JVC AL-F350

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Panmaxior
Posty: 49
Rejestracja: 16 sty 2016, 23:04

JVC AL-F350

#1

Post autor: Panmaxior »

Witam

Stałem sie posiadaczem JVC AL-F350 w gramofonie wymieniłem pasek i nasmarowałem łożysko talerza oraz układy zębatek i zrobiłem przegląd.

został zakupiony z wystawki wiec swoje gdzieś tam odleżał na dzień dzisiejszy gra od 3 dni i wszystko jest ok trzyma obroty płynnie przyspiesza z 33/44.

pytanie jest natury tej ile jest warta taka maszyna i czy opłaca się go sprzedawać i szukać czegoś w zakresie 200-300zł

ps . w zestawie wystaje mu jack mały ??? do czego on służy ?
ps2. jaka to igła i czy jakieś możliwości wymiany sa czy to jakaś kosztowna impreza ?

jakość dźwięku jest zadowalająca i kultura pracy cała automatyka działa poprawnie

Pozdrawiam

foto poniżej

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41657
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

JVC AL-F350

#2

Post autor: Wojtek »

Panmaxior pisze:pytanie jest natury tej ile jest warta taka maszyna
Tyle ile ktoś za nią da :morda: Ile ty za nią dałeś? :)
Wybacz, ale z zasady nie wyceniamy towaru na forum.

Śrubka od mocowania wkładki raczej nieoryginalna, bo mocno kontrastuje z kolorem ramienia.
Panmaxior pisze:i czy opłaca się go sprzedawać i szukać czegoś w zakresie 200-300zł
To zależy czego oczekujesz :)
Panmaxior pisze:ps . w zestawie wystaje mu jack mały ??? do czego on służy ?
Jesteś pewien że to mały jack? Może go pokażesz? :)
Panmaxior pisze:ps2. jaka to igła i czy jakieś możliwości wymiany sa czy to jakaś kosztowna impreza ?
Wkładka wygląda na jakąś Audio Technicę w barwach JVC. Przypuszczam że to fabryczna wkładka w tym modelu.
Trzeba by zerknąć do papierów i zobaczyć co tam przychodziło oryginalnie :)

W praktyce mamy tu standard T4P, więc możemy zmieniać wkładki w obrębie tego standardu mocowania.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Panmaxior
Posty: 49
Rejestracja: 16 sty 2016, 23:04

Re: JVC AL-F350

#3

Post autor: Panmaxior »

Minęło troszkę czasu gramofon działa bardzo ładnie w miedzy czasie doszły dwa inne poza tym ze ma pęknięta obudowę to wydaje mi się bardzo dobra konstrukcją.

Mam pytanie czy w Woj. lubuskim jest jakaś osoba która podjęła by się diagnostyki gramofonu tzn jeśli jest bez wkładki i igły lub nie trzyma obrotów itd .. wymiany naprawy ? ?

Pozdrawiam

Ps. pytam ponieważ spotykam na targu np duale lub inne produkty zdekompletowane a nie chce podejmować nieznanego mi tematu
ODPOWIEDZ