AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#136

Post autor: tollo »

steffans pisze:Pytanie jednak do kogoś kto ma doświadczenie z piezo - jest sens?
Zależy do czego. Jeżeli ma grać w kuchni przy gwiżdżącym czajniku to ok.
steffans pisze:ak zastosuję korektor - to osiągnę przyzwoity dźwięk z tego typu wkładki?
Nie
steffans pisze:Przypominam, że to prezent i szukam wszystkich sposobów na jego zachowanie,
Użyj go jako przycisku do papieru, słuchaj na nim tylko zajechanych płyt a do dobrych kup inny, wynieś go na działkę, do garażu. To są wytłumaczenia chyba OK. ;)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3764
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#137

Post autor: Obywatel »

steffans pisze: Pytanie jednak do kogoś kto ma doświadczenie z piezo - jest sens? Jak zastosuję korektor - to osiągnę przyzwoity dźwięk z tego typu wkładki?
Nie.
steffans pisze:dźwięk z mp3 320 kb/s jest nieporównywalnie lepszy niż z tego "gramofonu" obecnie i nie widzę sensu jego użytkowania
I tu sam sobie odpowiedziałeś na wcześniej postawione pytania.
steffans pisze:Jutro powinienem mieć chwilę aby coś zgrać z Dark Side PF.
A mógłbyś wybrać inny album :?: ;) Dark Side mam tylko z tłoczenia Muzy, które jest mówiąc łagodnie spieprzone, więc porównanie byłoby niemiarodajne. W sumie to przejrzalem moje płyty i sam jestem zaskoczony, że mam tak mało PF, a mianowicie:

Ummagumma
The Dark Side of the Moon (Polskie Nagrania)
Wish You Were Here
Animals
The Final Cut
The Division Bell (wydanie współczesne - dwupłytowe)
i kompilacyjny album Relics.

Trza się wybrać na zakupy płytowe bo to wstyd nie mieć takich rzeczy jak The Wall i Meddle :oops: obydwie te płyty kilkakrotnie gdzieś licytowałem, ale najwidoczniej wszystkie aukcje przegrałem :(
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#138

Post autor: Wojtek »

steffans pisze:A jaka ma być jak nie rubinowa jeżeli piszą, że rubinowa??
W sensie że wierzysz we wszystko co przeczytasz czy o co chodzi? :)
steffans pisze:Trochę zignorowałem tą informację początkowo, ale teraz widzę, że jednoznacznie określa to rodzaj wkładki.
No nie za bardzo.

Komu wolisz wierzyć?
Sobie, opierając się na braku doświadczenia i wiedzy.
Forumowiczom, którzy dogłębnie przerobili już temat tego i podobnych gramofonów.
Czy może temu kto pisał ten tekst, co się ewidentnie jebnął w sklecaniu polskiego tłumaczenia opisu igły?

Swoją drogą, z ciekawości doszedłem chyba skąd się wziął ten "rubin". W chińskim sklepie Aliexpress wkładka ta jest sprzedawana pod marką "Ruby".
Nazwa marki, materiał igły, można się pomylić co nie? :morda:

Igła montowana w tej wkładce ceramicznej (Sanyo MG-05D, igła ST-05D) jest diamentowa, o szlifie sferycznym.
Pisaliśmy o tym już tyle razy, że aż boli, nie mówiąc już o niezliczonych pytaniach o pasującą igłę i gdzie można ją kupić :)
steffans pisze:Przypominam, że to prezent i szukam wszystkich sposobów na jego zachowanie
Nie Ty pierwszy i pewnie nie ostatni. Każdemu jednak odradzamy babrać się w gównie, chyba że na własne życzenie.
steffans pisze:i nie widzę sensu jego użytkowania
My też.

Wyjaśnij osobie która Ciebie obdarowała, że sprzęt zaszczepił w Tobie bakcyla winylowego, na tyle mocno że chcesz już zmienić na lepszy, bo niewielkim kosztem można osiągnąć lepszą jakość.

Szkoda płyt, czasu i nerwów, po prostu.

Radzę z dobrego serca ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3764
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#139

Post autor: Obywatel »

Z tego, co pamiętam, to główny problem po zainstalowaniu do tego gramofonu wkładki MM polegał na tym, że przeciwwaga była zbyt mała, żeby ustawić odpowiedni nacisk.

W związku z tym - jeśli tak bardzo koniecznie kol. steffans chce pozostać przy tym gramofonie - to przychodzi mi do głowy pewien pomysł. Pytanie wstępne brzmi: z czego jest zrobiony headshell tego gramofonu? Jeśli z aluminium, to widzę proste rozwiązanie: wystarczy kupić lekki, plastikowy headshell i zamontować do niego jak najlżejszą wkładkę. Jeśli fabryczny headshell jest z plastiku, to pozostaje szukać lekkiej wkładki - tylko że to może być niewystarczające.

Pozostaje jeszcze problem rozdzielenia masy, czyli trzeba by poprowadzić 4 kabelki do ramienia zamiast fabrycznych 3 i przylutować je bezpośrednio do wyjść RCA.

