Pioneer PL-335 - pomocy

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
satariel
Posty: 44
Rejestracja: 20 sie 2013, 19:14

Pioneer PL-335 - pomocy

#1

Post autor: satariel »

Witam

jestem posiadaczem gramofonu pioneer pl 335 i nie używałem go chociaż kupiłem jako sprawny na allegro i że wkładka i igła też są dobre, po 2 miesiącach kupiłem wzmacniacz pionier a 449 no i podłączyłem wszystko. Podczepiłem słuchawki ponieważ na kolumny muszę jeszcze uzbierać i ........jak to włączyć.....niby skalibrowałem ramię ale jak daje play to ono się tak waha góra dół zbliża się do płyty a po chwili od niej ucieka ;/

Coś robię źle??? Pomóżcie bo czuję się teraz jak laik :( a chciałem korzystać ze sprzętu.
Darek

Re: albo jestem ciemny albo nie wiem jak włączyć - pomocy

#2

Post autor: Darek »

satariel pisze:Witam

jestem posiadaczem gramofonu pioneer pl 335 i nie używałem go chociaż kupiłem jako sprawny na allegro i że wkładka i igła też są dobre, po 2 miesiącach kupiłem wzmacniacz pionier a 449 no i podłączyłem wszystko. Podczepiłem słuchawki ponieważ na kolumny muszę jeszcze uzbierać i ........jak to włączyć.....niby skalibrowałem ramię ale jak daje play to ono się tak waha góra dół zbliża się do płyty a po chwili od niej ucieka ;/

Coś robię źle??? Pomóżcie bo czuję się teraz jak laik :( a chciałem korzystać ze sprzętu.
Zobacz tu Instrukcja http://www.vinylengine.com/library/pioneer/pl-335.shtml
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pioneer PL-335 - pomocy

#3

Post autor: Wojtek »

satariel pisze:Coś robię źle??? Pomóżcie bo czuję się teraz jak laik :( a chciałem korzystać ze sprzętu.
Właśnie ze względu na ryzyko takich "przygód"... zawsze lepiej mieć do czego podłączyć gramofon, zanim kupimy gramofon, a więc wzmacniacz przed, a nie po, no ale teraz to już musztarda po obiedzie :)

Zabieramy się do problemu.

Jesteś pewien, że masz ramię dobrze skalibrowane? Jak to zrobiłeś?
Jaką masz wkładkę? Jaki ustawiłeś nacisk i antiskating?

Czy jak podniesiesz ramię suwakiem "arm elevation" i przeniesiesz je ręcznie nad talerz... to po puszczeniu ręki ramię też samo wraca do stopki?
Czy gramofon trzyma poziom?

Gradobicie pytań :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pioneer PL-335 - pomocy

#4

Post autor: Wojtek »

Skończyło się na tym, że autor odezwał się do mnie prywatnie. Próbował skalibrować na podstawie jakiegoś filmiku z YT. Było skalibrowane źle, ramię biło do góry. Udało się przeprowadzić chłopaka przez proces poprawnej kalibracji, nauczyć obsługi gramofonu i już płyty śmigają :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Pioneer PL-335 - pomocy

#5

Post autor: zoombie »

Wojtek pisze:Skończyło się na tym, że autor odezwał się do mnie prywatnie. Próbował skalibrować na podstawie jakiegoś filmiku z YT. Było skalibrowane źle, ramię biło do góry. Udało się przeprowadzić chłopaka przez proces poprawnej kalibracji, nauczyć obsługi gramofonu i już płyty śmigają :)
:clap: :clap: :clap:
Hudy
Posty: 20
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:06

Pioneer PL-335 - pomocy

#6

Post autor: Hudy »

Witam mam ten sam gramofon i nigdzie nie mogę znaleźć siły nacisku jaka powinna być ustawiona. Wie ktoś może?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Pioneer PL-335 - pomocy

#7

Post autor: chudy_b »

Hudy pisze:mam ten sam gramofon i nigdzie nie mogę znaleźć siły nacisku jaka powinna być ustawiona.
Wartość siły nacisku nie zależy od gramofonu, zależy od wkładki.
Hudy
Posty: 20
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:06

Pioneer PL-335 - pomocy

#8

Post autor: Hudy »

Ale nie wiem jaka tam jest wkładka nie ma na niej żadnych oznaczeń chyba oryginalna.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Pioneer PL-335 - pomocy

#9

Post autor: chudy_b »

Zrób zdjęcie i wrzuć do odpowiedniego tematu na tym forum. Nasi Sherlockowie ja zidentyfikują.
Hudy
Posty: 20
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:06

Pioneer PL-335 - pomocy

#10

Post autor: Hudy »

Możesz mi podpowiedzieć do jakiego tematu? Jestem tu nowy.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Pioneer PL-335 - pomocy

#11

Post autor: Regsoft »

Hudy pisze:Możesz mi podpowiedzieć do jakiego tematu? Jestem tu nowy.
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=12&t=989
satariel
Posty: 44
Rejestracja: 20 sie 2013, 19:14

Pioneer PL-335 - ramie nie chce startować od początku płyty

#12

Post autor: satariel »

Witam

pewnego dnia chciałem normalnie włączyć i posłuchać winyla a tu nagle igła poszła na prawie 4/5 płyty i tam mi startuje. Startuje mi tak z każda płytą. mój sprzęt to automat pionieer A-449
Inna sprawa którą może będziecie wiedzieć, jak włączę sprzęt czyli wzmacniacz i gramofon to moje głośniki brumią mi , szczególnie mocno to słychać jak płyta nie gra. Co może być tego powodem

Proszę o pomoc i z góry dzięki
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pioneer PL-335 - pomocy

#13

Post autor: Wojtek »

Witamy po 2 latach :)

Masz może w kolekcji jakiegoś singla? Zobacz czy obecny punkt startu nie zbiega się czasem z miejscem startu na małej płytce :)

Co do brumienia to pewnie kwestia okablowania. Masz podpięty przewód uziemienia?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
satariel
Posty: 44
Rejestracja: 20 sie 2013, 19:14

Pioneer PL-335 - pomocy

#14

Post autor: satariel »

no mam singla, Moby, i nawet go słuchałem jakiś czas temu i co to ma do rzeczy??? to teraz bedzie mi zawsze startowac jak na singlu???? nie mam podpietego uziemienia, we wzmacniacz mam wpiete tylko glosniki.
taperson
Posty: 86
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:47

Pioneer PL-335 - pomocy

#15

Post autor: taperson »

sprawdź banalna rzecz przełączenie z 33 na 45 bo wtedy startuje wlansie tak jak przy singlu. moze cos ci sie z tym porobiło
ODPOWIEDZ