Sharp RP-101 - kilka pytań początkującego

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gotzu
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2016, 15:46
Gramofon: Sharp RP-101

Sharp RP-101 - kilka pytań początkującego

#1

Post autor: gotzu »

Jakiś czas temu stałem się posiadaczem gramofonu tangencjalnego Sharp RP-101. Okazało się, że babcia narzeczonej od X lat trzyma taki w szafce :D Kupiłem na Allegro pasek i przejściówkę DIN-> Chinch, podpiąłem pod wejście PHONO wzmacniacza (zakładam, że skoro takowe posiada, to znaczy, że ma wbudowany przedwzmacniacz :D) i bez wielkich nadziei nastawiłem pierwszą z brzegu płytę. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że gramofon gra, i to gra przyzwoicie (jak na moje ówczesne standardy przynajmniej).
Jako że to mój pierwszy poważny sprzęt, przez kilka miesięcy wystarczało mi to, że po prostu "grał" - zwłaszcza, że systemowi audio, którym dysponuję, przydałoby się odświeżenie. Ostatnio zacząłem bardziej interesować się tematem, przyglądać się, przysłuchiwać itd. Niestety na temat tego modelu gramofonu ciężko znaleźć coś w sieci. Może ktoś z Was pomoże?

Chodzi mi o wkładkę i igłę do tego modelu. Zastanawiam się, czy jest w ogóle możliwość wymiany jej na coś lepszego - ta, która jest zamontowana, wygląda na fabryczną. Igłę mogę wyjąć bez problemu, jednak konstrukcja ramienia na pierwszy rzut oka nie daje możliwości wymontowania wkładki (nie grzebałem w nim za bardzo, aby czegoś nie popsuć). Udało mi się znaleźć w necie coś takiego:
http://www.stylusplus.co.uk/sharp-rp101 ... 3547-p.asp
Sądząc po zamieszczonym obrazku:
sharp-rp101-record-player-stylus-[2]-3547-p.jpg
sharp-rp101-record-player-stylus-[2]-3547-p.jpg (18.71 KiB) Przejrzano 1975 razy
wkładka jest wyjmowalna... Mocno strzelam, ale czy to możliwe, żeby do tego gramofonu pasowały wkładki z mocowaniem T4P? (te 4 bolce przywodzą mi to na myśl)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41581
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sharp RP-101 - kilka pytań początkującego

#2

Post autor: Wojtek »

Do tego gramofonu pasuje tylko fabryczna wkładka. To nie jest standard T4P.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
gotzu
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2016, 15:46
Gramofon: Sharp RP-101

Re: Sharp RP-101 - kilka pytań początkującego

#3

Post autor: gotzu »

Niestety potwierdza to moje obawy :/
Dzięki za odpowiedź.
ODPOWIEDZ