AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
CHRIS
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2012, 05:32

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#76

Post autor: CHRIS »

Nie jestem fanem Mediona, zdecydowanie wolę Sony, Denon lecz nie chciałem w ciemno brać średniego sprzętu za 500 zł, a używka nie wchodziła w rachubę bo się nie znam ;) Jak się poznam to sobie kupię coś lepszego :) Wiadomo.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3794
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#77

Post autor: Obywatel »

CHRIS pisze:Jak się poznam to sobie kupię coś lepszego
To lepiej się pospiesz bo szkoda płyt :roll:
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
CHRIS
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2012, 05:32

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#78

Post autor: CHRIS »

Tak słyszałem :) ale na razie jestem na etapie oswajania się na nowo z tym sprzętem. Jestem totalnie zielony. Dużo czytałem, słyszałem ale ... nie ma jak praktyka ;) Wiem, że wkładki są kiepskie oraz wykonanie całości plastikowe - to widzę ;) ale chwilowo mnie ten sprzęt przekonuje ze względu na cenę oraz gwarancję i na szczęście "gra". Wasze sugestie co do innego sprzętu mam na uwadze tylko też ryzyko bo komu wierzyć? Na słowo? Przecież jesli tego nie testowałem to wszystko dla mnie jest hipotezą, a weryfikacja musi być osobista. Też pewnie jesteście praktykami ale czy testowaliście Mediona fizycznie? Z podanych danych wynika, że technicznie jest kiepski ;) ok. Nie będę już drążył tematu bo przecież "lepiej się znacie" - dłużej w tym siedzicie i ok. Możliwe, że obecna igła zniszczy płyty szybciej niż inna itp. Widziałem droższe modele i niby lepsze ale wykonanie i kolorystyka gorsze niż u Mediona, a design też gra rolę. Tylko czarny kolor się liczy dla mnie ;) a niektóre sreberka to ... ale kwestia gustu. Kolor ważny ale logiczne, że para. techniczne są najistoniejsze. Nie chcę bronić swojego stanowiska odnośnie Mediona bo preferuję marki Sony, Technics czy Philips, Denon chociaż wszystko to i tak pochodzi od "jakiegoś japończyka" i gra. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41628
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#79

Post autor: Wojtek »

CHRIS pisze:Wasze sugestie co do innego sprzętu mam na uwadze tylko też ryzyko bo komu wierzyć? Na słowo? Przecież jesli tego nie testowałem to wszystko dla mnie jest hipotezą, a weryfikacja musi być osobista.
Wesołe podejście.
Współczuję sytuacji kiedy np. chcesz wybrać samochód (nowy bądź używany) i nie uwierzysz na słowo żadnej recenzji/opinii :)
Weryfikacja zawsze jest osobista, ale to już raczej po nabyciu.

No ale to już Twoja sprawa :)
CHRIS pisze:chociaż wszystko to i tak pochodzi od "jakiegoś japończyka" i gra.
W przypadku Mediona to akurat jest to produkt chiński/tajwański.

Zbyt wiele uogólnień nie na miejscu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#80

Post autor: Kusma »

Wojtek pisze:W przypadku Mediona to akurat jest to produkt chiński/tajwański.
i to z siedzibą w Niemczech :lol: Kapitał własny to mają mniejszy niz lokalna spółka energetyczna. Medion zawsze mnie rozsmieszal, tak samo jak Reserved - ah te firmy wirtualne. :D
Choć w niektorych sprzętach "wykupują" podzespoly od np philipsa albo(w przypadku mobo)gigabyta.
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
CHRIS
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2012, 05:32

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#81

Post autor: CHRIS »

