc z gramofonem Medion

#3

Post autor: Adikk7 »

Nie mogę znaleźć informacji jaki to model, znalazłem taki sam na Allegro, więc postanowiłem pozyczyć zdjęcie

http://c.allegroimg.pl/original/10/62/2 ... 27845756_1

Gramofon podłączam kablem AUX-AUX do wieży LG, wejściem AUX w gramofonie do wejścia port in na panelu wieży (próbowałem także wejścia phones, właściwie wszystkiego próbowałem)

Na tryb AUX przełączyłem gramofon, za pomocą przycisku który można zauważyć na tym zdjęciu.

Ogólnie nie jestem ekspertem, więc nie mam pojęcia co robię źle, czy powinienem go inaczej podłączyć
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Re: Pomoc z gramofonem Medion

#4

Post autor: pawlos »

gramofon jak przełaczysz w tryb aux to sygnał wchodzi do niego ,a nie wychodzi.
masz inne wyjscia w tym gramofonie ?
znalazłem model md83821
przełacz na phono na gramofonie
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
Adikk7
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2016, 21:35

Re: Pomoc z gramofonem Medion

#5

Post autor: Adikk7 »

Ogarnąłem teraz wszystko, musiałem podłączyć inaczej, kablem czerwonym i bialym od tyłu gramofonu, potem przejśc przez AUX do gramofonu i gra tak jak chciałem, dzieki.
ODPOWIEDZ