Numark tt 1625 zapętla fragment

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
AdeRbeats
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:19

Numark tt 1625 zapętla fragment

#1

Post autor: AdeRbeats »

Jak w temacie, igła tak jakby odbija, chce zmienić rowek i dziwnie ją rzuca. Na każdej płycie w dosyć podobnych miejscach. Wkładka GT. Dochodzi do pewnego momentu kiedy zaczyna się nieustanne zapętlanie :/Nacisk 2,5g anti-skate na 0 (według manuala) Ramię chodzi z dziwnym oporem a pokrętło od ant skate rusza się razem z ramieniem Sprzedający mówił, że sprawdzał i było ok. Co jest na rzeczy? Bo już mnie szlak trafia :(https://youtu.be/5UF19HK4_oo
Awatar użytkownika
Ramirez
Posty: 1729
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:21
Gramofon: Sony PS-4300

Re: Numark tt 1625 zapętla fragment

#2

Post autor: Ramirez »

Skoro nacisk jest 2,5g to chyba antyskating powinien być zbliżony do 2,5. Nic dziwnego, że ramię ciągnie system wyrywając igłę z rowka. Pokrętło AS nie powinno się obracać wraz z ruchem ramienia. Wg. mnie ewidentnie usterka antyskatingu no i ten opór ramienia. Sprzedający kręci :twisted:
AdeRbeats
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:19

Re: Numark tt 1625 zapętla fragment

#3

Post autor: AdeRbeats »

Anty skating dałem na 2,5.Kolega polecił
Na każdej płycie zacięcie jest w tym samym miejscu :/
Myślisz, że wada produktu?
Awatar użytkownika
Ramirez
Posty: 1729
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:21
Gramofon: Sony PS-4300

Re: Numark tt 1625 zapętla fragment

#4

Post autor: Ramirez »

A po przestawieniu ramienia poza to miejsce igła już nie przeskakuje?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15148
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Numark tt 1625 zapętla fragment

#5

Post autor: darkman »

Ramirez pisze: Sprzedający kręci
Oj tam, to chyba nie na allegro, tam wszyscy święci, a Pan przecież sprawdzał.. :? :o :D

Na moje oko to masz kolego @AdeR kłopot z horyzontalną regulacją ramienia. niestety nie wiem czy ramię w tym gramofonie umożliwia regulację tego typu (VTF, VTA). Sprzęt polubili DJ`e i stąd akurat mniejszy zakres wiedzy x popularność w danym segmencie (u nas).
Na pewno zrobiłbym pełną geometrię, na ile się da i poczytałbym tego rodzaju wątki, zwracając potem uwagę na aspekt regulacji horyzontalnej. W dobrych ramionach wystarczy poluzować jedną praktycznie śrubkę.
Tu masz link, sorry ale mnie się szukać nie chce, podrzucam jedynie trop.
http://www.vinylengine.com/turntable_fo ... 18&t=62141
Na cytowanym portalu powinieneś znaleźć też manual do swojego ramienia, jak i całego gramofonu.
AdeRbeats
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:19

Re: Numark tt 1625 zapętla fragment

#6

Post autor: AdeRbeats »

Gramofon u taty (elektronik) powiedzial, że coś ociera o pokrętło antyskatingu. Na 99%zrobi jutro
darkman pisze: czy ramię w tym gramofonie umożliwia regulację tego typu (VTF, VTA).
niestety nie
Czasem jak "pominąłem" zapętlony fragment było trochę spokoju, i wchodziło na fragment płyty, który znam już na pamięć :Pi zapętlamy
Ostatnio zmieniony 18 maja 2016, 22:17 przez AdeRbeats, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15148
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Numark tt 1625 zapętla fragment

#7

Post autor: darkman »

Możliwe. Chyba.
BTW VTA to regulacja vertykalna i raczej inna śrubka ale to nie będzie ten problem. Poczytaj tamten link.
Sam opór ramienia w przesuwaniu do środka talerza reguluje się horyzontalnie, mozliwe jednak, że to ramię tego nie umożliwia. Źle Ustawiony ATN również przy znaczącym nacisku jaki ustawiłeś też może być przyczyną, jednak wówczas igła według mnie zjeżdżałaby z talerza całkiem. Objaw 'stania w miejscu' jest przy zbyt małym nacisku głównie - być może źle ustawiłeś nacisk, a kierujesz się wskazaniami pokretła - najpierw ramię musisz wyważyć (!). Czy to zrobiłeś??
AdeRbeats
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:19

Re: Numark tt 1625 zapętla fragment

#8

Post autor: AdeRbeats »

Owszem ramię wyważone, a na dodatek sprawdzone waga. Zobaczymy co zdziała tata
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15148
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Numark tt 1625 zapętla fragment

#9

Post autor: darkman »

AdeRbeats pisze: na fragment płyty, który znam już na pamięć
No to przecież resztę możesz dosłuchać na you tube. Nie dramatyzuj. Mamy przecież XXI wiek! :D
AdeRbeats
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:19

Re: Numark tt 1625 zapętla fragment

#10

Post autor: AdeRbeats »

darkman pisze:
AdeRbeats pisze: na fragment płyty, który znam już na pamięć
No to przecież resztę możesz dosłuchać na you tube. Nie dramatyzuj. Mamy przecież XXI wiek! :D
Ale to nie o to chodzi :/
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

Re: Numark tt 1625 zapętla fragment

#11

Post autor: chrzan49 »

Ramię ma opory w tym miejscu.Trzeba rozebrać obudowe i spojrzeć czy nie zaczepiaja gdzies przewody i czy antyskating nie blokuje.
Tomasz
AdeRbeats
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:19

Re: Numark tt 1625 zapętla fragment

#12

Post autor: AdeRbeats »

Nie zgadniecie co blokowalo, ten bolec, który trzyma ramię żeby za bardzo nie poszło do środka. Tata wiele gramofonów robił ale aż się zdziwił. Wycięty w 4 strony świata, tak jakby ktoś próbował nieumiejętnie naprawić
ODPOWIEDZ