Pioneer PL- 640

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
mitch2007
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2010, 20:36

Pioneer PL- 640

#1

Post autor: mitch2007 »

Jak w temacie , posiadam takie "cudo" ( wkładka z igłą Audiotechnica) i kłopot polega na tym że od dawna go nie używam bo w aktualnym zestawie audio ( NAD C 325 BEE ) nie ma wejścia PHONO. W związku z tym pytanie czy to jest w miarę dobra jednostka i poprostu ma szukać preampa co by to wreszcie podłączyć i cieszyć ucho dżwiękiem , czy też może jest to niewiele warte i należałoby się rozejrzeć jednocześnie za porządnym gramofonem ? Przy czym nie chodzi o to żeby wywalać pieniądze bo tych nigdy za dużo! Co wy na to?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pioneer PL- 640

#2

Post autor: Wojtek »

mitch2007 pisze:bo w aktualnym zestawie audio ( NAD C 325 BEE ) nie ma wejścia PHONO
O kurde. Czyżby NAD się stoczył? Albo po prostu jest to taki ichni sposób na sprowokowanie do zakupu Nad PP-2 (preamp gramofonowy) ;)
mitch2007 pisze:W związku z tym pytanie czy to jest w miarę dobra jednostka i poprostu ma szukać preampa co by to wreszcie podłączyć i cieszyć ucho dżwiękiem , czy też może jest to niewiele warte i należałoby się rozejrzeć jednocześnie za porządnym gramofonem ? Przy czym nie chodzi o to żeby wywalać pieniądze bo tych nigdy za dużo! Co wy na to?
No właśnie pytanie czy miałbyś odpowiedni budżet by kupić lepszy gramofon od tego co już masz. PL-640 to takie coś pomiędzy niską, a średnią półką moim zdaniem. Ot taka sobie konstrukcja z prostym ramieniem (ale standardowym mocowaniem) z lat '80tych. Ogółem OK gramofon, jednak więcej jak 200 zł nie jest wart.

Jak kupisz preamp to też zagra ;)

Decyzja należy do Ciebie :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mitch2007
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2010, 20:36

Pioneer PL- 640

#3

Post autor: mitch2007 »

No toś mnie uradował , teraz tylko pytanie czy ładować się we wspomniany Nad PP-2 , czy jakieś inne sugestie , ale chyba w tych okolicach (ok. 300 zł) nie znajdę za wiele?

Generalnie pamiętam jeszcze jak to grało na amplitunerze Pioneera SX 203 RDS z KEF - ami IQ 03 , i juz wtedy mi się podobało więc myślę że na NAD-ie będzie o niebo lepiej...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pioneer PL- 640

#4

Post autor: Wojtek »

mitch2007 pisze: ale chyba w tych okolicach (ok. 300 zł) nie znajdę za wiele?
Preamp teoretycznie wart więcej od samego źródła (gramofonu i wkładki) :) Nieźle.
mitch2007 pisze:więc myślę że na NAD-ie będzie o niebo lepiej...
Dlaczego?
mitch2007 pisze:teraz tylko pytanie czy ładować się we wspomniany Nad PP-2 , czy jakieś inne sugestie
Nie wiem, to twój budżet. Poczytaj recenzje, może na coś się nakłonisz.

Tutaj generalnie jak ktoś pyta o przedwzmacniacz to polecamy tanie Vivanco ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mitch2007
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2010, 20:36

Pioneer PL- 640

#5

Post autor: mitch2007 »

Wojtek pisze: mitch2007 napisał(a):
więc myślę że na NAD-ie będzie o niebo lepiej...
Dlaczego?
Dlatego że głośniki o których wspomniałem (KEF ) naprawdę nie pasowały do amplitunera Pioneera , mam wrażenie że był za słaby (za mało wydajny prądowo ) żeby je skutecznie napędzić . Naprawdę na NAD-ie jest różnica kolosalna .Przynajmniej jeśli chodzi o odsłuch CD I MD , dlatego myślę że winyl też mnie nie rozczaruje w tej konfiguracji.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pioneer PL- 640

#6

Post autor: Wojtek »

OK, rozumiem, jak uważasz ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