Ale czasem takie "tańsze firmy" - chociaz nie wszystko MEDION ma tanie, ratuje sytuacje gdy na rynku nie ma danego sprzętu audo-video np SONY Polska nie wprowadza już na polski rynek pewnego sprzętui (z 2008), na Allegro nie ma, a eBaya nie biorę pod uwagę. Dobrze, że jest alternatywa. Ja nigdy nie wierzę sprzedawcom bo naiwny nie jestem :) uwielbiam sceny w sklepach koputerowych jak wciskają kity aby tylko sprzedać. Dobrze czasem poudawać laika, można się pośmiać ;) Mało jest uczciwych i oddanych swojej pracy/pasji ludzi :D Opinie Wasze mam na uwadze ale tez nikt nie polecił mi np sprzętu za 200-300 zł np SONY pisząc weź ten model będzie gitara. Za indywiudualne konsultacje tel. mailowe musiałbym zapłacić i wyszło by znacznie drożej niż testowany Medion - gotowiec za 200 zł z gwarancją plus czas stracony na szukanie, testy etc. Np polecamy przez Was model był na Allegro ale to używka i ryzyko więc odpada. Za pół roku pojadę do sklepu sprawdzajac sprzęt świadomie i wyborę sobię coś "extra" :). MEDIONA nie chwalę :) ale poszedłem na łatwiznę bo "zaufałem" w "produkt roku" hehe Spokojnie wolę SONY! Oczywiste.

p.s. już wiem więcej dzięki Wam i moim testom na Medionie więc w przyszłości będzie lepiej ;)

Reserved ? Bzdurny przykład ale jak ktoś bazuje na metkach to jego problem. Sklep jest ok. Big Star czy Levi's niczym się nie różni oprócz metki (mam ciuchy z chyba kazdego sklepu w Polsce) dlatego dałem szansę "mega marce" MEDION haha
Awatar użytkownika
kaczy
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:12

Re: AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#82

Post autor: kaczy »

Ciekawy temat. Nie wiem czy bym przygarnął do domu (słowo "kupił" całkowicie wykluczam) jakikolwiek sprzęt Mediona choćby mi nawet do tego dopłacali :)
DENON DP-300F (Silver)
CHRIS
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2012, 05:32

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#83

Post autor: CHRIS »

Temat rzeka. Audiofil, mega maniak etc na pewno by nie kupił ;D a czasem jest różnica 600 zł czy 1200 Medion/Sony. Kwestia decyzji i portfela bo różnic bez analitycznych testów na pierwszy rzut ucha, oka nie widać. Nie chce rozpisywać się bo forum tyczy gramofonów :) ok dodam. p.s. po Behringerze też jadą, a ich produkty są pewną alternatywą do droższego sprzętu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41628
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#84

Post autor: Wojtek »

CHRIS pisze:Opinie Wasze mam na uwadze ale tez nikt nie polecił mi np sprzętu za 200-300 zł np SONY pisząc weź ten model będzie gitara.
Bo akurat żadnej tego typu oferty nie było :) Aczkolwiek coś na poziomie Mediona znalazłoby się i za 100 złotych wśród używek, tyle że niekoniecznie od Sony, a od mniej znanych/cenionych starszych marek.
CHRIS pisze:Za indywiudualne konsultacje tel. mailowe musiałbym zapłacić
A skąd to wziąłeś to już nie mam pojęcia :) Pytałeś kogoś o "prywatne konsultacje" za forsę?
CHRIS pisze:Np polecamy przez Was model był na Allegro ale to używka i ryzyko więc odpada.
W takim razie mimo tego co pisałeś wcześniej po prostu nie potrafisz zaryzykować i kupić coś używanego. To zmienia postać rzeczy i pole do popisu.
CHRIS pisze:Kwestia decyzji i portfela bo różnic bez analitycznych testów na pierwszy rzut ucha, oka nie widać. Nie chce rozpisywać się bo forum tyczy gramofonów :)
Ponownie nie wiesz co mówisz :)
CHRIS pisze:p.s. po Behringerze też jadą, a ich produkty są pewną alternatywą do droższego sprzętu.
W każdym środowisku znajdziesz kogoś, który "jedzie" po marce, która w rzeczywistości robi dobre produkty. Osobiście nie sądziłem, że szacowny Behringer do tego grona także należy.
Widocznie zależy to od tego w jakich kręgach się człowiek obraca.
Co innego oczywiście, jeśli ktoś mówi że Behringer za 2 stówy to to samo co Sennheiser za 500 złotych, ale to już inna sprawa ;)

