Gramofon - podstawy

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
Kąsi
Posty: 90
Rejestracja: 10 sty 2014, 13:18

Re: Gramofon - podstawy

#46

Post autor: Kąsi »

Chodziło mi właśnie o to że jak ramię leży na stopce winda jest opuszczona.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Gramofon - podstawy

#47

Post autor: Bacek »

Miałem na myśli sytuację kiedy płyta kończy się odtwarzać a ktoś tylko wyłącza gramofon nie podnosząc ramienia.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Gramofon - podstawy

#48

Post autor: Bacek »

Kąsi pisze:Chodziło mi właśnie o to że jak ramię leży na stopce winda jest opuszczona.
Jedyne zagrożenie jakie widzę to takie że ktoś przyzwyczajony do windy, podnosi ramię, przesuwa je nad płytę i po prostu rzuca zamiast powoli je opuścić bo przecież jest winda.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon - podstawy

#49

Post autor: Wojtek »

Kąsi pisze:Chodziło mi właśnie o to że jak ramię leży na stopce winda jest opuszczona.
To jest normalne dla większości gramofonów z windą.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
KacperM
Posty: 48
Rejestracja: 05 kwie 2015, 17:39

Gramofon - podstawy

#50

Post autor: KacperM »

Pytanie ogólne: Po czym poznać że gramofon jest "dobry"?? Mam z tym problem, zbytnio nie wiem na co mam zwraca uwagę przy przeglądaniu ofert sprzedaży gramofonów/adapterów.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Gramofon - podstawy

#51

Post autor: Pawelec »

W odpowiednim wątku wrzucaj linki do gramofonów które Cię interesują. Koledzy z forum zapewne pomogą i doradzą. Nie martw się, że ktoś podkupi znaleziony przez Ciebie egzemplarz ;) - małe prawdopodobieństwo. Zbyt dużo jest ważnych elementów na które trzeba zwracać uwagę, od sprzedającego począwszy, a na wkładce skończywszy :) .
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
KacperM
Posty: 48
Rejestracja: 05 kwie 2015, 17:39

Re: Gramofon - podstawy

#52

Post autor: KacperM »

Pawelec pisze:W odpowiednim wątku wrzucaj linki do gramofonów które Cię interesują. Koledzy z forum zapewne pomogą i doradzą. Nie martw się, że ktoś podkupi znaleziony przez Ciebie egzemplarz ;) - małe prawdopodobieństwo. Zbyt dużo jest ważnych elementów na które trzeba zwracać uwagę, od sprzedającego począwszy, a na wkładce skończywszy :) .
No dobra, będę tak robił na początku. Wiem jak sprawdzić czy sprzęt był "intensywnie" używany itp., ale nadal mam problem który model wybrać. A co jest najważniejsze przy kupowaniu?? Niestety nie ma książek na ten temat :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon - podstawy

#53

Post autor: Wojtek »

KacperM pisze:Niestety nie ma książek na ten temat :D
A ty zadałeś pytanie, na które sensowna odpowiedź wymagałaby napisania książki, sory :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
KacperM
Posty: 48
Rejestracja: 05 kwie 2015, 17:39

Re: Gramofon - podstawy

#54

Post autor: KacperM »

Wojtek pisze:
KacperM pisze:Niestety nie ma książek na ten temat :D
A ty zadałeś pytanie, na które sensowna odpowiedź wymagałaby napisania książki, sory :)
Chodziło mi tak ogólnie, że przydała by się książka/poradnik ;)
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Gramofon - podstawy

#55

Post autor: Acia »

Może po prostu wybierz co Ci się wizualnie podoba a potem poszukaj opini na ten temat, ja tak robiłam i dzięki chłopakom z forum mam pięknego Luxmana ale nie dla każdego liczy się wygląd:p
Awatar użytkownika
RafalGda
Posty: 33
Rejestracja: 09 gru 2015, 18:31
Gramofon: Reloop RP-2000MK3
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gramofon - podstawy

#56

Post autor: RafalGda »

Cześć, mam do Was bardzo głupie pytanie i pewnie trochę Was przy tym rozbawię, mianowicie jeżeli mam gramofon z obrotami 33 i 45 plus obok regulacje pitcha, to w przypadku gdy płyta powinna być odtwarzana w 33 i 1/3 to tą jedną trzecią mam ustawić na pichu czy po prostu zostawić opcje 33. Zauważyłem ze niektóre płyty są nagrane w prędkości 33 a inne 33 1/3 dlatego sie zastanawiam o co chodzi. :)
Awatar użytkownika
Ramirez
Posty: 1729
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:21
Gramofon: Sony PS-4300

Re: Gramofon - podstawy

#57

Post autor: Ramirez »

Nie przejmuj się tą 1/3-cią. Regulacja pitch jest do tego, aby ewentualnie skorygować prędkość obrotową.
Wszystkie są nagrane 33 i 1/3 ;)
Awatar użytkownika
RafalGda
Posty: 33
Rejestracja: 09 gru 2015, 18:31
Gramofon: Reloop RP-2000MK3
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gramofon - podstawy

#58

Post autor: RafalGda »

Ramirez pisze:Nie przejmuj się tą 1/3-cią. Regulacja pitch jest do tego, aby ewentualnie skorygować prędkość obrotową.
Wszystkie są nagrane 33 i 1/3 ;)
Podziękował :)
kredek
Posty: 6
Rejestracja: 06 gru 2018, 22:02

Re: Gramofon - podstawy

#59

Post autor: kredek »

eenneell pisze:
17 paź 2011, 20:35
http://www.technique.pl/index.php?p=7
:)
CZYTAĆ TO!:
Zrozumieć gramofon - czyli uproszczona teoria budowy gramofonów (PDF).
Dr inż. Maciej Tułodziecki wprowadził mnie w fascynujący świat w sposób arcyciekawy, wciągający i fascynujący. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że w oczekiwaniu na swój (zakupiony na aukcji) drugi gramofon w życiu, po wieloletniej przerwie będę mógł korzystać z tej wiedzy z takim przejęciem, łatwością i przyjemnością śledząc techniczne wątki.
A już, zespół łamanego ramienia, powodujący wzrost liczby członów ruchomych, oznaczający możliwość powstania drgań pasożytniczych, według dr inż. Ignacego Szornela z 1979 r. wywołał konwulsje rozkoszy w moich literaturofilskich kubkach smakowych.
Powinszować wiedzy, talentu i pasji Panowie!
;-)
Pawlliikk
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2020, 21:27

Re: Gramofon - podstawy

#60

Post autor: Pawlliikk »

Cześć

Pewnego dnia słonecznego, majowego postanowiłem stać się posiadaczem gramofonu i rozkoszować się klasycznym brzmieniem muzyki.
Zrobiłem pierwszy krok i nabyłem gramofon Reloop turn 2 oraz kilka płyt.
Wszystko przyjechało po kilka dniach. Rozpakowałem, zmontowałem ale... czegoś tu jeszcze brakuje.
Pewnie wzmacniacz? przedwzmacniacz? głośniki?
Teraz moi mili liczę na waszą pomoc. czy jak dokupię sobie minimalistyczny zestaw:
BLAUPUNKT MS30BT Edition i podłączę to do mojego gramofonu to będzie to działało i będę mógł postawić swoje pierwsze kroki jako meloman amator?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
ODPOWIEDZ