AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
treepek
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2016, 21:45

Re: AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#151

Post autor: treepek »

Chcialem sie tylko podzielic z użytkownikami forum moim przypadkiem, bo moda na winyle mocno wrocila a na Allegro jest zalew takiego sprzętu.

Podsumowując temat z mojej perspektywy:

W oryginalnej wersji wkładki ten gramofon i inne podobne (jest juz sporo odmian o klonow Mediona i rozne wersje) to pług a nie gramofon.

Da sie to jednak zmodyfikowac bezproblemowo, zeby grało przyzwoicie o nie frezowalo płyt. Wystarczy przyzwoita wkladka i przedwzmacniacz i dociąźenie przeciwwagi. U mnie nie wystąpiły problemy z AS. Nacisk igły ustawiam ok 2-2.5g mierzony wagą cyfrową.

Samo wykonanie gramofonu jest przyzwoite (plastiki etc).

Oczywiscie sam bym nie kupił takiego sprzętu ale da sie to przerobic do przyzwoitego grania. To moja opinia po ponad pół roku użytkowania po modyfikacji.
Załączniki
Screenshot_2016-08-01-15-16-29.png
Screenshot_2016-08-01-15-15-50.png
djkristoff1980
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2016, 23:02

Re: AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#152

Post autor: djkristoff1980 »

Witajcie,

Niestety padłem ofiarą tego sprzętu. Przyznam od razu, nie jest to prezent - sam go sobie kupiłem.

Grał fatalnie, czego się spodziewałem po 170zł?? Sam nie wiem, mogę winić tylko siebie.

Ale do rzeczy, zmeiniłem wkładkę na a-technica, dodałem przedwzmaciacz i dzwięk zmienił się diametralnie.

Jest tylko jedno "ale"

Gramofon sam wyłącza się po ok 3/4 płyty??

Macie jakiś pomysł?
Pozdrawiam
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

Re: AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#153

Post autor: chrzan49 »

Koledzy.Bardzo prosze nie wypowiadą się w sprawach gdy są Wam obce.Obecne takie (nie do konca) gramofony z USB slużące głównie do archiwzacji w ukocanym przez gimanazjalistów formacie MP3 (brrr) sa wyposażane we wkałdki piezo o nacisku 1-1,5 g i te wkłłdki grają bardzo dobrze porównując jakość-cena.Nijak sie maja do starych frezarek Fonica które sa porążka i triuifem polskiej mysli technicznej nad rozumem.Prodycent i sprzedawc podeszli rzetelnie i uczciwie odpowiedzieli na pytania.Mozna zalozyc magnetyczną ale jest ona 2-krottnie cięższa od oryginalnej piezo i i wymaga sporej wiedzy technicznej i umiejętnosci mechanicznych i elektronicznych.Nieopłacalne bo i tak zostajemy z marketowym goovnem.Osobie bezx sporej wiedzy o gramofonach nie polecam np Duala z powodów problemów z mechanikaąa lbo dedykowanych wkałdek za to rekomenduje gramofony japońskie bo po ludzku zrobione z wyjatkiem najtańszych plastic-fantastic.Nie spotkalm się aby ktorys zagrał poniżej dobrze.
Tomasz
ODPOWIEDZ