Q UP - automatyczny podnośnik ramienia

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
piter4565
Posty: 34
Rejestracja: 31 gru 2013, 21:14

Q UP - automatyczny podnośnik ramienia

#1

Post autor: piter4565 »

Ma ktoś z was zamocowany.Były firmy Thorens i są Pro-Ject.Ma ktoś rozeznanie czy są takie same-chodzi głównie o regulacje. :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Q UP - automatyczny podnośnik ramienia

#2

Post autor: Wojtek »

Tu masz opisane jakie warunki musi dany gramofon spełniać by być kompatybilnym z Q Up: http://www.thequp.com/compatibility.html
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
piter4565
Posty: 34
Rejestracja: 31 gru 2013, 21:14

Re: Q UP - automatyczny podnośnik ramienia

#3

Post autor: piter4565 »

Dzięki.U mnie się nie zmieści,bo jest pierścień od regulacji wysokości ramienia :cry:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Q UP - automatyczny podnośnik ramienia

#4

Post autor: Wojtek »

W ogóle to nie po to się kupuje manualny gramofon by potem próbować robić z niego półautomat ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
piter4565
Posty: 34
Rejestracja: 31 gru 2013, 21:14

Q UP - automatyczny podnośnik ramienia

#5

Post autor: piter4565 »

Wojtek pisze:W ogóle to nie po to się kupuje manualny gramofon by potem próbować robić z niego półautomat ;)
No raczej-ale ułatwia sprawę ;)
MFRD
Posty: 16
Rejestracja: 19 gru 2012, 13:37

Re: Q UP - automatyczny podnośnik ramienia

#6

Post autor: MFRD »

Odgrzebuję temat, ale może się komuś przydać :)
Facet na ebayu sprzedaje oryginalnie zapakowane podnośniki Monitor Audio STYLIFT - wydaje się, że ładniejsze niż q-up i sporo tańsze:)
link: http://www.ebay.co.uk/itm/122058067567? ... rmvSB=true
pozdr!
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Q UP - automatyczny podnośnik ramienia

#7

Post autor: klin »

A tak z ciekawości...co się dzieje jeśli nie przekręcę windy (zapomnę) a igła pod nią podjedzie...?? Winda nie podniesie ramienia ale za to będzie je blokować, czy tak? Trochę hardkorowo ;)
Awatar użytkownika
kangie
Posty: 218
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:55

Re: Q UP - automatyczny podnośnik ramienia

#8

Post autor: kangie »

Nie bawiłem się tym Q. Używam za to starego patentu Audio-Techniki. Tę windę mam przyklejoną bardzo cienką taśmą dwustronną do dwóch pierścieni Micro Seiki. Genialny wynalazek. Przydaje się zwłaszcza w przypadku kure....sko drogich wkładek. Człowiek utnie komara, a tutaj taka Shibata, jej szlif i zawieszenie tępi się na rozjazdówce przez godzinę, a nawet dwie. A tutaj rozwiązanie stuprocentowe. Trzeba tylko pamiętać o każdorazowym wciskaniu windy po cofnięciu ramienia. Z czasem staje się to rutyną.

Wojtku, zapewne w kwestii ideologicznej psuje to charakter manuala. Z pewnością. Jednak to rozwiązanie bezinwazyjne, z możliwością powrotu do "fabryki". I praktyczne jak diabli. Myślę żeby dokupić drugą windę do gramofonu DiY.


http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=37&t=7281
"Life is too short for boring HiFi..."
MFRD
Posty: 16
Rejestracja: 19 gru 2012, 13:37

Re: Q UP - automatyczny podnośnik ramienia

#9

Post autor: MFRD »

klin pisze:A tak z ciekawości...co się dzieje jeśli nie przekręcę windy (zapomnę) a igła pod nią podjedzie...?? Winda nie podniesie ramienia ale za to będzie je blokować, czy tak? Trochę hardkorowo ;)
Zdaje się, że TRZEBA pamiętać, żeby to nastawić z powrotem:) W Q-up pewnie jest tak samo, jak się zapomni to ramię zahaczy o urządzonko?
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Q UP - automatyczny podnośnik ramienia

#10

Post autor: Biogon »

Zamontowałem The Q-UP. Na razie działa bezbłędnie jednak jest to kawałek taniego plastiku z dwona sprężynkami. Goglując znalazłem piękne i metalowe Audio Technica AT6006 ($160), Tru-Lift Tonearm Lifter ($200), Expressimo Audio The Lift Tonearm Lifter ($100), Little Fwend ($250) i jeszcze kilka innych. Czy ktoś z Was używał innego podnośnika i może się podzielić wrażeniami? @kangle czy polecasz AT6006 po tych 2 latach używania? @klin nie da rady opuścić ramienia przy podniesionym Q-UP (przynajmniej w naszych gramofonach) tak że grające ramię nie oprze się o ramię liftera.
Załączniki
IMG_5189.JPG
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Q UP - automatyczny podnośnik ramienia

#11

Post autor: klin »

Biogon pisze: @klin nie da rady opuścić ramienia przy podniesionym Q-UP (przynajmniej w naszych gramofonach) tak że grające ramię nie oprze się o ramię liftera.
Dzięki Biogon! Noooo, teraz to widać na zdjęciu wyraźnie :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Q UP - automatyczny podnośnik ramienia

#12

Post autor: darkman »

Całkiem fajne rozwiązanie, jeśli się znudzi full manual. 50$ też nie rzuca na kolana. Ten stary AT o którym napisał Kangie jest konkretniejszy tyle, że cena już wyższa trochę.
Co do igieł, fakt nie raz mi się zdarzyło, że ramię czekało aż żonka się zlituje i je podniesie :?
kal800
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2017, 00:12
Gramofon: TD125+3009+ATOC9/ii
Lokalizacja: Gdynia Orłowo

Re: Q UP - automatyczny podnośnik ramienia

#13

Post autor: kal800 »

Q UP fajny, ale plastikowy. AT wygląda bardzo sensownie, ale nie nowych niestety...

Tru lift i little fwend wyglądają najsensowniej i chyba działają bardzo podobnie...
AT-OC9ML/II -> SME3009 -> TD125mkii -> preAmplifikator II -> Line Magnetic LM508ia -> GLD Orfeusz
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Q UP - automatyczny podnośnik ramienia

#14

Post autor: KUTI »

Jeśli chodzi o AT, wykonanie i działanie jest kozackie, ale przez rok posiadania używałem tylko do testów, a udało się kupić w stanie NOS za ok £50. Także puki co leży, bo za często zmieniałem ramiona i chwilę jeszcze pewnie tak to potrwa.
Załączniki
IMG_5501.JPG
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
kangie
Posty: 218
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:55

Re: Q UP - automatyczny podnośnik ramienia

#15

Post autor: kangie »

Potwierdzam, A-T Safety Raiser to kozak, można uznać że to początki haj enda ;)
"Life is too short for boring HiFi..."
ODPOWIEDZ