Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#76

Post autor: Wojtek »

Najważniejsze, że chodzi, ale trochę szkoda, że nie dowiedzieliśmy się w końcu co z nim było nie tak ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Igor
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:39

Re: Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#77

Post autor: Igor »

Z tego co wiem po 7 letnim nie używaniu przepaliło się jak domino kilka elementów . No i mechanika przewijanie paski itp . Ale najważniejsze ,że jest człowiek pasjonata , który umie to zrobić i w razie co to jest możliwy kontakt. Ale cholera mnie bierze z braku wkładki , po kilku przegranych aukcjach na ebayu De , bo tylko tam pojawiają się wkładki lub gramofony , ale ceny dochodzą na ponad 130-160 euro... Ale teraz powiem Wam jedno : te kombajny maja coś w sobie.. Mimo nie wielkiej mocy gdy podłączam do niego cd to dzwięk tak się niesie po domu ,że szok . Jakość jest taka ,że mój onkyo integra wymięka. I nie chodzi tu o podkręcanie voluma ma maxa... nie - tu wystarczy 1/3 mocy . A wmontowany w nim deck nagrywa w takiej jakości ,że spokojnie można słuchać z kaset ! Więc reasumując : szukam wkładki z igłą MMC 4 w rozsądnej cenie w stosunku do SMMC z usa gdzie koszt z paczką to 235 $
Pozdro !
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#78

Post autor: eenneell »

Igor pisze:Mimo nie wielkiej mocy gdy podłączam do niego cd to dzwięk tak się niesie po domu ,że szok .
A jakie kolumny podpinasz :?:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#79

Post autor: Wojtek »

Igor pisze:ale ceny dochodzą na ponad 130-160 euro...
Norma.
Igor pisze:szukam wkładki z igłą MMC 4 w rozsądnej cenie w stosunku do SMMC z usa gdzie koszt z paczką to 235 $
Słowem, liczysz na cuda.

Powodzenia :)

Tak czy siak, fajnie że reanimowany Beocenter Ci się podoba.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Igor
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:39

Re: Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#80

Post autor: Igor »

eenneell pisze:
Igor pisze:Mimo nie wielkiej mocy gdy podłączam do niego cd to dzwięk tak się niesie po domu ,że szok .
A jakie kolumny podpinasz :?:
Cześć : no z onkyo mogę przepiąć zregenerowane Altusy 110 ale mam jeszcze Mildtony 150 i wg mnie z nich lepiej leci ,jakby czyściej .
Igor
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:39

Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#81

Post autor: Igor »

Jest wkładka ! Zobyłem 2 wkładki : MMC 1 oraz MMC 3 z gramofonem w pakiecie więc beocenter w komplecie . Dźwięk czysty i da się wyczuć subtelna różnicę miedzy 1 a 3 . Pozrawiam :)
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

Re: Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#82

Post autor: chrzan49 »

Lucky man.Można wiedzieć ile ta zabawa kosztuje?

Może nie B&O ale dzis dosytałem zakupioną Wega Concept 51 K.Smok!,Wielka jak kort tenisowy a waży jak Patiomkin!.Wspaniały design.Gramofon Direct Drive ,b,dobry kaseciak i swietna czesc tunera.Doskonały dźwiek.Chetnych zapraszam do poogladania w necie.Rarytas a BO na kopy!
Jak bardzo lubię patrzeć na sprzet Banga ale używać to juz nie.Nie znam bardziej popi..j formy i fatalnie niejednoznacznej.Godzinami trzeba myśleć co nacisnąc aby cos zagrało.
A Wegusia pomimo że ma gał jak Gagrin cudownie prosta i palec trafia od razu gdzie trzeba.
Podobnie paskudne sa amplitunery Saba,Sprzet wybitny ale manipulatorka to porazka.
Mistrzem takiego durnego projektowania były telefony Motoroli.Za to Nokia miodzio.Intuicyjna a takie lubię.
T
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#83

