AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#91

Post autor: Kusma »

CHRIS pisze:Dajcie mi szansę uczyć się na błędach w gramofonach jestem zielony oraz uparty póki nie sprawdzę na własnej skórze
No jasne :? ale po cholerne uczyc sie na swoich skoro mozna na bledach innych?
CHRIS pisze:skąd moge wiedzieć czy piszecie prawdę
Spoko, jesli uwazasz ze dane techniczne podawane przez producentow są w stu procenatch prawdziwe, to spoko, badz szczesliwy.

I jeszcze jedno: skoro nie liczysz sie z opinia innych i im nie wierzysz to po cholere zadajesz jakiekolwiek pytania?
Przepraszam za ostry ton ale rusza mnie styl - "no fajnie gadacie ale ja wiem lepiej"
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#92

Post autor: wojciech06 »

CHRIS pisze:skąd moge wiedzieć czy piszecie prawdę?
CHRIS Tu Cię nikt nie oszuka, a Wojtek zawsze doradzi za darmo i bardzo dobrze. :)
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
kaczy
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:12

Re: AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#93

Post autor: kaczy »

kielek pisze:Sam jestem jeszcze mocno zielony w temacie gramofonów i dlatego zrobiłem może mniejszy błąd kupując nowego Denona DP 300-f,gdyż teraz wiem że za te pieniądze mógłbym mieć używkę w bardzo dobrym stanie o kilka klas lepszą.
Niestety (mimo całej mojej sympatii do marki) DENON policzył sobie tutaj głównie za naprawdę świetny wygląd sprzętu. Pytanie jeszcze czy kupowałeś go w czasach kiedy euro stało w miarę nisko czy obecnie? :) Dla mnie cena tego gramofonu w czasach kiedy pierwszy raz się nim zachwyciłem (ponad 3 lata temu) była do przyjęcia, obecnie jest już niestety dość "chora" względem jakości. Sam mam ten model, choć trafiłem na używany za 1/3 ceny i liczę na to, że z dobrą wkładką zagra naprawdę pięknie :) W każdym razie, kupowałem świadomie i nie żałuję tego zakupu.

Wracając jednak do głównego tematu wątku, czyli do Mediona - taki sprzęt nie dość, że niszczy płyty (co już kilka osób w wątku napisało) to jeszcze całkowicie gwałci moje poczucie estetyki. Medion zawsze kojarzył mi się z marką dla bogatych (piszę serio). Zawsze powtarzałem, że "jestem za biedny na tanie rzeczy". Biedny człowiek ma do siebie to, że każdy swój zakup przemyśli dobrze w głowie 100 razy i kupi raz a dobrze, bo po prostu nie stać go na bubla którego będzie musiał później wymieniać.

Zawsze mi się wydawało, że jak ktoś kupuje gramofon to ze względu na jakość dźwięku... tym bardziej, że ceny płyt (mam na myśli nowe wydania) są na tyle wysokie, że ostatnią rzeczą jaka się ludziom powinna marzyć jest ich destrukcja. No, ale... kto bogatemu zabroni ;) Oczywiście to tylko moje osobiste zdanie (nie trzeba się z nim zgadzać).
DENON DP-300F (Silver)
kuba
Posty: 128
Rejestracja: 02 kwie 2012, 18:01
Gramofon: Audio-Technica AT-LP

MEDION MD82272 - kilka pytań

#94

Post autor: kuba »

jako nowy na tym forum mam kilka pytań. Zaznaczę też że posiadam gramofon MEDION MD82272 (wiem już co to za cudo)

1.mam kilka nowych i kilka starych winyli. I tak np. płyta Jimi Hendrix wydana przez polydor jest stara zajechana i porysowana i gra świetnie. Tak samo nowiutka płyta Cannonball Adderley 'Somethin else' wydana przez Blue note też gra świetnie. Z kolei 3 nowiutkie płytki wydane przez Prestige (Sonny Rollins i John Coltrane) zapętlają się i w kilku miejscach brzmienie jest jakieś taki przytłumione (2-3sek).
Od czego to zależy?

