GS 464 inna wkładka niż MF-104 ?

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czołgista
Posty: 134
Rejestracja: 07 lut 2014, 22:27
Lokalizacja: Kraków

GS 464 inna wkładka niż MF-104 ?

#1

Post autor: Czołgista »

Jak w temacie ,
Mam gramofon i wkładkę w/w, to druga wkładka w tym gramofonie (poprzednia MF-100) wymieniona około '91-'92,
nowa igła (made.in Japan - womat) założona do 2 tyg. wstecz,
Gramofon uruchomiłem na nowo z początkiem stycznia, (poprzednie używanie lata '90) , więc po wymianie igły
odsłuchy są na poziomie emocji z dzisiejszego złota Kamila Stocha.

PO co to wszystko piszę ? ano po to że za jakiś czas igła MF-104 się ......
A gram codziennie po średnio 3-4k .

Jak na igłę przyjdzie czas to co dalej ?

Coś czytałem na temat wkładek Audio Technika (nie wiem czy nie przekręciłem)

Nie ukrywam że w dzisiejszym świecie (2014) i tematem gramofon , jestem jak dziecko we mgle.
Bardzo proszę użytkowników podobnego do mojego gramofonu , którzy na własnym uchu zaliczyli zmianę wkładki
z MF na lepciejszą, o zamieszczenie swojej opinii / recenzji
Oraz także opini teoretyków dźwięku analogowego audio , na w/w temat , nagłówek TEORIA mile widziany.

Dziękuję za uwagę i Poydrawiam
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

GS 464 inna wkładka niż MF-104 ?

#2

Post autor: Winters »

Czołgista pisze:Jak na igłę przyjdzie czas to co dalej ?
Szczerze powiedziawszy - lepszy gramofon.
Ładowanie lepszych wkładek niż MFki do GSa nie kipi sensem.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Czołgista
Posty: 134
Rejestracja: 07 lut 2014, 22:27
Lokalizacja: Kraków

Re: GS 464 inna wkładka niż MF-104 ?

#3

Post autor: Czołgista »

Winters pisze:
Czołgista pisze:Jak na igłę przyjdzie czas to co dalej ?
Szczerze powiedziawszy - lepszy gramofon.
Ładowanie lepszych wkładek niż MFki do GSa nie kipi sensem.
Dziękuję za wypowiedż ,
masz rację GS nie jest supre gramofonem,
jaki gramofon powyżej GS sasługuje by dostać lepszą wkładkę od MF-104
Unitra VS zachodni spzęt. I jaką.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

GS 464 inna wkładka niż MF-104 ?

#4

Post autor: Robert007Lenert »

Ja to bym w twoim przypadku wrocil do wkladki mf100. 104 to najslabsza z mf-ek /zmulone brzmienie ma/. No i bede polemizowal z Wintersem. Mysle, ze warto zapolowac na jakiegos uzywanego /mowie o wkladkach/ Shure 44, badz Shure 75, lub Philips GP400 . Druga i trzecia to latwoosiagalne wkladki za niezbyt duze pieniadze /do 50 zl idzie zlapac/ A sa to naprade bardzo przyzwoite przetworniki, no i o igly do nich latwo /mowie o zamiennikach igiel/. Osobiscie radze Phlipsa GP400 ... bo najtaniej mozna go kupic /ponizej 50 zl/ a brzmi bardzo podobnie do Shure 44.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

GS 464 inna wkładka niż MF-104 ?

#5

Post autor: chudy_b »

Moim zdaniem pod uwagę możesz brać także popularną AudioTechnicę AT95E. Zresztą jak zmienisz gramofon, to wkładkę możesz przełożyć. Polskie gramofony na tym forum cieszą się raczej milczącą pogardą ;) Ale myślę , że zadbany Daniel złym wyborem nie jest. Niestety ceny takich egzemplarzy są wysokie. Za te same pieniądze można wyszukać coś bardzo przyzwoitego z licznej stajni Technicsa, Duala.
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Re: GS 464 inna wkładka niż MF-104 ?

#6

Post autor: zoombie »

Awatar użytkownika
Czołgista
Posty: 134
Rejestracja: 07 lut 2014, 22:27
Lokalizacja: Kraków

Re: GS 464 inna wkładka niż MF-104 ?

#7

Post autor: Czołgista »

Bardzo dziękuję za wszystkie wpisy,
Wasze opinie bardzo mi pomogły !

To jest fajne , piszę na forum winyl.net, jest 2014 , a za uchem gra fajna płyta mechiko szlagier z '75 ,

Przeczytałem też inne fora i inne, i jeszcze inne , i głowę mam jak balonik , od informacji.

Ale korzystając z informacji , bardzo uleprzyłem GS-a , kasując przydźwięk , 5 cm przewodu i lutownica,
i człowiek szczęśliwy.

