Telefunken s600 przewód sygnałowy

Kosmiczne talerze z ramionami
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Telefunken s600 przewód sygnałowy

#31

Post autor: zbyszek1982 »

Przecież można zamontować koniec kabla sygnałowego na sztywno jakąś obejmą w miejscu gdzie jest ta śrubka od płytki, i przylutować kable z ramienia bezpośrednio. Ja już tak robiłem w kilku gramofonach, w tym w dwóch swoich i nie zaobserwowałem żadnych problemów.
Awatar użytkownika
Krzysztof_67
Posty: 111
Rejestracja: 10 sty 2013, 11:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Telefunken s600 przewód sygnałowy

#32

Post autor: Krzysztof_67 »

Zbyszek, z całym szacunkiem ale pachnie mi to druciarstem. Mechanicznie słabo, problemy z izolacją połączeń i przydźwiękiem. Oczywiście te problemy nie muszą wystąpić ale co do zasady żeby było porządnie trzeba wesprzeć się jakąś płytką, która przecież kosztuje niewiele.

Ps.
widziałeś w gdzieś takie "fabryczne" rozwiązanie? Z jakiegoś powodu producenci tego nie robią.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Telefunken s600 przewód sygnałowy

#33

Post autor: Pawelec »

Krzysztof_67 pisze:Zbyszek, z całym szacunkiem ale pachnie mi to druciarstem. Mechanicznie słabo, problemy z izolacją połączeń i przydźwiękiem. Oczywiście te problemy nie muszą wystąpić ale co do zasady żeby było porządnie trzeba wesprzeć się jakąś płytką, która przecież kosztuje niewiele.

Ps.
widziałeś w gdzieś takie "fabryczne" rozwiązanie? Z jakiegoś powodu producenci tego nie robią.
I tu się zdecydowanie mylisz. Połączenie na płytce to tylko wygoda producenta w fazie montażowej i serwisu w fazie naprawy. Co do estetyki wykonania to Ty decydujesz jak to zrobisz i Ty tylko będziesz widział to połączenie podczas użytkowania gtamofonu w swojej wyobraźni. Sens połączeń bezpośrednich ma właśnie na celu wyeliminowanie wszelkich zewnętrznych niepożądanych efektów i wyeliminowanie szkodliwego wpływu na tor większej ilości wątpliwych lutów. Nikt nie broni wykonania połączenia na płytce tylko po to by Ci było łatwiej to wykonać ale lepszego efektu nie uzyskasz ;)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Telefunken s600 przewód sygnałowy

#34

Post autor: zbyszek1982 »

Krzysztof_67 pisze: Z jakiegoś powodu producenci tego nie robią.
Zapewne z takiego, że trudniej to zrobić niż przylutować przewód na pałę do płytki. Zajmuje to po prostu więcej czasu.
Krzysztof_67 pisze: Mechanicznie słabo, problemy z izolacją połączeń i przydźwiękiem.
Doszukujesz się na siłę nieistniejących problemów.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Telefunken s600 przewód sygnałowy

#35

Post autor: klin »

...? ;) A na co ta płytka, przepraszam? Żeby lepiej wyglądało?
W ramionach SME (taka niszowa amatorska produkcja ramion z UK) masz tylko takiego klipsa żeby była możliwość przepinania przewodów ale jeśli masz mieć na stałe przewód to równie dobrze można go przylutować bezpośrednio do przewodów od wkładki.
sme clip.jpg
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Telefunken s600 przewód sygnałowy

#36

Post autor: ahaja »

Jak Pawelec napisał - dla producenta to tylko wygoda.
Podobnie jak instalowanie w ramieniu gniazda DIN5.
Podobnie jak ewentualne 'modne' przeróbki SME 30.. z dodanymi gniazdami RCA. Po to by móc łatwiej wymienić/żonglować kablem/ami.

Jak przerabiałem ramię Ortofona czy SME czy Regę etc. to zawsze mówiłem co jest za a co przeciw. Z naciskiem na jakość dźwięku czyli wyeliminowanie właśnie tych niepotrzebnych złączek po drodze.

Kabel wychodzący z gramofonu można zacisnąć na dławnicy kablowej np PG9 jeśli obudowa gramiaka pozwala. Wtedy jest pewność, ze nie wyrwiesz razem z kablami w ramieniu ... Albo od wewnątrz można spiąć opaską zaciskową kable i nie ma siły by je wyrwać.

S600: https://goo.gl/photos/b1uyW42UqvLYdYCQ6
TD165 z SME3009: https://goo.gl/photos/GuL7dbnW5AUdwbJEA
Awatar użytkownika
Krzysztof_67
Posty: 111
Rejestracja: 10 sty 2013, 11:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Telefunken s600 przewód sygnałowy

#37

Post autor: Krzysztof_67 »

Ale na mnie naskoczyliście.
Chcecie mieć prowizorki - miejcie, nikt Wam nie broni. W kontekście tej dyskusji zaproponowałem, w mojej opinii, rozwiązanie elegantsze i bezpieczniejsze niż bezpośrednie lutowanie cieniutkich przewodów z grubymi. Jeśli Wam się to nie podoba to OK nie zamierzam kopii kruszyć - w końcu decyzje co zrobić podejmie Zensorki.
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Telefunken s600 przewód sygnałowy

#38

Post autor: ahaja »

Ano. Ale wewnątrz i tak tego nie widać. Jeśli jest to poprawnie zrobione to OK. Kable wychodzące z gramofonu nie mogą utrudniać ruchu ramienia, dlatego warto robić pętle z przewodów wychodzących z ramienia. Te grube muszą być zabezpieczone przed wyrwaniem.
Ale to już sam użytkownik decyduje co dla niego fajniejsze. ;-)
Zensorki
Posty: 16
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:37
Gramofon: Telefunken s600
Lokalizacja: Kraków

Re: Telefunken s600 przewód sygnałowy

#39

Post autor: Zensorki »

Przewody wymienione.Nie obyło się bez krzyków. Masa gramofonu oddzielona od mas sygnałowych.
Mam pytanie. Po podpięciu do wzmaka i włączeniu wejścia "phono", słychać w głośnikach szum przy wyłączonym gramofonie. Po włączeniu słychać lekkie buczenie, ale tylko przy wysokich poziomach głośności.Przy samym odsłuchu to nie przeszkadza, bo nigdy nie rozkręcam tak mocno wzmaka. Mam natomiast nerwicę natręctw i nie lubię jak coś działa niepoprawnie. To mój pierwszy gramofon, stąd chciałbym się dowiedzieć, czy takie zachowanie (szum i buczenie przy wysokich głośnościach) jest normalne.
Poza tymi uwagami, jestem zaskoczony jak pozytywnie zmiana przewodu wpłynęła na jakość dźwięku. Zastanawiam się, czy toze względu na jakość przewodu, czy wyeliminowanie tej dziadowskiej przejściówki. Ale efekt jest w dechę.
Telefunken s600, Marantz pm6005, Marantz cd6005, Dali Zensor 3
ODPOWIEDZ