No ale mniejsza o to :D Trzymajmy się tematu, bo tu już nawet o markach ciuchów zaczynamy rozprawiać ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3794
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#85

Post autor: Obywatel »

CHRIS, Ty konsekwentnie nie chcesz zrozumieć jednej rzeczy. To nie jest kwestia tego, że ten sprzęt ma napis Medion, tylko kwestia tego, że zamiast normalnej wkładki ma on piezoelektrycznego rylca.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
CHRIS
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2012, 05:32

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#86

Post autor: CHRIS »

Zgadza się nie chciałem ryzykować kupując używkę chociaż mam różne używane sprzęty Sony, Technics, Philips, Denon, Yamaha i nie szwankują. Np 20 letni DCC Philipsa - trafił mi się idealny model za 300 zł - 20 lat temu cena 4 tyś zł. Behringer - fajny design i przystępne ceny, możliwości ale nie jest orłem w sprzęcie Profesjonal Audio wg "fachowców". Dla mnie jest ok. Mam kilka rzeczy tej marki. Utarły się pewne opinie o markach to fakt.

"Kwestia decyzji i portfela bo różnic bez analitycznych testów na pierwszy rzut ucha, oka nie widać." - nie miałem na myśli gramofonów ale i też jakby zrobić testy tylko na słuch na dobrych wzmakach Medion, Sony to ciekaw jestem kto by się nie pomylił ;D

heh za rok dam znać zdjęciami czy mi MEDION zjechał placki. A jak nic nie będzie to co z Waszą teorią? :) Wybaczcie prowokacje ale robię masę testów na różnym sprzęcie (z gramofonami jeszcze nie wojowałem) i czasami różnice są minimalne. Sprzętu mamy multum. Słuch każdy ma jaki ma. Was się pytałem gratisowo oraz innych ale nie kazdy chciał gratis poradzić i coś wybrać dla mnie, a propozycje typu: "a weź ten model bo coś tam" nie rozwiązały jednak sprawy.

Na koniec odnośnie Medion Gramofon - ten sprzęt ostatecznie nadaje się moim zdaniem do słuchania dla początkujących, a nie do "skreczów" i muzycznych akcji bo strach to ruszać bo delikatny plastik. :)

"piezoelektryczny rylec" - mi on nie przeszkadza póki co i dam znać za pół, a może rok czy coś się dzieje - wiem, że takie coś mam :)

Dajcie mi szansę uczyć się na błędach w gramofonach jestem zielony ;) oraz uparty póki nie sprawdzę na własnej skórze ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41628
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#87

Post autor: Wojtek »

