Telefunken S800, zmiana kabli, czyszczenie, inne modyfikacje

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Telefunken S800, zmiana kabli, czyszczenie, inne modyfikacje

#31

Post autor: bluegi »

Zobacz tutaj masz wypowiedzi kolegów z forum: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=11&t=7879
Ja osbiście jeszcze pomierzę te masy i potestuje z uziemianiem rurki jak będę miał wolną chwilę, ale coś czuję że zostawię jak jest, bo jest spoko. Czyli z odciętą czarną masą.
Płytki nie tnij :D Wylutuj masy i dolutuj do tych z kabli sygnałowych. Są w miarę "stabilne" :D I koszulkę termokurczliwą i już :D Gdzież płytkę ciąć :D
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Telefunken S800, zmiana kabli, czyszczenie, inne modyfikacje

#32

Post autor: pan_winyl »

Dzięki bluegi, właśnie rozczytuje się w drugim temacie. Co do stabilności, to mam pomysł by zrobić stelaż z PCV, dokręcony obok płytki, który dodatkowo będzie trzymał te kable, wiadomo wyrwać taki nie trudno jeśli ktoś np. będzie odkurzał czy cuś.

Niemniej dzięki!
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Telefunken S800, zmiana kabli, czyszczenie, inne modyfik

#33

Post autor: pan_winyl »

Praca skończona.

Po przeczytaniu wątku, oraz bliźniaczego tematu dotyczącego gramofonu CEC, zebrałem się w sobie i po zakupieniu 2 m kabla mikrofonowego, wtyków RCA, uzupełnieniu zapasów cyny i koszulek termokurczliwych (pozdrowienia dla sklepu Amperek w Krakowie :) zabrałem się do pracy.

Najwięcej czasu zabrało oczywiście przygotowanie kabla (podwójna żyła + ekran. Najpierw trzeba to było polutować, posrebrzyć, zrobić kabel do uziemienia by na końcu przepleść przez oplot). Jako że uparłem się żeby na każdym kroku zrobić to jak trzeba, praca zabrała mi 4 godziny lutowania, szukania skuwek etc. etc.

Pomimo zastosowania dość cienkiego kabla (w porównaniu np. do głośnikowego) i obaw związanych z tym że miast jednej żyły + oplot, mam dwie żyły, udało się zakończyć pracę z zachwycającym dźwiękiem wynikiem.

Teraz rozumiem o co chodziło wszystkim ze wzbudzaniem się gramofonu... teraz czuję przestrzeń nagrań, stereo :D Zmostkowanej masie, mówimy stanowcze nie!

Czeka mnie jeszcze zmiana wtyków RCA, ponieważ nie do końca jestem z nich zadowolony, ale teraz po prostu posłucham :D
Dzięki za wszelkie rady i zachęcam wszystkich do zabawy ze swoimi gramofonami, nie gryzie toto a efekty pracy własnej, cieszą najbardziej.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Telefunken S800, zmiana kabli, czyszczenie, inne modyfikacje

#34

Post autor: esdarek »

Palce jednej ręki w otwory w talerzu i ciągnąć, a drugą uderzyć gumowym młotkiem lub ciężką gumową rączką śrubokręta w szpindel(oś) jak nie masz w/w urządzeń to młotkiem przez deseczkę. Pamiętaj aby cały czas ciągnąć talerz ku górze.
jayc
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2016, 12:38

Re: Telefunken S800, zmiana kabli, czyszczenie, inne modyfikacje

#35

Post autor: jayc »

padły kondensatory mi kondensatory na płytce w s 800 i nie trzymał obrotów,tzn.falowały.po wymianie smiga jak nowy
ODPOWIEDZ