AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Wirniczek
Posty: 13
Rejestracja: 19 paź 2011, 12:08

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#61

Post autor: Wirniczek »

I odpuściłem ;)
Kupiłem na allegro JVC L-A120 ... czytając poprzednie wątki myślę że nie jest to zły pomysł;)
Także dzięki Wam wielkie za pomoc ! :violin:
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#62

Post autor: eenneell »

A ja to jednak tę przeciwwagę bym dopasowal (albo,żeby miec "krajalnice do sfrezowanych zgonów", albo na sprzedaż
http://allegro.pl/4-szt-ciezarkow-do-gr ... 90336.html
chyba Duale :?: (napewno ostatni)
Wirniczek pisze:Kupiłem na allegro JVC L-A120 ... czytając poprzednie wątki myślę że nie jest to zły pomysł;)
pochwal się jak "chodzi", a racze "czyta"
no i oczywiście napisz czym się różni (mam nzdzieję, że pięknie :) )
powodzenia :P
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41600
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#63

Post autor: Wojtek »

eenneell pisze:chyba Duale :?: (napewno ostatni)
Trzy pierwsze na pewno. Ostatni (ten po prawej) nie wiem.
eenneell pisze: pochwal się jak "chodzi", a racze "czyta"
no i oczywiście napisz czym się różni (mam nzdzieję, że pięknie :) )
Ale to już nie tutaj, w sensie nie w tym temacie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Wirniczek
Posty: 13
Rejestracja: 19 paź 2011, 12:08

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#64

Post autor: Wirniczek »

Czyli mam rozumieć że JVC L-A120 to dual... a jak rozumiem dual to full automat?
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#65

Post autor: eenneell »

Wirniczek pisze:Czyli mam rozumieć że JVC L-A120 to dual... a jak rozumiem dual to full automat?
:?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41600
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#66

Post autor: Wojtek »

Ja też nie ogarniam tej wypowiedzi :) JVC to JVC, a Dual to Dual.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Wirniczek
Posty: 13
Rejestracja: 19 paź 2011, 12:08

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#67

Post autor: Wirniczek »

dobra... spaliłem...

myślałem że dual to zautomatyzowany gramofon... ale dobra nie linczujcie mnie, juz wiem ze dual to po prostu dual, sony to sony i tak dalej
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#68

Post autor: eenneell »

:lol: AAA! teraz jasne! Każdy może się jakoś "zapętlić" :oops:
kondimybondi
Posty: 1
Rejestracja: 02 sty 2012, 21:43

Re: AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#69

Post autor: kondimybondi »

http://allegro.pl/nowy-gramofon-dual-dt ... 43325.html

Tutaj gramofon z przedwzmacniaczem i wkładką magnetyczna -gdzie haczyk?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41600
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#70

Post autor: Wojtek »

Haczyk jest taki jak przy powyższych, a więc tanizna, plastik i wkładki na nic lepszego się nie wymieni, bo regulacji brakuje :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#71

Post autor: kielek »

Aż żal patrzeć jak takie "cuda techniki" firmuje się logiem Duala,Lenco itp Szarga się dobre imię marki i reputację wyrabianą przez długie lata....,ale takie prawo rynku. :(
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41600
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#72

Post autor: Wojtek »

Cóż, Lenco juz dawno nie ma bo firma upadła (pozostała marka w czyichś rękach).
Dual ten "szacowny" mimo przetasowań nadal istnieje, a że użyczają dodatkowo swoją markę Chińczykom? To już ich decyzja :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Yarpen
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2012, 18:02

Re: AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#73

Post autor: Yarpen »