2.wymieniał ktoś wkładkę w tym modelu Mediona? jeśli tak to na jaką? (może być Audio-Technica AT91BL???)

pozdawiam
kuba
-------
- Audio Technica AT-LP120 (mod.) + Schiit Mani + Shure M447(N55e Jico) + AT440MLb
- Marantz CD 6006
- Rotel RA 930AX (tuning)
- Tonsil Space '94 (Wilk-Audio-Projekt mod.)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41559
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#95

Post autor: Wojtek »

kuba:
Przeniosłem twój wątek do już istniejącego sporego tematu o Medionie i nie tylko. W nim znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania :)
kuba pisze:Z kolei 3 nowiutkie płytki wydane przez Prestige (Sonny Rollins i John Coltrane) zapętlają się i w kilku miejscach brzmienie jest jakieś taki przytłumione (2-3sek).
Co to znaczy "przytłumione" ? Jest ciszej?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kuba
Posty: 128
Rejestracja: 02 kwie 2012, 18:01
Gramofon: Audio-Technica AT-LP

Re: AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#96

Post autor: kuba »

tak jest ciszej - i po 2-3 sek znów gra głosniej tak jak cała reszta płyty
-------
- Audio Technica AT-LP120 (mod.) + Schiit Mani + Shure M447(N55e Jico) + AT440MLb
- Marantz CD 6006
- Rotel RA 930AX (tuning)
- Tonsil Space '94 (Wilk-Audio-Projekt mod.)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41559
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#97

Post autor: Wojtek »

To ciekawe zjawisko, muszę przyznać :)
Nawet nie wiem co to może powodować, poza kiepską penetracją rowka przez igłę, aczkolwiek byłoby to arcydziwne, nawet dla takiego Mediona.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
CHRIS
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2012, 05:32

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#98

Post autor: CHRIS »

Mój model to: MEDION MD 82821 i gra różnie w zalezności od nagranych płyt ale nie jest źle, jak na osłuchane ucho, nie odpycha mnie. Muzyka płynącą ze sprzętu jest stabilna, plynna. Igła jedzie równo. Fachowcem nie jestem więc błędów nie wytknę.

http://www.markensysteme.de/aldi/aldi-n ... er/001882/
Awatar użytkownika
meckert
Posty: 28
Rejestracja: 28 lut 2011, 22:56

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#99

Post autor: meckert »

Hmm... posłuchaj swoich płyt na innym sprzęcie , potem znowu na Medionie... ten gramofon wygląda dobrze tylko na fotkach. Dałem się na to naciąć, na szczęście szybko się zreflektowałem.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 145
Rejestracja: 13 lis 2010, 16:52

Re: AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#100

Post autor: greg »

meckert pisze: ten gramofon wygląda dobrze tylko na fotkach
Tak naprawdę to on nawet na fotkach nie wygląda dobrze.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41559
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#101

Post autor: Wojtek »

Kwestia gustu Panowie ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
CHRIS
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2012, 05:32

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#102

Post autor: CHRIS »

Zapewne macie rację. Słuchałem też plyt z gramofonu za 2 tyś. jakiś ponoć dobry :) itp ale to dawno było. Na razie słucham okazjonalnie płyt więc nie mam ciśnienia na zmiany. Cieszę się, że sobie od czasu do czasu posłucham płyt ale pewne mankamenty MEDIONA wg moich oczekiwań co do sprzętu audio zauważam.

Co do wyglądu to rzecz gustu bo niejednokrtonie zdarza się, że markowe sprzęty itp oprócz jakości mają kiepski design ale Wojtek dobrze ujął - rzecz gustu.

Zapewne kiedyś zmienię na lepszy model :)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3785
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#103

Post autor: Obywatel »

Ten gramofon dyskwalifikuje na starcie jedna rzecz - a mianowicie wkładka piezo, która brzmi fatalnie i niszczy płyty. Z tego podstawowego powodu tego gramofonu w ogóle nie można porównywać nawet z najbardziej śmieciowymi gramofonami ale wyposażonymi we wkładki magnetyczne. Można go porównywać z Bambino, Mister Hitem czy innym Cyrylem - to jest jego liga.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
kuba
Posty: 128
Rejestracja: 02 kwie 2012, 18:01
Gramofon: Audio-Technica AT-LP

Re: AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#104

Post autor: kuba »

Faktycznie wkładka która jest oryginalnie w Medionie jest do kitu.Sam mam Mediona i wymieniłem wkładkę na AT i jest super. Polecam ten manewr właścicielom tego gramofonu.
-------
- Audio Technica AT-LP120 (mod.) + Schiit Mani + Shure M447(N55e Jico) + AT440MLb
- Marantz CD 6006
- Rotel RA 930AX (tuning)
- Tonsil Space '94 (Wilk-Audio-Projekt mod.)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3785
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#105

Post autor: Obywatel »

Ale wkładki krystalicznej nie da się tak po prostu podmienić na magnetyczną :roll:
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ODPOWIEDZ