OK, widać po Twoich wypowiedziach, że jesteś jednym z tych niedowiarków co "swoje wiedzą", bo np. pozjadali wszystkie rozumy, mimo że w rzeczywistości wiedzą jeszcze guzik (z całym szacunkiem).
CHRIS pisze:Zgadza się nie chciałem ryzykować kupując używkę chociaż mam różne używane sprzęty Sony, Technics, Philips, Denon, Yamaha i nie szwankują. Np 20 letni DCC Philipsa - trafił mi się idealny model za 300 zł - 20 lat temu cena 4 tyś zł.
To mi w takim razie teraz mózg eksploduje, bo totalnie nie rozumiem już dlaczego nie chciałeś ostatecznie się skusić na używany gramofon.
Zero logiki w postępowaniu.
A to że coś co dzisiaj kosztować może 300 złotych, a 20 lat temu za nowości kosztowało 4 tysiące to chyba akurat niedziwne i normalne zjawisko? :D
CHRIS pisze:Behringer - fajny design i przystępne ceny, możliwości ale nie jest orłem w sprzęcie Profesjonal Audio wg "fachowców".
Bzdura, ale myśl co chcesz, nie przekonam :)
CHRIS pisze:"Kwestia decyzji i portfela bo różnic bez analitycznych testów na pierwszy rzut ucha, oka nie widać." - nie miałem na myśli gramofonów
O Allachu... a o czym piszemy jak nie o gramofonach właśnie? :)
CHRIS pisze:heh za rok dam znać zdjęciami czy mi MEDION zjechał mi placki. A jak nic nie będzie to co z Waszą teorią? :)
Nam to raczej wszystko jedno, bo placki Twoje wszak.
Są ludzie, którzy mają jednak dłuższe doświadczenie z wkładkami piezoelektrycznymi niż ty, więc nie ma co się wymądrzać na zasadzie "podważania teorii".
CHRIS pisze:Wybaczcie prowokacje ale robię masę testów na różnym sprzęcie (z gramofonami jeszcze nie wojowałem) i czasami różnice są minimalne. Sprzętu mamy multum.
To twoja robota czy tylko takie hobby?
CHRIS pisze:ale nie kazdy chciał gratis poradzić i coś wybrać dla mnie
Ciekawi ludzie :)
CHRIS pisze:a propozycje typu: "a weź ten model bo coś tam" nie rozwiązały jednak sprawy.
W sensie że nie wystarczały Tobie wskazane tutaj modele, bo ludzie się o nich za mało wypowiedzieli? Nie bardzo rozumiem.
CHRIS pisze:Na koniec odnośnie Medion Gramofon - ten sprzęt ostatecznie nadaje się moim zdaniem do słuchania dla początkujących, a nie do "skreczów" i muzycznych akcji bo strach to ruszać bo delikatny plastik. :)
Kolejny raz prezentujesz niewiedzę. Odsłuch to jedno, a "skrecz i muzyczne akcje" to drugie.
Żaden zdrowo-myślący turntablista raczej nie używałby do "muzycznych akcji" czegoś z napędem paskowym, bo to się do tego po prostu nie nadaje.
Kit z delikatnym plastikiem, bo i takie gramofony DJskie znajdziesz ;)
CHRIS pisze:Dajcie mi szansę uczyć się na błędach w gramofonach jestem zielony ;) oraz uparty póki nie sprawdzę na własnej skórze ;)
Spoko, pewnie, powodzenia :) Tyle że jeśli tak jest to nie rozumem tego tonu, tak jakbyś chciał z nami wojować, na zasadzie "a co jeśli się mylicie? hehe" :)

Przychodzisz tutaj z konkretnymi problemami/dylematami, grupa ludzi za darmo chce Tobie pomóc byś miał jak najlepiej i był jak najbardziej zadowolony, a ty jeszcze próbujesz jakieś prowokacje odstawiać.

Trochę wiary i szacunku do ludzi.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#88

Post autor: eenneell »

CHRIS pisze:Dajcie mi szansę uczyć się na błędach w gramofonach jestem zielony ;) oraz uparty póki nie sprawdzę na własnej skórze
:doh: :clap: :doh:
Powiem tak :shhh: ; "to po kiego grzyba d..ę zawracasz" :?:
Jak już będziesz "niezielony" :mrgreen: i wyrzucisz "placki" i "rylce" ze Swego słownika- to będziesz nasz :D (czyli swój ...) :naughty:
CHRIS
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2012, 05:32

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#89

Post autor: CHRIS »

Jestem niedowiarkiem ale nie pozjadałem wszystkich rozumów bo gdyby tak było nie wchodziłbym na te forum. Jasne, że guzik o gramikach wiem i to przyznałem na początku. Ostatecznie nie skusiłem się na używany gramofon ponieważ naczytałem się za duzo na temat wkładek itp i tysiące propozycji nie tylko z Waszego forum zrobiło swoje i chciałem zostac jednak przy 200 zł bowiem jak chciałem kupić coś za 500 zł to "znawcy" też odradzali ;D. To są tylko opinie i np. skąd moge wiedzieć czy piszecie prawdę? Z całym szacunkiem - zaraz ktoś napisze, heh jak nie wierzysz to idź stąd/po co tutaj jesteś? :) A po to aby się dowiedzieć i przesiać opinie. Jak ktoś powiedział: kup, sprawdź, oceń i będzie wiadome. Tak zrobiłem.