Jeszcze raz dzięki za informacje , tego zestawu nie ruszam. (na razie)

Pozdrowienia dla Fofumowiczów
Awatar użytkownika
Czołgista
Posty: 134
Rejestracja: 07 lut 2014, 22:27
Lokalizacja: Kraków

Re: GS 464 inna wkładka niż MF-104 ?

#8

Post autor: Czołgista »

Po przerwie na hospitalizację . Oraz na :
Resocjalizacje, rekonwalescencję. restytucje, reedukacje, repeat .
/niepotrzebne skreślić/
Robert007Lenert pisze:Ja to bym w twoim przypadku wrocil do wkladki mf100. 104 to najslabsza z mf-ek /zmulone brzmienie ma/. No i bede polemizowal z Wintersem. Mysle, ze warto zapolowac na jakiegos uzywanego /mowie o wkladkach/ Shure 44, badz Shure 75, lub Philips GP400 . Druga i trzecia to latwoosiagalne wkladki za niezbyt duze pieniadze /do 50 zl idzie zlapac/ A sa to naprade bardzo przyzwoite przetworniki, no i o igly do nich latwo /mowie o zamiennikach igiel/. Osobiscie radze Phlipsa GP400 ... bo najtaniej mozna go kupic /ponizej 50 zl/ a brzmi bardzo podobnie do Shure 44.
Dzieki za posta, ale na razie wygląda to tak że igły do przez Ciebie w/w kładek są szeroko
dostępne , ale co do samych wkładek to jak na lekarstwo. Co nie zmienia faktu że jak
tylko coś będzie to napewno upoluję, zwłaszcza że -Patrz niżej-.
zoombie pisze:Możesz jeszcze poczytać tutaj: GS-461, GS-463, GS-464 - charakterystyka, opinie, ulepszenia
Dzięki , temat ciekawy , lecz nie zakończony ! nawet drobna puenta by się sprzydała.
Przepraszam , nic osobistego ! Tylko moje odczucie co do tematu.

A na razie z moim GS-em jest tak że przez nadgorliwość małżonki pożegnałem się z nową igłą
(zamiennik 1 miesiąc żywota) i wkładką MF-104 z lat 80-tych.
Cześć ich pamięci !

Poinformowana o takiej stracie małżonka trochę się zestesowała, ale szybko stres ją opuścił
jak dowiedziała się że problemu nie ma , wystarczy tylko kilka wkładek kupić i coś sobie
wybiorę, i wcale nie jestem zły, przecież takie rzeczy się zdarzają i trudno kogoś
winić za dobre chęci.

Dziś przykręciłem Ortofona OM 5E ,
I wrażenia takie że wszystkiego jest więcej :
niskie, środek, wysokie, dynamika, przestrzeń, stereofonia,
na kolana nie powala ale jest zdecydowanie lepiej we wszystkim.
Po kilku odsłuchanych płytach wciąż zerkam że ten dźwięk z GS-464 pochodzi.

Generalnie , jak ktoś ma dość MF-104 w GS-464 ,
to na dzień dzisiejszy Tego ortofona polecam .
Co będzie jutro , kto wie ?

Dla uczciwości , odsłuchy na kolumnach i marnym wzmacniaczu,
do lampy nie mam dobrego pre i się nie zanosi (priorytety) , na razie.
Patrz mój 1 post na Tym Forum.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

GS 464 inna wkładka niż MF-104 ?

#9

Post autor: zoombie »

Czołgista pisze:Dzięki , temat ciekawy , lecz nie zakończony ! nawet drobna puenta by się sprzydała.
Przepraszam , nic osobistego ! Tylko moje odczucie co do tematu.
Temat na swój sposób zakończony - bo po opiniach innych zrezygnowałem z wymieniania wkładki w swoim GS 464 na rzecz zmiany gramofonu (ciągle w trakcie :mrgreen: ) i pozostawienia GS 464 do odsłuchu płyt bardziej "zjechanych" (ale na razie jeszcze nie zabrałem się za poradzenie sobie z buczeniem w tym drugim, a w zasadzie trzecim - bo jeszcze jeden mam w pracy - gramofonie)
Natomiast ideą tamtego wątku było to, aby własnie wszelkie opinie pojawiały się w jednym miejscu i z założenia był i jest to temat otwarty. Stąd podlinkowuję tam wszystkie wątki dotyczące wskazanej grupy gramofonów, w tym i Twój :P
Awatar użytkownika
Czołgista
Posty: 134
Rejestracja: 07 lut 2014, 22:27
Lokalizacja: Kraków

Re: GS 464 inna wkładka niż MF-104 ?

