Docisk / stabilizator gramofonu

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Docisk

#46

Post autor: JacK »

Pawelec pisze:Ja też sobie kupię nawet za 500 stówek jak dobije do gramofonu za 10 tysi ...............bo ładnie wygląda. :D
Na fotce to chyba jest Technics SL 1200 GLD. Czyli złota limitowana wersja, tak cztery, pięć razy droższa od standardowej. 10 tysia jest w sam raz. Więc nie mylisz się w ocenie. Nawiasem mówiąc kolega Darka ma ten sam gust co ja, bo staram się kupić ten gramofon w idealnym stanie już jakiś czas, narazie bez powodzenia.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Darek

Docisk

#47

Post autor: Darek »

JacK pisze:Nawiasem mówiąc kolega Darka ma ten sam gust co ja, bo staram się kupić ten gramofon w idealnym stanie już jakiś czas, narazie bez powodzenia
Z tego co pamietam to trafil go jakies 2 lata temu na ebay i dal chyba z 400 czy 500 euro. Zapytam sie jak bedziemy sie widziec. Fakt lubi taki sprzecik :) i ma juz chyba ze 150 moich plyt :mrgreen: Zawsze jak przyjdzie to z 2-3 godz nam mija na sprzwdzaniu plyt :)
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Docisk

#48

Post autor: JacK »

To faktycznie trafił okazje... mało ich w dobrym stanie jest na rynku wtórnym, zazwyczaj można spotkać "zamordowane" egzemplarze. Spytaj go o ten docisk z fotki... ile waży.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Darek

Docisk

#49

Post autor: Darek »

Docisk ma 960g Ja zamowilem 360g. Ten gramofon zostal przez niego odrestaurowany i jak pisze czesci orginalne sprowadzal nawet z Japonii ale podobno juz tam jest ciezko dostac Za przcisk jak sie trafi to wolaja nawet 100 euro
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3226
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Docisk

#50

Post autor: Pawelec »

JacK pisze:
Na fotce to chyba jest Technics SL 1200 GLD. Czyli złota limitowana wersja, tak cztery, pięć razy droższa od standardowej. 10 tysia jest w sam raz. Więc nie mylisz się w ocenie. Nawiasem mówiąc kolega Darka ma ten sam gust co ja, bo staram się kupić ten gramofon w idealnym stanie już jakiś czas, narazie bez powodzenia.
JacK z tego co pamiętam kręcisz na Dualu Golden One z pięknym dociskiem. (może się mylę ;) ) Czego oczekujesz po zmianie na Technicsa :?:
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41776
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Docisk

#51

Post autor: Wojtek »

Pawelec pisze:JacK z tego co pamiętam kręcisz na Dualu Golden One z pięknym dociskiem.
Dual 455 raczej.

JacK lubi złoto :)

@Darek:
"Jakość" docisku? Daruj, przecież to prosty bloczek w tym wypadku :) No ale nie będę powtarzał dyskusji z poprzednich stron tego wątku.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Docisk

#52

Post autor: zbyszek1982 »

To ja się pochwalę moim dociskiem :D

Wykonałem go z kółka o bliżej nieznanym przeznaczeniu, które kupiłem w sklepie rolniczym za 5zł.
Poza samym kółkiem, na konstrukcję składa się stara przejściówka do singli oraz zatyczka od korpusu aparatu fotograficznego. Całość dociążona monetami 5gr w środku waży dokładnie 200g. Elegancka czarna opaska wykonana jest z taśmy izolacyjnej. Koszt wykonania całości 5,50zł. ;)
Darek

Docisk

#53

Post autor: Darek »

Wojtek pisze:Jakość" docisku? Daruj, przecież to prosty bloczek w tym wypadku
zalezy co kto lubi Ja naprzyklad lubie jak cos ladnie wyglada i jest ladnie zrobione. Kupuje to na lata. Proste nie proste, ale ladnie wykonane. Identycznie jak stwierdziles ( przeciez to prosty bloczek ) mozna odniesc do wielu zeczy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41776
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Docisk

#54

Post autor: Wojtek »

Darek pisze:Identycznie jak stwierdziles ( przeciez to prosty bloczek ) mozna odniesc do wielu zeczy.
Pewnie, ale ma to akurat guzikowe znaczenie przy takiej dyskusji.

