Jaką matę wybrać?

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

jaka mate gumowa wybrac

#31

Post autor: dalmatyn »

Zobacz wątek o radzieckim gramofonie. Zrozumiesz specyficzną acz pozytywną atmosferę tu panującą. Jak coś jest do bani to wprost i szczerze to się mówi. Jeśli pytanie nie jest precyzyjne to odpowiedzi są celowo zabijające z tropu B-)

Zauwaz, że w poprzedniej wypowiedzi nie odniosłem się do konkretnej osoby, a do ogólnej wymiany zdań. Wszystko tak bierzesz do siebie?
Pozdrawiam
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: jaka mate gumowa wybrac

#32

Post autor: misienka2008 »

Witaj, Wojtku,

Po pierwsze nie jestem zadnym gagatkiem. Wypraszam sobie. To tak a propos arogancji. Po drugie wiekszosc Twojej wypowiedzi to jalowe dywagacje i nie na temat. Na przerzucanie sie slowami szkoda czasu. Ja szukam rzeczowych dyskusji i konkretnej wiedzy. Chce poszerzyc swoja wiedze a nie doskonalic prowadzenie jalowych dyskusji. Co do rzucania mata to idac za Twoja rada jako doswiadczonego winylowca bede probowal. Moze nieslusznie uwazalem to dotad za VooDoo. Poza tym porownujesz zoofilie i nekrofilie z audiofilstwem. Mam z czyms takim polemizowac? To niedaleko od Reymontowego superhiperaudiopedofilstwa. Wnosi to cos do dyskusji? Za reszte rad dziekuje bardzo.

Nie chce tego ciagnac dalej. Roznimy sie skrajnie w ocenie tego co to ironia, zdawkowosc, arogancja i pomoc. Dalsza dyskusja nie ma sensu.

Milego winylowania

misienka2008
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: jaka mate gumowa wybrac

#33

Post autor: misienka2008 »

Witaj Dalmatyn,

moglbys podac blizsze namiary na ten watek? Wbijalem w wyszukiwarke haslo radziecki gramofon ale nic nie znalazlem.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

jaka mate gumowa wybrac

#34

Post autor: Winters »

misienka2008 pisze:Po pierwsze nie jestem zadnym gagatkiem.
Oj, teraz to już nas nie przekonasz :)
misienka2008 pisze:To niedaleko od Reymontowego superhiperaudiopedofilstwa.
Chyba Ci się forumowicze pomieszali ;)
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: jaka mate gumowa wybrac

#35

Post autor: Reymont »

misienka2008 pisze:To niedaleko od Reymontowego superhiperaudiopedofilstwa.
Oj, chyba lekkie spięcie na synapsie ;)

Wracając do mat: dzisiaj wymieniłem filcowego kurzołapa na oryginalną technicsowską gumę.
Różnic w odsłuchu nie stwierdzono.
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: jaka mate gumowa wybrac

#36

Post autor: misienka2008 »

Tak,pomylilem Reymonta z Wintersem i odszczekuje. To ferwor walki, smialo pouzywajcie sobie.

Pozdrawiam

misienka2008
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: jaka mate gumowa wybrac

#37

Post autor: misienka2008 »

Reymont,

dzieki, to dla mnie cenna wiadomosc. I nie gniewaj sie, ze przypisalem Tobie cos czego nie powiedziales.

Pozdrawiam
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

jaka mate gumowa wybrac

#38

Post autor: Pilot »

Reymont pisze:dzisiaj wymieniłem filcowego kurzołapa na oryginalną technicsowską gumę.
Różnic w odsłuchu nie stwierdzono.
No bez przesady, jakaś różnica musi być, inaczej się igła zachowuje na filcu a inaczej na gumie. ;) Filc na pewno ją ciągnie a po gumie przeskakuje. :D
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

jaka mate gumowa wybrac

#39

Post autor: kielek »

misienka ;) Nie przesadzaj.Tu nikt na Tobie nie używa,ani zapewne nie ma takiego zamiaru.To forum jest specyficzne na swój sposób a całe zamieszanie wynikło z Twojego nieco audiofilskiego zapytania odnośnie mat.Tutaj (jak sam zauważyłeś)podchodzimy do takich voodoo z dystansem i stąd zostałeś może omyłkowo potraktowany za kogoś kto szuka dziury w całym,albo wyższości świąt Wielkanocnych nad Bożonarodzeniowymi ;) Czasem dojdzie tu do małych tarć,ale są one sporadyczne.Nasz Admin może robi pierwsze wrażenie nieraz "mało gościnnego",ale w gruncie rzeczy to "dusza"człowiek :D
Wyluzuj trochę i nie bierz wszystkiego do serca ;)
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: jaka mate gumowa wybrac

#40

Post autor: misienka2008 »

kielek,sprobuje wyluzowac.