Nikomu dupy nie zawracam kontynuuję Wasz dialog na temat Mediona ok? placki oraz rylce - ogólne zwroty, nie mam ciśnienia na ich używanie to chyba gwara fachowców od gramofonów więc chciałem się "zbliżyć" do elity lecz zwrot placki mi się podoba heh. Z nikim nie wojuję ale mam swoje zdanie i nie ulegam wpływom, wystarczy? Oj nie kazdy "specjalista" podpowie coś za darmo bo jesli prowadzi firmę to dlaczego miałby sobie chleb od ust odejmowac? Niektórzy nie lubią jak się ich "jedynie słuszne opinie" podważa ale nie ma ludzi niezastapionych. Przyszedłem z pytaniami, odpowiedzi dostałem - dzięki wielkie, wybrałem taki sprzęt jaki wybrałem i dzielę się refleksjami bo wątek był założony przez kogoś i np. ja wielkich zastrzeżeń nie mam do Mediona. Z nikim nie wojuję, może momentami brzmię autorytarnie lecz nie mam wpływu na interpretację postów wszak to wirtualnosć i kazdy sam sobie opinie wyrabia o kimś tam na podstawie treści. Przyszedłem z konkretnymi problemami/dylematami i dostałem Wasze odp, zapisałem i analizuję dalej :)

Odnośnie Behringer'a to nie musisz mnie przkonywać mam coś z tej firmy i mam porównainie na zasadzie monitorów np Alesis, KRK vs Behringer i słychać różnice ale jak ktoś napisał kwestia gustu lecz parametry decydują. Zaraz mnie ktoś zjedzie, że nie wiem o czym pisze ale akurat wiem bo testuję je i kto jakie brzmienie woli to ma.

Nie lubię forum bo zawsze ktoś atakuje i tysiące znawców ale taka forma komunikacji chociaz i tak jest tutaj kulturalnie i rzeczowo ;) Nie ma chamstwa, a sensowny dialog. Dobra nie ciągnę wątku Mediona czy innego sprzętu bo temat rzeka i są od tego inne fora. Się tłumacze hehe ale ok :) odpowiadam na zarzuty.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#90

Post autor: kielek »

CHRIS z całym szacunkiem,ale uwierz że to forum jest specyficzne w porównaniu do wielu innych tego typu.Udzielając się trochę tutaj zauważyłem,że ludzie podchodzą z większym szacunkiem do nowicjuszy,są bardziej życzliwi i bardziej wyrozumiali.Nie spotkałem się by kogoś spławiali,ignorowali czy próbowali źle doradzać.Dzięki osobom z tego forum zakupiłem dobre monitorki,zmieniłem podłogówki i jestem pełen uznania dla ich wiedzy i chęci pomocy innym.Sam jestem jeszcze mocno zielony w temacie gramofonów i dlatego zrobiłem może mniejszy błąd kupując nowego Denona DP 300-f,gdyż teraz wiem że za te pieniądze mógłbym mieć używkę w bardzo dobrym stanie o kilka klas lepszą.Człowiek uczy się na błędach,ale po co odkrywać drugi raz Amerykę?Nie miałem nigdy gramofonu z wkładką piezo,ale dostałem nie tak dawno kilka płyt od kolegi,który używał do ich odsłuchu takiej wkładki i niestety,mimo że płyty wyglądają na oko na NM to podczas słuchania "czuć" wpływ tej wkładki,czyli spadek dynamiki,smażenie itp .
Na koniec napiszę,że sam pomysł zorganizowania zlotu forumowiczów powoduje,że mamy tu raczej "rodzinną" atmosferę,niż typowy forumowy "bełkot" i przechwalanki "audioznafców".
ODPOWIEDZ