Gramofon DIY na podstawie gramofonu Ziphona Turkis

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Bartoszek00
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2016, 07:24

Gramofon DIY na podstawie gramofonu Ziphona Turkis

#1

Post autor: Bartoszek00 »

Witam wszystkich, po przeróbce ubogiego Artura czas nastał na Ziphon-e opisana kodem 024/1.
Jest to płyta gramofonu umieszczona na 4 sprezynach, naped kólkowy z 3 prędkościami, talerz ciężki z nakladka z elastycznego plastiku łożyskowany z kulką. Silnik na napiecie zmienne, ramię proste z plastikowym headshellem i wkładką krystaliczną model cs24sd. Gramofon umieszczony byl oryginalnie w radiu RFT.

Wymontowałem dziada jakis czas temu a teraz sie nad nim zacząłem pastwić.

Cala mechanika sprawna i przesmarowana zostanie umieszczona w obudowie z drewna dębowego. Z zachwaniem oryginalnego zawieszenia. Jedyna rzecz jaka martwiła mnie niezmiernie to wkladka. Oryginalna nie wysokich lotów i trudno dostepna, wiec postanowiłem zmienić na bardziej uniwersalną.

Oryginalny headshell został przerobiony pod wkładkę magnetyczną MF 100. Polutowalem konektory na kablach, nawiercilem co nieco i wyszlifowalem, natomiast do ciezarka po drugiej stronie ramienia trzeba bylo dodac troche ołowiu ;-). Ramie wyważone na nacisk 2g.

Wyprowadzone kable Chinch oraz osobna masa z mechaniki ( trzeba bylo zmienić połączenie i zaizolować co nieco)

Probne odpalenie i gra pieknie :-D. Brak przydzwieku czy brumu silbika ktory kest umieszony w elastycznej tuleii. Obroty nie zauważyłem by coś przyciągał.

Teraz tylko obudowa z drewna i wkleje fotki całości ;-). Kto wie może w przyszłości podejme sie dalszej przeróbki Artura na wkładkę magnetyczną ;-).
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Gramofon DIY na podstawie gramofonu Ziphona Turkis

#2

Post autor: ojcie_c »

Ten. Wątek. Jest. Bezwartościowy. Bez. Zdjęć. :!: :!: :!:

8-)
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Bartoszek00
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2016, 07:24

Re: Gramofon DIY na podstawie gramofonu Ziphona Turkis

#3

Post autor: Bartoszek00 »

Będą zdjęcia, ładna obudowa, próbki brzmienia. Tylko o cierpliwość proszę 8-)
Bartoszek00
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2016, 07:24

Re: Gramofon DIY na podstawie gramofonu Ziphona Turkis

#4

Post autor: Bartoszek00 »

Po testach odsłuchowych, doszedłem do wniosku, aby dorobić antyskating, oraz w niedalekiej przeszłości wymienić igłę. Drewno na obudowę juz jest, teraz tylko ja sklecić i polakierować . Moze niebawem projekt bedzie ukończony ;-)
Bartoszek00
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2016, 07:24

Re: Gramofon DIY na podstawie gramofonu Ziphona Turkis

#5

Post autor: Bartoszek00 »

No i gramofon gotowy :)
Załączniki
gramofon.jpg
ODPOWIEDZ