Post autor: eenneell »

chrzan49 pisze:Godzinami trzeba myśleć co nacisnąc aby cos zagrało.
Masz problem z przycisiem "play", "stop" etc :?: :mrgreen:
Igor
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:39

Re: Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#84

Post autor: Igor »

eenneell pisze:
chrzan49 pisze:Godzinami trzeba myśleć co nacisnąc aby cos zagrało.
Masz problem z przycisiem "play", "stop" etc :?: :mrgreen:
No w beocenter podstawowe funkcje uważam ,że sa intuicyjnie uproszczone do maksimum... Ewentualnie programowanie innych funkcji takich jak program kolejno włączanych : gramofon , deck i tuner z automatu to trochę trzeba sie wczytać w instr. Tak czy siak ( wiem że każdy chwali swoje ) ale po testach z onkyo integra na razie mój beocenter wygrywa czystością oraz barwą dzwieku i separacja stereo . Dodałem do niego ( ale wahałem się przed zakupem ) na ścianę Beovox RL 45.2 i jestem w szoku ,że tak płaskie głośniki mają taka basowa głębie połączona oczywiście z wyższymi tonami ! Polecam wszystkim. Te głośniki są nie doceniane i super ,że można je tak tanio kupić , nawet na naszym all... Po raz pierwszy chyba słyszę bas nie jako dudnienie tylko wibracja niskich częstotliwości... ha ładnie to opisalem 8-) 8-) ?
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#85

Post autor: eenneell »

Igor pisze:No w beocenter podstawowe funkcje uważam ,że sa intuicyjnie uproszczone do maksimum
o jakim modelu/zestawie mowisz?
Igor pisze: Dodałem do niego ( ale wahałem się przed zakupem ) na ścianę Beovox RL 45.2 i jestem w szoku
Ja mam S45 /Co prawda nie "płaskie" tylko "normalne"/ ale też jestem pod wrażeniem dzwięku- wszystko słychać :!: ;)
Igor pisze: ha ładnie to opisalem 8-) 8-) ?
Bardzo ładnie :!: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#86

Post autor: Wojtek »

eenneell pisze:o jakim modelu/zestawie mowisz?
Beocenter 7700. Przecież opisywał swoje perypetie wcześniej ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#87

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:Beocenter 7700. Przecież opisywał swoje perypetie wcześniej ;)
Fakt! :!:
Dobrze, że panujesz nad "serialem" ;)
Darek

Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#88

Post autor: Darek »

Ja mam problem ze swoim Bang & Olufsen beogram 2000 :?:
Po podlaczeniu do wzmacniacza dzwiek jest bardzo slaby.... bardzo slaby.
Igor
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:39

Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#89

Post autor: Igor »

chrzan49 pisze:Lucky man.Można wiedzieć ile ta zabawa kosztuje?
Po wkładkę musiałem się wybrać trochę po za dom bo 150 km (ale było warto ) ,do człowieka handlującego vintage i kupiłem sprawny Beogram 1700 z MMC 3 i na zapas MMC 1 !!! , całośc za 450 zł ! i musiałem trzymać pokerowa jak mi dorzucił tą MMC 1 to mi się łapy trzęsły gdy prosiłem o pudełeczko czy coś aby zapakować tą MMC 1... :shock:
Igor
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:39

Re: Bang Olufsen - B&O - beogram- beocenter- itp

#90

Post autor: Igor »

Darek pisze:Ja mam problem ze swoim Bang & Olufsen beogram 2000 :?:
Po podlaczeniu do wzmacniacza dzwiek jest bardzo slaby.... bardzo slaby.
Darek , jak nie poradzisz lokalnie to mogę Ci podać namiary mojego serwisanta ze szczecina .
Oczywiście zakładam ,ze podpinasz do czegoś z przedwzmacniaczem..
ODPOWIEDZ