Jestem takim samym przeciwnikiem VooDoo jak Wy. Nie uwierzycie, ale trafilem kiedys na opinie faceta ktory twierdzil, ze muzyka odtwarzana na sprzecie zasilanym pradem z elekrowni wiatrowych lepiej brzmi niz zasilana pradem z elektrowni atomowych. Dla mnie to szczyt. Mysle, ze powinnismy piszac uzywac slowa " audiofilstwo " jako okreslenie pejoratywne a slowa audiofilstwo jako pozytywne dazenie do maksymalnego wykorzystania potencjalu sprzetu. Ten cudzyslow wyjasni wiele nieporozumien. Pora chyba przywrocic wlasciwe znaczenie tego slowa.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

jaka mate gumowa wybrac

#41

Post autor: Wojtek »

misienka2008 pisze:Po drugie wiekszosc Twojej wypowiedzi to jalowe dywagacje i nie na temat. Na przerzucanie sie slowami szkoda czasu.
Kolego domagający się gościnności, z całym szacunkiem, ale jedyne co zrobiłem to odpowiedziałem na Twoje wypowiedzi, więc jeśli chcesz komuś zarzucić jałową gadkę nie na temat to spójrz w lustro, dobrze?

Nie chciałem byś się poczuł "zbywany zdawkowymi odpowiedziami", skoro tak Cię poruszyła moja pierwsza odpowiedź, więc otrzymałeś ode mnie coś pełniejszego. Nie potrafisz tego uszanować?
Cóż... jak myślisz, czy to świadczy źle o mnie czy o Tobie? :)
Pewnie o mnie, bo jakżeby inaczej, przecież nie jesteś egoistą, co nie? ;)
Innymi słowy: "co złego to nie ja..." część druga.
misienka2008 pisze:Ja szukam rzeczowych dyskusji i konkretnej wiedzy. Chce poszerzyc swoja wiedze a nie doskonalic prowadzenie jalowych dyskusji.
To dlaczego je zaczynasz/prowadzisz w tym wątku, skoro masz takie pretensje do innych? :)
misienka2008 pisze:Co do rzucania mata to idac za Twoja rada jako doswiadczonego winylowca bede probowal.
Osobiście nie robię tego, bo nie mam po co, ale co mi szkodzi potwierdzić prosty fakt?
Opowiedz nam potem jak było ;)
misienka2008 pisze:Poza tym porownujesz zoofilie i nekrofilie z audiofilstwem. Mam z czyms takim polemizowac?
Chyba słabo zrozumiałeś sarkazm. W takiej sytuacji, lepiej nie polemizuj.
misienka2008 pisze:Roznimy sie skrajnie w ocenie tego co to ironia, zdawkowosc, arogancja i pomoc.
Mi osobiście wystarczy słownik języka polskiego. Nie mi oceniać czy słownikowa definicja jest słuszna czy nie ;)
kielek pisze:a całe zamieszanie wynikło z Twojego nieco audiofilskiego zapytania odnośnie mat.
Maty to jedno, a buraczane zachowanie kolegi to drugie, kielek ;)
misienka2008 pisze:Jestem takim samym przeciwnikiem VooDoo jak Wy. Nie uwierzycie, ale trafilem kiedys na opinie faceta ktory twierdzil, ze muzyka odtwarzana na sprzecie zasilanym pradem z elekrowni wiatrowych lepiej brzmi niz zasilana pradem z elektrowni atomowych. Dla mnie to szczyt. Mysle, ze powinnismy piszac uzywac slowa " audiofilstwo " jako okreslenie pejoratywne a slowa audiofilstwo jako pozytywne dazenie do maksymalnego wykorzystania potencjalu sprzetu. Ten cudzyslow wyjasni wiele nieporozumien. Pora chyba przywrocic wlasciwe znaczenie tego slowa.
Super. Nadal oczekujesz wyłącznie rzeczowych i konkretnych odpowiedzi na zadany przez siebie temat czy już jednak nie, skoro już kolejny raz od niego odchodzisz?