Darek, tu naprawdę nie ma o co się sprzeczać.
Masz jakiś docisk to masz, jest OK, ale nie ma co się rozwodzić nad "jakością" prostego cylindra, który ma dociskać płytę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Re: Docisk

#55

Post autor: Darek »

Wojtek pisze:
Darek pisze:Identycznie jak stwierdziles ( przeciez to prosty bloczek ) mozna odniesc do wielu zeczy.
Pewnie, ale ma to akurat guzikowe znaczenie przy takiej dyskusji.

Darek, tu naprawdę nie ma o co się sprzeczać.
Masz jakiś docisk to masz, jest OK, ale nie ma co się rozwodzić nad "jakością" prostego cylindra, który ma dociskać płytę.
Masz racje to jest zwykly ciezarek nic wiecej, ale takie snoby jak ja lubia cos takiego :lol:
jak zona sie dowie ile dalem :oops: :angry-cussingblack: :confusion-seeingstars: :angelic-innocent: To mnie czeka
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Docisk

#56

Post autor: JacK »

Pawelec pisze:
JacK pisze:
Na fotce to chyba jest Technics SL 1200 GLD. Czyli złota limitowana wersja, tak cztery, pięć razy droższa od standardowej. 10 tysia jest w sam raz. Więc nie mylisz się w ocenie. Nawiasem mówiąc kolega Darka ma ten sam gust co ja, bo staram się kupić ten gramofon w idealnym stanie już jakiś czas, narazie bez powodzenia.
JacK z tego co pamiętam kręcisz na Dualu Golden One z pięknym dociskiem. (może się mylę ;) ) Czego oczekujesz po zmianie na Technicsa :?:
Czego oczekuję ? Kompletnie niczego, poza tym że jeżeli kiedyś jeszcze kupię jakiś używany gramofon będzie to tylko limitowany Technics w wersji gold lub Dual Golden One (teraz mam ozłoconego 455) albo oba po prostu chce je mieć. Tak samo z dociskiem jak mi wpadnie w oko jakiś ładny złocony to go kupię mimo że mam już trzy inne.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Docisk

#57

Post autor: Reymont »

I właśnie na tym co napisali Jack i Darek polega hobby (złośliwy powie, że to zbieractwo) :!: Nie wszystko musi mieć czysto praktyczny cel.
Ja np. jeśli znalazłbym Technicsa 12x0, 13x0, 14x0, 15x0, 16x0, 17x0 mk2 w dobrej cenie, to też bym kupił, w sumie nie wiem po co :morda:

Żeby nie robić kompletnego offtopa to ja mam obecnie metalowy krążko-docisk. Może być krążkiem do singli i od biedy dociskać cienkie płyty typu "kapeluch" ;)
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Docisk

#58

Post autor: eenneell »

JacK pisze:jak mi wpadnie w oko jakiś ładny złocony to go kupię mimo że mam już trzy inne.
W Krakowie przy Dietla jest "pozłotnik"- Można pozłocić sobie (prawdziwym Au) wszystko... od łyżeczki, po garnek :D
Docisk też, ale najlepiej, żeby był mosiężny!
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Docisk

#59

Post autor: JacK »

eenneell to nie chodzi o pozłocenie, tylko o przedmiot wartości kolekcjonerskiej związany z audio hobby. Tak już się utarło że jak jakaś uznana firma wypuszcza na rynek prestiżowy produkt w edycji limitowanej to zazwyczaj go złoci, numeruje, często dodają certyfikat. Taki produkt już na starcie kosztuje więcej niż podobny ze zwykłej serii, a wraz z upływem czasu zyskuje na wartości.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Docisk

#60

Post autor: eenneell »

Aha!
Wygląda mi to na "snobby" :)
ODPOWIEDZ