Hitachi PS-48 - Problem - Automatyczne wyłączanie talerza

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
britberry
Posty: 11
Rejestracja: 31 maja 2015, 15:54
Gramofon: Hitachi PS-48
Lokalizacja: Koszalin

Hitachi PS-48 - Problem - Automatyczne wyłączanie talerza

#1

Post autor: britberry »

Na wstępie zaznaczam, że w dziedzinie gramofonów jestem zupełnym amatorem. Zdecydowałem się niedawno na zakup Hitachi PS-48. Wszystko ładnie i pięknie gdyby nie jeden szkopuł. Kiedy kończy się odtwarzanie płyty (albo kiedy sam użyję funkcji "cut") ramię podnosi się, wraca na swoje miejsce (w momencie kiedy jest nad tą taką stopką słychać "cyknięcie) ale talerz kręci się dalej a stroboskop dalej świeci. Muszę więc ręką podnieść ramię gramofonu wykonać nim ruch w bok i wszystko się elegancko wyłącza. Jeśli chodzi o włączanie tu nie ma żadnego problemu. Nie rozumiem kiedy wykonuję tą operację ręcznie to wszystko idealnie działa, kiedy robi to automat to taka lipa. Czy macie może pomysł o co tu może chodzić?
Myślałem początkowo, że może jak wywarzałem ramię to coś nie tak zrobiłem no ale sam nie wiem, chyba nie ma to raczej wpływu na wyłączenie sprzętu. Pomocy :? :?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41654
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Hitachi PS-48 - Problem - Automatyczne wyłączanie talerza

#2

Post autor: Wojtek »

Automatyka nie kończy swojej pracy. Bez zajrzenia do środka i obserwacji działania automatu raczej nie dojdziemy do tego :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
britberry
Posty: 11
Rejestracja: 31 maja 2015, 15:54
Gramofon: Hitachi PS-48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Hitachi PS-48 - Problem - Automatyczne wyłączanie talerz

#3

Post autor: britberry »

Dzięki za odpowiedź. Jak będę miał w najbliższych dniach trochę wolnego to spróbuję tam pogrzebać, chociaż trochę się boję zaglądać do środka bo prędzej coś zepsuję niż naprawię. W międzyczasie postaram się wrzucić film który zobrazuje problem, może ktoś miał podobną awarię :) Z drugiej strony jak szukałem po forach to najczęściej ludzie mieli problem z powrotem ramienia i wyłączeniem mechanizmu nie z samym wyłączeniem.
ODPOWIEDZ