Czy już uzyskałeś odpowiedzi co do gumowych mat czy nadal jest to otwarta kwestia. Jeśli to drugie to... co jeszcze Cię trapi w tym temacie?
Nie odbieraj tego źle. Po prostu staram się sprowadzić wątek na właściwy tor, skoro tak bardzo nie życzysz sobie pobocznych dywagacji.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: jaka mate gumowa wybrac

#42

Post autor: misienka2008 »

Wojtus,

spodziewalem sie po Tobie czegos wiecej. Daremnie, jak widze. Jak juz wspomnialem szkoda mi czasu na jalowe dyskusje. Zatrzymales sie na poziomie dyskusji w liceum.

Spij i snij slodko.

misienka2008

P.S. Po tym moim wpisie spodziewam sie bana wiec zegnam sie i zycze zyczliwym melomanom i audiofilom radosci z muzycznego hobby.
Parafrazujac: niech winyl bedzie z wami.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: jaka mate gumowa wybrac

#43

Post autor: Reymont »

Matko Bosko! Jakim Ty musisz być zestresowanym i/lub sfrustrowanym gościem...
Przyznałbyś po męsku, że wpływ mat na jakość dźwięku faktycznie MUSI być żaden lub chociaż obrócił swoje pytanie w żart.
Ciężko czyta się Twoje niemiłe posty w niedzielę rano.
Ode mnie: eot.
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: jaka mate gumowa wybrac

#44

Post autor: misienka2008 »

Witaj Reymont,

widze, ze w dalszym ciagu sie nie rozumiemy. Zadalem pytanie czy wlasciwosci gumy z ktorej wykonana jest mata ( grubosc, wiotkosc, gestosc, ) moze miec
wplyw na dzwiek. Moim zdaniem temat wart watku. Wojtek uwaza, ze mata moze miec wplyw na tlumienie wibracji talerza i ja mu wierze. Ale jesli tlumi wibracje talerza to tlumi tez wibracje plyty co powinno poprawic dzwiek. W jakim stopniu? Czy jest to slyszalna roznica? O to wlasnie chodzi. Po mesku sie przyznaje: nie wiem dlatego tu jestem i pytam. Z Twojej strony po mesku byloby odpowiedziec: tak, nie, nie wiem lub podyskutujmy. Mam jak pisalem wczesniej 2 gramofony i zauwazylem, ze na lzejszym talerzu jest mata ciezsza i sztywniejsza a na ciezszym lzejsza i bardziej wiotka wiec producenci kierowali sie jakas idea. Koledzy nie odczuli roznicy przy zmianie mat i to jest dla mnie odpowiedz. Przykro mi, ze moje dociekania psuja Tobie humor w niedziele rano, ale nie ma obowiazku sledzenia mojego watku. Co do frustracji to rzeczywiscie zaczynam odczuwac jej poczatki czujac sie malo zrozumiany. Przeciez Forum istnieje po to aby rozwiewac nawet najmniejsze watpliwosci, prawda?

Chetnie dowiem sie co oznacza skrot: eot.

Pozdrawiam i zycze lepszego humoru na reszte dnia.
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: jaka mate gumowa wybrac

#45

Post autor: motown »

misienka2008 pisze:Czy jest to slyszalna roznica?
Niesłyszalna, nieodczuwalna. Slipmata to jeden z wielu czynników który może mieć wpływ na dźwięk, ale moim zdaniem w najmniejszym stopniu. Zdecydowanie najważniejszy czynnik to ramię i wkładka. A potem przedwzmacniacz - wzmacniacz - kolumny ;]
Polecam jeszcze ten wątek - http://winyl.net/viewtopic.php?f=11&t=1151
misienka2008 pisze:Chetnie dowiem sie co oznacza skrot: eot.
EOT = End Of Topic / Thread - koniec tematu / wątku.
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
ODPOWIEDZ