Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#61

Post autor: eenneell »

@ chrzan4
racja!
@ Igor
przyślij zdjęcie dołu, czyli pokrywy dolnej- "podwozia"! i tabliczki znamionowej z nr modelu-(z tyłu sprzętu)
Ja reanimowałem beocenter 2200
(fakt; działała elektronika!- wymiana pasków w magnetofonie, żarówek, czyszczenie etc- no i w efekcie działa...- nie przewijał i nie przewija magnetofon do przodu- zawsze do początku :( , ale z tym można żyć ;) )
Wbrew pozorom rozkręcanie nie jest takie trudne= wszystko jest w "service manual" ;)
Igor
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:39

Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#62

Post autor: Igor »

Cześć chrzan4 ,
Faktycznie masz racje co do przewijania bo teraz zkumałem o co Niemcowi chodziło. Też coś mówił o przewijaniu w przód , a ja nie czaiłem bo mój niemiecki działa tylko w ograniczonym zakresie ha ha .
Jutro zrobię fotki i spr bezpieczniki .
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#63

Post autor: eenneell »

Czy naciskam ">>", czy "<<" zawsze efekt "<<" ;)
A nagrywa z winyla na taśmę ładnie...
Teraz słucham Bryana Ferry (z płyty) i jest OK
Nie dał Ci wkładki?( nawet z ułamaną ugłą?)
Z tego co pisałeś nie był pierwszym posiadaczem-(produkcja 1982-88)
pzdr
Igor
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:39

Re: Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#64

Post autor: Igor »

No nie dal wkładki , a jakie braki w przewijaniu to nie zdążyłem spr bo sprzęcicho padlo po 3 min . Mam go w pracy więc jutro sprawdzę bezpieczniki.
Liczyłem, że gł wadą to wkładka (brak ) i ewentualne prace manualne przy serwisowaniu decka , no ale w końcu stało się tak jak się stało, a kombajn wyszedł w cenie za paliwo .)
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#65

Post autor: eenneell »

Igor pisze:Mam go w pracy więc jutro sprawdzę bezpieczniki.
No i jak :?:
Igor
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:39

Re: Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#66

Post autor: Igor »

Witam kolegów !
Bezpieczniki całe ... sprawdzone okiem i miernikiem , niestety. Kombajn dzisiaj zawożę do gościa ,który z polecenia sklepu i znajomego od płyt zna (podobno) temat , a nawet twierdzi,że załatwi wkładkę z dobra igłą , no zobaczymy . Jest też pilot który miga diodą ale niestety z pilota też nic,,, .Fotki wkleję może dzisiaj.
Pozdr.
Igor
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:39

Re: Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#67

Post autor: Igor »

PS
Słuchajcie , w papierach od radia obok instrukcji znalazłem fakturę zakupu ze sklepu z roku chyba 85 albo 86 na ten sprzęt na 12,500 DM !
Czy to możliwe ?? Może tez wkleję jej fotkę , ale szczerze nie wiem czy umiem wklejać fotki na forum )))
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#68

Post autor: eenneell »

No to powodzenia!
Oby to była jakaś "pierdoła" ;)
Napisz co i jak! (jak będzie po wszystkim) :)
Tak dla wiedzy...
Kraków pzdr Szczecin!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#69

Post autor: Wojtek »

Igor pisze:a nawet twierdzi,że załatwi wkładkę z dobra igłą , no zobaczymy .
Dla innych gramofonów w większości to jest raczej żaden problem, ale jeśli zarówno znajomy od płyt jak i serwisant wiedzą "o co chodzi" w B&O i tak mówią to może coś na składzie mają.
Ale nawet jakby tak było to raczej nie ma frajera co by za grosze dzisiaj sprzedawał te wkładki z dobrymi igłami ;)
Igor pisze:Słuchajcie , w papierach od radia obok instrukcji znalazłem fakturę zakupu ze sklepu z roku chyba 85 albo 86 na ten sprzęt na 12,500 DM !
Czy to możliwe ??
Czemu nie? To zawsze był drogi sprzęt. No i do Beocenter pewnie jeszcze były dokupywane kolumny B&O heh.
Igor pisze:Może tez wkleję jej fotkę , ale szczerze nie wiem czy umiem wklejać fotki na forum )))
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=13
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#70

Post autor: eenneell »

Wklej! ;)
Igor
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:39

Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#71

Post autor: Igor »

Cześć Wszystkim !

są dobre wieści od szpeca od klasyków , już dzisiaj zadowolonym tonem ale tajemniczo oznajmił,że sprzęt odbiorę jeszcze w tym tygodniu ! Nie chciałem go męczyć o szczegóły, ale chyba już pracuje już nad mechaniką ( serwis paski , rolki itp ) ale potwierdził, że wkładki jednak niet ... Myślał że ma ale jednak nie taką... Więc nie wiem czy u nas są jakieś szanse czy tylko USA.
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

Re: Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#72

Post autor: chrzan49 »

Chciałem powiedzieć kolego Piotrze dokładnie to co napisałem.Obecnie mam u siebie 237 i stabilne.Poprzednio było 210-215 i to było bardzo dobrze bo cżęsto bywało i 180.Za wujka Gierka kiedy omal nie dorobiliśmy się dobrobytu a wyszły spore długi.
Pozdrawiam Tomasz
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#73

Post autor: Wojtek »

Igor pisze:Więc nie wiem czy u nas są jakieś szanse czy tylko USA.
U nas są takie szanse jakie widzisz na serwisach aukcyjnych :) Można też kupić wkładki od ludzi z Europy.
Są też europejscy importerzy towarów od SoundSmith (a chyba tą firmę masz na myśli pisząc "tylko USA", tak?).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Igor
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:39

Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#74

Post autor: Igor »

Tak , dokładnie , maja trochę archaiczna www , jakby tworzona w latach powstawania netu ))) Ale chyba to profesjonaliści .
Igor
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:39

Re: Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#75

Post autor: Igor »

Witam wszystkich !
Boocenter odebrany ! Wszystko chodzi , gra i świeci , a podobno było co robić . Deck też już ok. Zadziwiająca czułość tunera . Resztę nie mogę sprawdzić bo wiadomo.. Pozostaję polować na wkładkę .
ODPOWIEDZ