Headshell, koszyczek, uchwyt... itd

Kosmiczne talerze z ramionami
kurrrmanek
Posty: 15
Rejestracja: 28 kwie 2015, 00:15

Headshell, koszyczek, uchwyt... itd

#31

Post autor: kurrrmanek »

Dzięki Wojtku...
Koszyk i wkładka w fazie zamawiania...znaczy jestem w kontakcie z jednym sprzedającym z Alle...
Na oryginalny aż takiego parcia nie mam,byle był - jak to ładnie gdzieś ktoś rzekł - odpowiedni !
Znaczy nie strugany w kijku ;) ( choć i takie chyba czyli drewniane gdzieś tam szperając w sieci widziałem)...
Koszyk 35 - wkładka taka jak w Wamacie na ten przykład czyli Audio Technica AT95E,ale za 103.99 i do tego przesyła gratis !
Mawiają czasem:oszczędzają bogaci i nam się opłaci ... ;)
Jutro finalizacja zamówienia pewnie i oczekiwanie i stresssss przed tym co przede mną czyli bojami z ustawieniami itd itp.
Póki co kończę moje ględzenie - do później Pany - dzięki za już,a potem będę prosił pewnie nie raz jeszcze o jeszcze ;)
kurrrmanek
Posty: 15
Rejestracja: 28 kwie 2015, 00:15

Headshell, koszyczek, uchwyt... itd

#32

Post autor: kurrrmanek »

Witam.I kolejne zapytanie mam do doświadczonych.
Ciekawe czy miał któryś z kolegów tego typu niby niewielkie ale awarium.
Chodzi mi o 4 przewody do połączenia koszyka z wkładką,a właściwie o ich końcówki.
Wszystko nowe oczywiście - prosto z fabryki z Niemiec.Opis na foliowym opakowaniu stanowi że to ANALOGIS.
Skrętki razem z izolacją są zaciskane w rureczkach które potem nasuwa się na bolce we wkładce...
Pytam bo jakież było moje zdziwienie gdy po delikatnym oczywiście koniecznym profilowaniu ich i nasuwaniu na bolce jedna skrętka wyskoczyła :( z zaciśniętej wydawałoby się rurki.
Zacisk pozostałych też nie wygląda najlepiej...
Czyżbym musiał poprawiać fabrykę ?
I stąd moje zapytanie :
Powinny być lutowane ?
Czy tylko solidnie zaciskane ?
Czy może zaciskane,a dla pewniejszego styku jeszcze podlutowane ?
Macie Pany jakieś doświadczenia w tym temacie ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Headshell, koszyczek, uchwyt... itd

#33

Post autor: darkman »

Zaciskane. Tak rozchylają się , to typowe i niedogodne niestety. (zaciskane od bolca, lutowane przeważnie od strony kabla - sprawdziłem teraz analogisa)
Zwróć uwagę by nie było kontaktu pomiędzy założonymi już wsuwkami, będzie buczeć w razie czego.
kurrrmanek
Posty: 15
Rejestracja: 28 kwie 2015, 00:15

Headshell, koszyczek, uchwyt... itd

#34

Post autor: kurrrmanek »

Dzięki darkman...
Niedogodne to i to bardzo - tu masz rację - druciki tworzące skrętkę tak się właśnie uwolniły i kto wie - może i nawet zwierały ciut ale i tak nie dokończyłem dzieła - tylko bez dołowania plisss - w prawie zakończonej już kalibracji jakimś cudem złamała mi się igła w AT95 E - szok-rozpacz-prawie ;) omdlenie - i zaczynam od poczatku...
Wiem - samo to się nic nie dzieje,ale jak i kiedy - kurna nie wiem...
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Headshell, koszyczek, uchwyt... itd

#35

Post autor: darkman »

Pocieszę Cię.
- ja mam te druciki wprost z rurki ramienia bez pinu przejściowego, grubości 0.6 i do tego nie odkręcany headshel tylko obracany po wybiciu takiego bolca = to jest dopiero przygoda
- igła, no to bęc :pray: .. tu nie pocieszę.. no mogę Ci podrzucić MF-100, bo widzę z 5 sztuk okupuje szufladę, nie wiedzieć po co?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Headshell, koszyczek, uchwyt... itd

#36

Post autor: Wojtek »

kurrrmanek pisze:w prawie zakończonej już kalibracji jakimś cudem złamała mi się igła w AT95 E - szok-rozpacz-prawie ;) omdlenie - i zaczynam od poczatku...
A teraz pomyśl sobie co by to było, gdybyś zachęcony opiniami kupił sobie "do nauki" np. AT-440 i stał się podobny wypadek :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kurrrmanek
Posty: 15
Rejestracja: 28 kwie 2015, 00:15

Re: Headshell, koszyczek, uchwyt... itd

#37

Post autor: kurrrmanek »

Witam waszmościów.Temat z koszykiem,ze złamaną igłą...i następną wkładką... i z ciężkim stresem przy kolejnej kalibracji - mogę uznać za zakończony !
:dance: Sukcesem ma się rozumieć ! Fajnie byłoby gdyby jakiś jegomość co to ma te tematy w małym paluszku luknął na wyniki mojej wytężonej pracy...ale nie mam takowego koło siebie więc muszę cieszyć się tym co mam i wierzyć że fszystko zrobiłem jak należy...
Piony,poziomy,prostopadłe i równoległe poustawiane wg.szablonów - waga też ustawiona - mam nadzieję że właściwie i najważniejsze w sumie że sprzęt hula - no i muza z CORON rft-owskich sprzed 30 z górą lat koi skałatane nerwy...i o to chodziło!
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wsparcie i pomocne rady .
Na koniec - bez krypto reklamy wprawdzie ,ale słowa wielkiej podzięk muszę... za podejście do sprawy i pomoc super gościowi z Allegro - odesłałem uszkodzoną AT 95 - bez ceregieli podesłał drugą!
Profi na całej linii!! :clap:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Headshell, koszyczek, uchwyt... itd

#38

Post autor: darkman »

Potrzebuję konektor do koszyka Thorens TP-60. No i wiem, że pasuje też model taki:
od HEADSHELL CONNECTOR BTD 12 S, TP 50, TP 60, ale się zastanawiam czy może pasowałby od innej dedykacji. Może ktoś się orieintuje, albo ma taki to jestem otwarty na propozycje - może się mogę czymś zrewanżować itd..
O co chodzi - zadecydowałem się zlikwidować tzw tip/mod w swoim ramieniu TP16, bo jest niewygodny przy montażu wkładek itd, a daje tylko efekt redukcji dwóch połączeń, jednak nieco zmniejsza wagę na połączeniu koszyka z ramieniem - co uznałem też za niezbyt korzystne.

Kombinuję czy nie ma jakiegoś zamiennika od innego gramo, czy coś. Ten którego szukam jest dość średniotypowy, bo ma taki kołnierz pośrodku.
Może ktoś ćwiczy podobne wygibasy i coś podpowie?
To BTD 12S to symbol tego konektora zdaje się. Szukać w jakichś sklepach z częściami? Czy coś?
ODPOWIEDZ