Jeśli udałby się myk ze znalezieniem lekkiego zastawu koszyk + wkładka, to w sumie udałoby się ten gramofon przystosować dość bezproblemowo. Trzeba oczywiście jeszcze sprawdzić, czy ten gramofon ma standardowe mocowanie headshella.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#140

Post autor: Wojtek »

A co zrobisz z fabrycznym AS Obywatel? :) Kwestia nacisku i geometrii to tylko część problemu.
Obywatel pisze:Trzeba oczywiście jeszcze sprawdzić, czy ten gramofon ma standardowe mocowanie headshella.
Nie, to nie jest SME.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3764
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#141

Post autor: Obywatel »

Z tego co pamiętam z tamtej relacji, to fabryczny AS zwariował po dociążeniu ramienia. Gdyby tego uniknąć - tzn jeśli by się udało uzyskać odpowiedni nacisk przy pomocy fabrycznego ciężarka przeciwwagi, to i AS też by działał.

Ale skoro mocowanie headshellla nie jest typowe, to dupa zbita :(
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#142

Post autor: tollo »

Powoli zaczyna się rozprawianie jak z gówna zrobić świeczkę zapachową.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#143

Post autor: Wojtek »

Co gorsza, ta dyskusja powraca, mimo że przecież nie powinna, deja vu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3764
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#144

Post autor: Obywatel »

Racjonalne przesłanki mówią oczywiście wywalić gówno do kosza, a najlepiej omijać, ale tu jest sytuacja specyficzna bo to prezent od żony. Cieszę się, że nie mam takiego problemu :mrgreen:

Nieraz już tak w historii bywało, że z gówna powstawała świeczka zapachowa i to pięknie pachnąca :lol: bo wymuszały to przesłanki inne niż racjonalne. I ta sytuacja wg mnie pod to podpada. Swoją drogą to niezłe wyzwanie - z Silvercresta zrobić gramofon o nieprzeciętnym brzmieniu. Jeśli kolega steffans ma dość determinacji, to ja trzymam kciuki.

To tak jak bywa w motoryzacji; niektórzy wkładali do Dużego Fiata silnik od fiata 132 (2.0l | 120 KM) i cieszyli się z efektów, choć przecież ktoś mógłby się popukać w czoło i stwierdzić, że taniej i prościej byłoby po prostu kupić Fiata 132.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#145

Post autor: tollo »

Obywatel pisze:Dużego Fiata
Oj uważaj bo w kontekście "gówna" o jakim mówimy używać nazwy tak ukochanego przez miłośników polskiej motoryzacji samochodu jest bardzo niebezpieczne. ;)
steffans
Posty: 5
Rejestracja: 12 cze 2015, 23:44

Re: AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#146

Post autor: steffans »

Dzięki za wszystkie (niektóre bezsensowne, złośliwe i pogardliwe) posty i rady. Pośrednio dzięki forum udało mi się problem rozwiązać - stwierdziłem wadę sprzętu przy zgrywaniu na mp3. Reklamacja, zwrot pieniędzy (po pół roku używania), zakupiony gramofon używany - gorzej wyglądający ale o wiele lepiej grający... i po sprawie.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#147

Post autor: chudy_b »

steffans pisze: Reklamacja, zwrot pieniędzy (po pół roku używania), zakupiony gramofon używany - gorzej wyglądający ale o wiele lepiej grający... i po sprawie.
I ten cytat powinien być wkomponowany w logo forum. Jak się nie da, to może można go wysyłać każdemu nowo zarejestrowanemu luserowi.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3764
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#148

Post autor: Obywatel »

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CheTraMFxNI[/youtube]

Hit sezonu: "pitch adjustment" przetłumaczone jako "dostosowanie tonacji w przedwzmacniaczu" :lol:

Jeden wielki marketingowy stek bzdur. A najgorsze, że większość ludzi w to wierzy :(
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
treepek
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2016, 21:45

Re: AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#149

Post autor: treepek »

Odkopuje temat. Mialem identyczna sytuacje tzn prezent w postaci gramofonu Medion.

Przerobilem go zmieniajac mu wkladke na AT95E i dociazajac przeciwwage 3 sztukami metalowych podkladek do srob. Udalo sie osiagnac regulacje sily nacisku igly od 0 do ok 5 gram.

Sygnal jest wyprowadzony bezposrednio z wkladki na zwwnatrz za pomoca dodatkowych przewodow RCA (+ dodatkowy przewod masy) do zewnetrznego przedwzmacniacza.

Calosc gra zupelnie przyzwoicie. Po operacji wartosc gramofonu wzrosla dwukrotnie ☺☺☺.

Wkladka + przedwzmacnia ok 200 zl. Sam gramofon niecale 200 zl na allegro.
Załączniki
20160229_233921.jpg
Screenshot_2016-07-31-22-24-03.png
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#150

Post autor: chudy_b »

treepek pisze: dociazajac przeciwwage 3 sztukami metalowych podkladek
treepek pisze: Po operacji wartosc gramofonu wzrosla dwukrotnie
Albo drogie podkładki, albo tani gramofon. Stawiam na to drugie :D
ODPOWIEDZ