Technics SL-1900

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Re: Technics SL-1900

#16

Post autor: Winters »

kielek pisze:Na gramofonach to się zbytnio nie znam,ale silnik trójfazowy w takim urządzeniu to nie bardzo sobie wyobrażam :shock:
Parowe są to i trójfazowy da radę ;)
DIOMEDES KATO
DrLens
Posty: 18
Rejestracja: 18 lut 2013, 15:24
Lokalizacja: Wołomin

Re: Technics SL-1900

#17

Post autor: DrLens »

Witam wczoraj odebrałem gramofon po reanimacji. Jestem póki co bardzo zadowolony chociaż nie miałem jeszcze czasu na dłuższe odsłuchanie. Próbowałem na kilu różnych winylach i brzmi jak za starych czasów (sprzed awarii). Krótkie podsumowanie mojej usterki:

- po pierwsze spalił się cały układ scalony - wyglądał fatalnie do tego stopnia, że u góry pokrył się grubym nalotem czy może coś się na nim stopiło. Akcja miała miejsce ponad miesiąc temu a dalej śmierdział na odległość :) Na zamianę poszedł scalak z Grundiga -> jeszcze raz chapeau bas! Wojtek ;) za poradę i tanią sztukę z allegro.

- mimo wszystko na tym się nie skończyło. Po wymianie scalaka wszędzie było właściwe napięcie (po badaniu miernikiem) jednak dalej gram się nie uruchamiał. Okazało się, że coś było nie tak z trafo. Niby działał ale wewnętrznie nie dawał właściwego napięcia. Mam nadzieję, że nie brzmi to nieprofesjonalnie ;) nie jestem elektronikiem a budowy poszczególnych elementów dopiero się uczę. Tak więc trafo też poszło z bliźniaczego Grundiga.

- na koniec był wymieniony jeszcze "mostek" i jeden spuchnięty kondensator (chyba to właściwe określenie). W każdym razie to była największa "baryłka" w zestawie, która spuchła u nasady;)

Cieszę się, że sprzęt udało się uratować i mam nadzieję że posłuży jeszcze długo, jeśli nie do końca mnie to w innych rękach jakiegoś pasjonata winyli.

Tyle mojej historii
ODPOWIEDZ