Szukam porady unitra fonica GS 464

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
samael2001
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:51

Szukam porady unitra fonica GS 464

#1

Post autor: samael2001 »

Witam. Zarejestrowałem się tu za namową mojego kolegi bucek42 żebyście mi doradzili co zrobić z moim gramofonem.
Posiadam fonice GS 464 używaną z wkładką AT10 z igła pfeiffer. Od jakiegoś czasu zamierzam wymienić gramofon na inny,używany w przedziale do 500zł(podobają mi się Technicsy).
Pytanie brzmi - czy jest sens szukać gramofonu,czy wymienić wkładkę na jakąś lepszą.Chciałbym uzyskać dzwięk bardziej dynamiczny,klarowniejszy z dobrym basem.Co proponujecie do tego typu gramofonu,czy szukać innego?(propozycje).
Za wszelkie wskazówki z góry dziękuje.
Samael2001
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szukam porady unitra fonica GS 464

#2

Post autor: Wojtek »

Jest sens szukać gramofonu, a wymiana wkładki oczywiście też ma sens.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Szukam porady unitra fonica GS 464

#3

Post autor: zoombie »

GS-461, GS-463, GS-464 - charakterystyka, opinie, ulepszenia

Moim zdaniem warto zrobić jedno i drugie. Lepszy gramofon, z lepszą wkładką, będziesz mieć do płyt w lepszym stanie, a drugi, z tańszą wkładką, do wstępnego słuchania płyt nieco bardziej porysowanych, nie wymytych. Chyba, że zakładasz, że będziesz miał płyty same funkiel-nówki albo w zbliżonym stanie.

Ale jeśli zakładasz posiadanie docelowo tylko jednego gramofonu, to mając 500 PLN na ten cel sugerowałbym za rozglądanie się za inną konstrukcją.
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

Szukam porady unitra fonica GS 464

#4

Post autor: wesh »

Jeżeli z Twoim "Benkiem" nie łączy Cię nic więcej oprócz muzyki- to ze zmiany będziesz na pewno zadowolony.
Potwierdzam zdanie Wojtka: to ma sens, a za 500 zł możesz znaleźć naprawdę przyzwoitą sztukę.
Nawet jeśli nie Technics, to do wyboru masz wiele innych marek.
Ten temat dużo razy się przewijał przez forum, ale jedno jest pewne, że większość gramofonów w tym przedziale cenowym będzie biło GS-464 w wielu względach. ;)

Tak jak powiedział zoombie możesz mieć dwa gramofony, albo sprawić sobie drugi headshell z inną wkładką do tych zniszczonych płyt i słuchać zarówno tych nowych jak i w gorszym stanie na jednym gramofonie;)

Gdy już podejmiesz decyzję sprawdź wątki zakupowe, poszukaj i zadawaj pytania, bardziej doświadczeni Koledzy z forum na pewno Tobie pomogą, tak jak pomogli mi! ;)
Pozdrawiam!
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
ODPOWIEDZ