Witam!
Rok temu, będąc na urlopie w Polsce, kupiłem wspomniany w temacie gramofon MEDION MD 82272. Muszę się przyznać, że niezbyt się znałem na gramofonach, ale ten wydawał mi się całkiem ciekawy, gdyż posiadał wszelkie cechy niezłego gramofonu m.in. Anti-skating, regulację ramienia gramofonu, możliwość zgrywania płyt jak też ładny wygląd. W zaszłym miesiącu postanowiłem, żeby szwagier wysłał mi go do Irlandii. Niestety kiedy gramofon doszedł na miejsce, okazało się że ramię nie zostało zabezpieczone i uszkodzeniu uległa igła, ponieważ w czasie transportu paczki stukała ona o obudowę gramofonu. Szukając informacji na temat wkładek i igieł do tego gramofonu trafiłem na to forum i wtedy "włos na głowie mi się zjeżył" gdy poczytałem 'posty' użytkowników tego forum. Okazało się, że niemal wszyscy twierdzili, że to szmelc i badziewie z wkładką piezoelektryczną, która niszczy płyty itd. Nie zrażając się tym, postanowiłem że zainwestuję w niego parę złotych i postaram się go naprawić. Otóż zakupiłem na Allegro wkładkę magnetoelektryczną marki Audio-Technica AT 91. Dziś przyszła pocztą, więc przystąpiłem do wymiany. Kiedy założyłem nową wkładkę, podłączyłem gramofon do wejścia PHONO we wzmacniaczu i... jakież było moje zdziwienie kiedy gramofon zagrał po prostu ślicznie. Jakość dźwięku po wymianie wkładki "o niebo" lepsza jak poprzednio. Nacisk igły ustawiałem regulując przeciwwagą ramienia. Gdy był za mały nacisk, igła przeskakiwała po ścieżkach, więc wyregulowałem ją tak żeby dźwięk "na ucho" był ładny, delikatny i żeby igła trzymała się rowka. Faktem jest, że są tylko trzy przewody do wkładki BIAŁY: kanał lewy(+), CZERWONY: kanał prawy(+) oraz wspólna masa dla obu kanałów na przewodzie CZARNYM (-). Szczerze mówiąc, to że masa jest wspólna na oba kanały chyba nie sprawia większej różnicy (dodam, że jestem tylko amatorem i mogę się mylić, bo nie znam się na niuansach "wyższej elektroniki" :D ). Problemy o których pisał kolega Szardik w swoim poście nie miały miejsca w przypadku mojego gramofonu. Jestem bardzo zadowolony z zakupu i polecam wszystkim, którzy chcą mieć niedrogi i fajny gramofonik. Może nie jest to cud techniki, ale wystarczy do słuchania płyt, a po wymianie wkładki na lepszą dźwięk jest na prawdę fajny. Poza tym za 280 zł (cena ze wspomnianą przeze mnie wymienioną wkładką) można mieć nowy i ładnie grający gramofon. Jeśli ktoś chce mogę wstawić próbkę zgranego fragmentu piosenki. Pozdrawiam!
CHRIS
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2012, 05:32

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#74

Post autor: CHRIS »

Po 20 dniach testów wnioskuję: sprzęt wykonany oszczędnie, plastik, kolorystyka dobra, igła póki co ok, brzmienie na mój gust po podłączeniu do wzmacniacza - znośne. Wart swojej ceny 200 zł plus gwarancja. Proponowaliście mi używki ale są one bez gwarancji oraz tez nie był to szał, nawet SONY czy Denony za 500 zł Waszym zdaniem były średnie albo takie jak Medion Doświadczenie własne jest najlepsze. Póki co sprzęt może być. Mój model jest ok chociaż nie twierdzę, że nie słysze od czasu do czasu buczeń basu ale to zależy od płyty oraz mozna skorygować, a więc przezyje się. Ostatnio ktoś trafił na trefnego Mediona, a więc z tym sprzętem to loteria i to może być kolejny minus. Mój póki co gra. Mam ponoć model MEDION MD 82272 ale przysłali mi inny ;) więc pod tym samym numerem są dwa designy i może równiez poprawione albo i nie ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41600
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

AEG MC 4420 / MEDION MD 82272 - opinie

#75

Post autor: Wojtek »

CHRIS pisze:Proponowaliście mi używki ale są one bez gwarancji oraz tez nie był to szał, nawet SONY czy Denony za 500 zł
Z całym szacunkiem, ale chyba nie wiesz co mówisz :)
CHRIS pisze:Waszym zdaniem były średnie albo takie jak Medion
Jw.

Dobrze że dla odmiany znajdujemy fanów Mediona.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