Luxman PD-171A

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Luxman PD-171A

#31

Post autor: Myszor »

Ty to masz pytania :) Nie znam się ale moim zdaniem akryl nie jest zbyt twardy bo łatwo zrobić na nim rysę. Co do krążka to raczej nie stosuje się gwintów tylko takie zaciski jak w dociskach Michella.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Luxman PD-171A

#32

Post autor: Wojtek »

westi pisze:W ogóle Wojtek może byś pomyślał o osobnym dziale Luxmanowym?
Wybacz, ale jeszcze za mało się gada o Luxmanach na forum żeby to zaowocowało osobnym działem :)

Swoją drogą niepokoi mnie to że ten wątek ma już teraz jakiś "własny bieg" i coraz bardziej odchodzi nie tylko od gramofonu z tytułu, ale i od marki Luxman :morda:
Myszor pisze:Chyba ważniejsze jest to by był ciężki niż to czy jest metalowy czy akrylowy.
Tak jest.
Myszor pisze:Nie zauważyłem różnic w dzwięku.
Nic dziwnego.
zelazny pisze:ten krążek dociskowy, cholera to plastik? Ma on jakiś metalowy gwint w środku? Czy jest to sam plastik.
Pytaj producenta. Szpindel nie wygląda na gwintowany. Zresztą, nic nie stoi na przeszkodzie byś używał własnego docisku, o ile tylko widzisz w tym sens.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4563
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Luxman PD-171A

#33

Post autor: zelazny »

Wojtek pisze:Swoją drogą niepokoi mnie to że ten wątek ma już teraz jakiś "własny bieg" i coraz bardziej odchodzi nie tylko od gramofonu z tytułu, ale i od marki Luxman :morda:
Zgadzam się. Pozwolę sobie tylko zamieścić ostatni post offtopic z wiadomością jaką dostałem od polskiego dystrybutora firmy Bauer. Zapytałem się o docisk.


"Witamy,

W gramofonie bauer audio nic nie jest zwykłe, docisk jest polimerowy i jego waga jest odpowiednio dobrana ,jest on dokręcany specjalną śrubą do piasty, nie należy dokręcać go z nadmierną siłą, wystarczy moment gdy poczujemy pierwszy opór.
Jakość zastosowanych elementów oraz wyjątkowo przemyślana konstrukcja gwarantują dożywotnie użytkowanie be najmniejszych problemów.
Jeden z naszych klientów użytkujący dps-2 8 lat zakupił nowy pasek i po wymianie stwierdził że nie czuje różnicy, stary pasek ciągle trzyma parametry.
Dps jest bez wątpienia jednym z najlepszych gramofonów na świecie zarówno po względem jakości użytych elementów, wyglądu jak i dźwięku który z niego płynie, na pewno można kupić gramofony znacznie droższe które często nie grają lepiej.
Jest też kilka gramofonów pięknie wyglądających, ale ich konstruktorzy kompletnie zapomnieli o dźwięku.
Dps jest piękny i gra zjawiskowo, jego cena jest niewielka jak na to co sobą prezentuje

pozdrawiam serdecznie"
Ostatnio zmieniony 16 sie 2022, 13:52 przez zelazny, łącznie zmieniany 2 razy.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Luxman PD-171A

#34

Post autor: zbyszek1982 »

Marketingowy bełkot.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4563
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Luxman PD-171A

#35

Post autor: zelazny »

A ja wiem, każda firma chce jak najlepiej zaprezentować swój sprzęt. Dać jakieś plusy. Chętnie bym go posłuchał razem z którąś z wkładek Dynavector.
Troszkę się naczytałem o tym gramofonie. Nie jest to taki zwykły produkt. Ok koniec dyskusji o Bauer. Niech wątek posłuży tylko firmie Luxman.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4563
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Luxman PD-171A

#36

Post autor: zelazny »

No więc jak się zakochałem w Luxmanie tak miłość nie opuściła mnie po dziś dzień no i wpłaciłem depozyt. Pozostanie jeszcze kupić dobre phono stage i jakąś wkładkę LO. Tutaj już będę potrzebował waszej pomocy. Będę mógł sobie używać różnych wkładek bo headshell jest wymienny.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2020, 10:09 przez zelazny, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3204
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Luxman PD-171A

#37

Post autor: Pawelec »

:clap:
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Luxman PD-171A

#38

Post autor: Myszor »

zelazny pisze:No więc jak się zakochałem w Luxmanie tak mnie miłość nie opuściła po dziś dzień no i wpłaciłem depozyt. Pozostanie jeszcze kupić dobre phono stage i jakąś wkładkę LO. Tutaj już będę potrzebował waszej pomocy. Będę mógł sobie używać różnych wkładek bo headshell jest wymienny.
Ale co Ty Żelazny konkretnie kupiłeś ?
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Luxman PD-171A

#39

Post autor: KUTI »

Już kiedyś chciałem się zapytać jak z tematem, jak jednak widzę nie odpuściłeś :clap: daj znać co i jak...
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4563
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Luxman PD-171A

#40

Post autor: zelazny »

Myszor Luxmana PD-171A. :) Najnowsza wersja tego modelu. Ta KUTI nie odpuściłem.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Luxman PD-171A

#41

Post autor: Reymont »

zelazny pisze:Myszor Luxmana PD-171A. :) Najnowsza wersja tego modelu. Ta KUTI nie odpuściłem.
Ostro grasz :clap:
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4563
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Luxman PD-171A

#42

Post autor: zelazny »

Reymont cieszę się jak małe dziecko, mam nadzieję, że cała transakcja przejdzie pomyślnie. Na razie wpłaciłem depozyt. Czekam na dalszy rozwój sytuacji, ale to już kwestia czasu.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2022, 13:54 przez zelazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Luxman PD-171A

#43

Post autor: KUTI »

zelazny pisze: Ale to już kwestia czasu.
Życzę Ci tego, byle by nie było tak długo jak z moim domem...
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Luxman PD-171A

#44

Post autor: Reymont »

zelazny pisze:cieszę się jak małe dziecko
I o to chodzi, z niecierpliwością czekamy na dalsze info a finalnie koniecznie na recenzję tego wypasa :!:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Luxman PD-171A

#45

Post autor: Myszor »

zelazny pisze:Myszor Luxmana PD-171A. :) Najnowsza wersja tego modelu. Ta KUTI nie odpuściłem.
Wygląda super ale za taką kasę wybrałbym sl1200g.
Co na nim powiesisz ? Jaki gram masz teraz ?
ODPOWIEDZ