#10

Post autor: Czołgista »

po opiniach innych zrezygnowałem z wymieniania wkładki w swoim GS 464 na rzecz zmiany gramofonu
W/g mnie błąd , posłuchać się opinni idiotów/teoretyków . ( teraz to wiem, i Ciebie też zmylili)
Teraz nie waham się użyć ostrych słów, bo po odsłuchu kilkudziesięciu płyt na nowej wkładce wiem co piszę.
W założonym wątku " Co w gramofonie gra" jasno wyszło co gra , co nie gra , co tłumi i co buczy i jak bardzo.
W zasadzie to grają emocje.
jeszcze nie zabrałem się za poradzenie sobie z buczeniem
W GS spodnia płyta (metalowa) połączona jest z masą układu przez sprężynę , ja przylutowałem to na stałe,
tj, płytka drukowana elektroniki do śpodniej płyty,
Efekt : 50 % redukcja budzenia , owszem jest słyszalna powyżej 80% mocy wzmacniacza.
Jak dla mnie to jest już do zaakceptowania.

----------------------------

Kolejny dzień słuchania wkładki Ortofona na GS ,
jest super , a nawet lepiej. Mniej trzasków, dźwięku więcej. wkładka się chyba dotarła.

Wniosek , jak ktoś Ci odpisze na temat "Czy warto zmienić wkładkę w GS"
że nie warto . To olej głupka.

W granicach około 100 PLN warto z GS po eksperymentować.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

GS 464 inna wkładka niż MF-104 ?

#11

Post autor: Winters »

Jakbyś posłuchał lepszego gramofonu z tym samym Ortofonem, czy inną zbliżoną wkładką to byś inaczej śpiewał ;)
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Czołgista
Posty: 134
Rejestracja: 07 lut 2014, 22:27
Lokalizacja: Kraków

Re: GS 464 inna wkładka niż MF-104 ?

#12

Post autor: Czołgista »

Winters pisze:Jakbyś posłuchał lepszego gramofonu z tym samym Ortofonem, czy inną zbliżoną wkładką to byś inaczej śpiewał ;)
Ja nigdzie nie twierdzę że GS to ósmy cud świata, zresztą kupiłem 2 gramofony wyglądające na lepsze od obecnego GS,
jak przyjdą to zaraz się zabiorę do odsłuchów i porównań. Bo i tak teraz nie mam nic innego do roboty.

Przypominam że temat to : GS 464 inna wkładka niż MF-104 ?
I konsekwentnie podtrzymuję to co poprzednio napisałem.
Po co kogoś pchać w koszty i ryzyko jak za około 100 zł można mieć widoczną poprawę dźwięku.
A audio to nieustający wyścig zbrojeń i zawsze jest coś lepszego.
Żeby tylko nie dać się zwariować.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

GS 464 inna wkładka niż MF-104 ?

#13

Post autor: vinylpiotrek »

Wszystko by miało sens nieco większy gdyby nie to że gramofony o kilka klas lepsze są tak absurdalnie tanie.
Częstokroć płyta , której poszukujemy jest dużo droższa od dobrego gramofonu na rynku wtórnym.
Obrazek
Awatar użytkownika
Czołgista
Posty: 134
Rejestracja: 07 lut 2014, 22:27
Lokalizacja: Kraków

Re: GS 464 inna wkładka niż MF-104 ?

#14

Post autor: Czołgista »

vinylpiotrek pisze:Wszystko by miało sens nieco większy gdyby nie to że gramofony o kilka klas lepsze są tak absurdalnie tanie.
Częstokroć płyta , której poszukujemy jest dużo droższa od dobrego gramofonu na rynku wtórnym.
Bardzo przepraszam szanownego Kolegę , ale tę wypowiedź muszę skomentować :

Głupia i w dodatku nie na temat.

Przypominam tematem tej dyskusji jest : GS 464 inna wkładka niż MF-104 ?
I prosiłbym by trzymać się wątku dyskusji.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

GS 464 inna wkładka niż MF-104 ?

#15

Post autor: tollo »

Wątek dyskusji można podsumować w jednym zdaniu. (nie, moja racja nie jest mojsza od pozostałych ;) )

Wsadź sobie tam co chcesz, żadna lepsza wkładka nie pokaże swoich prawdziwych możliwości. Dawanie tam jakiejkolwiek ciekawszej wkładki od MF100 to jest można traktować tylko przyszłościowo jako zalążek kupna nowego gramofonu.
.
Poprawa dźwięku będzie, tego nie da się zaprzeczyć. Jednak patrząc na to z drugiej strony i odchodząc od tematu. Za GS 464 można by wziąć... 200zł, są sentymentalni na tym świecie, zapłacą, doliczając do tego koszt nowej wkłądki jaką by chcieć włożyć do GS-464 to można kupić już używany gramofon z dobrą wkładką w zestawie. Nie, wcale nie idler, taki Philips 212/312 z GP402/406 czy wspaniałą 412. ;) Teoretyzuje i odbiegam od tematu tylko z jednego względu.
Czołgista pisze:Żeby tylko nie dać się zwariować.

... i pakować pieniądze bez pomysłu. ;) Kupić każdy głupi potrafi. (chyba kolega lubi to słowo) :)
ODPOWIEDZ