Gramofony Denon

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Gramofony Denon

#1

Post autor: kielek »

Chcąc dalej poszerzać wiedzę na temat gramofonów na tym zacnym forum,a także wybiegając w przyszłość pod kątem wymiany mojego DP 300f na coś bardziej wartościowego,zapytam o opinię na temat gramofonu jak w tytule.W innym wątku kolega Winters podał mi linka z wykazem gramofonów Denona,ale ten model tam się nie znajduje,z kolei Wojtek stwierdził że większość Denonów jest nieco skomplikowana pod względem elektroniki/mechaniki(szukałem prostych i trwałych modeli tej marki).Na allegro znalazłem takowy model i tak na "oko" wydaje mi się,że ten nie powinien być nafaszerowany elektroniką,a przy okazji dość ładnie się prezentuje(w moim odczuciu). Jakie są Panów ekspertów opinie na temat tego Denona?(nie mam na myśli konkretnie tego egzemplarza ;) )

http://allegro.pl/denon-gt-700-super-gr ... 01819.html
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Denon GT 700

#2

Post autor: Wojtek »

Po pierwsze:
Czy jakiś przedstawiciel salonu Denona pojmał Twoją rodzinę i trzyma ich na muszce, że jesteś tak uzależniony od tej marki? :)

Po drugie:
Czemu gramofon musi być prostacki? "Im mniej tym lepiej" też ma swoje granice sensowności.

To tak ogólnie, a teraz co do GT 700.

Prawdopodobnie dlatego nie znalazłeś serii GT na VE, bo... cała seria GT nie jest produktem firmy Denon.
To jest Japończyk, ale "Denon" w tym wypadku to tylko znaczek.
Taki dziki manewr na rynek europejski (chyba głównie niemiecki), jak na tamte czasy (bo dzisiaj u Denona to już norma :) ).

Denon GT-700 to w sumie albo tani klon albo zgapiona konstrukcja od Toshiba/Aurex SR-370.
Pozycja przycisków i stroboskopu jest niemal identyczna.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Denon GT 700

#3

Post autor: kielek »

Wojtek pisze:Czy jakiś przedstawiciel salonu Denona pojmał Twoją rodzinę i trzyma ich na muszce, że jesteś tak uzależniony od tej marki?
Byłem pewien,że "przyczepisz" się do Denona,ale ten tekst rozbawił mnie do łez! :lol: Brawo za poczucie humoru!

Nie jestem oczywiście uzależniony od tej marki,ale jakby to powiedzieć zawsze mi się podobały ich gramofony,a będąc w "Muzycznej Piwnicy" na zakupach płytowych dostałem zauroczenia,gdyż tam ujrzałem piękną maszynę(bodajże chyba DP-47 F,choć pewien nie jestem).Podoba mi się design Denona,tyle że nieco obawiam się tej wypasionej elektroniki,o której trochę poczytałem,że potrafi być nieraz zawodna,a z naprawą u nas to wiadomo jak jest.Dlatego też próbuję się rozejrzeć za "prostszymi"modelami,choć jak sam napisałeś raczej ciężko z tym,bo faktycznie większość modeli jest zaawansowana technicznie(oprócz mojego DP 300f :D ).Ten Gt 700 po obejrzeniu Toshiby,gdzieś zalinkowanej na forum wyglądał mi tak "toshibowato",choć ta Toshiba też mi się podoba.
Na razie sonduje temat gramofonów(tak w okolicach 1000zł),bo wiem że będę musiał ten swój gramofon w końcu wymienić(bardziej sprezentować synowi,bo przebiera już nogami),a chcę by to był wybór bardziej przemyślany niż ostatni,choć po czasie mogę stwierdzić,że nie ma tragedii i o dziwo Denon dalej winduje cenę w górę.
Wiem,że najpewniejszym wyborem byłby jakiś Technics lub Dual,ale jakoś nie przemawia do mnie ich design(ma to dla mnie jakieś znaczenie),poza tym trochę takie oklepane-wiem,że taka argumentacja Cię nie przekonuje :)
Próbuje nieco zgłębić wiedzę o Thorensach.Ogólnie tak jak pisałem chcę od Was jak najwięcej wyssać wiedzy o dobrych gramofonach,by kupić coś w przyszłości na lata(nie wiem jak długo pociągnę,bo młody nie jestem :D )
W sumie to można zmienić temat wątku nie skupiający się tylko na Denonach.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Denon GT 700

#4

Post autor: Wojtek »

kielek pisze:W sumie to można zmienić temat wątku nie skupiający się tylko na Denonach.
Jak chcesz kupić nowy gramofon to zapraszam do wątku zakupowego do 1000 zł, a tutaj możemy śmiało podyskutować sobie o gramofonach Denona, co by podzielić się wiedzą (a może i doświadczeniami).
kielek pisze:(bodajże chyba DP-47 F,choć pewien nie jestem)
To jest właśnie "typowy" Denon z przełomu 70's i 80's. Świetny gramofon, ale też naszpikowany technologicznie.
kielek pisze:tyle że nieco obawiam się tej wypasionej elektroniki,o której trochę poczytałem,że potrafi być nieraz zawodna,a z naprawą u nas to wiadomo jak jest
Tutaj nawet nie chodzi o to "u nas". Problem dotyczy głównie Denonów z 80's co miały dość wyszukane konstrukcje ramion.
Jak w nich coś walnie to niestety sprawa naprawy jest ciężka.

Osobiście jednak nie uważam to za dobry powód do stronienia od tych urządzeń. Po prostu trzeba sobie z tego zdawać sprawę.
A takie "problemy" wszak nie dotyczą jedynie gramofonów tej marki.

Jak już pewnie zdążyłeś zauważyć, Denon zajmował się praktycznie tylko napędami bezpośrednimi.
Głównie z jakościowych napędów gramofonowych ta marka zresztą słynie, bo ramiona Denona przez długi czas nie były niczym specjalnym (do czasu kiedy zajęli się tymi ramionami "skomputeryzowanymi" :) ).
Dlatego też wiele gramofonów Denona było dostępnych jedynie jako sama baza z napędem.

Dodatkowo, co ciekawe, Denon jest też znany z sprzedaży samych napędów, nawet bez obudowy gramofonu, gdyż miały one taką charakterystyczną zamkniętą formę, a obsługa napędu znajduje się na obrzeżu talerza.

Dlatego też myślę, że jeśli już miałby być to Denon, a z drugiej strony nie interesują Cię ich nowoczesne ramiona gramofonowe to powinieneś raczej polować na jakieś wyższe modele z połowy 70's. Problem w tym, że u nas występują one dość rzadko, a jeśli w ogóle już się trafią to po dość wysokich cenach.

Przykładowo chodzi tu o takie gramofony jak DP-790 czy DP-6700 czy też właśnie ogółem seria DP-xx00.
No i oczywiście wszelkie kombinacje napędu Denona z jakimś fajnym ramieniem.


W sumie to szkoda, że Denon zawiesił produkcję gramofonów. Byłaby to dzisiaj niezła konkurencja dla "szop" i "nadgramofonu" Technicsa :)
Przynajmniej dobre jest to, że firma nie wycofała się z produkcji wkładek (aczkolwiek ich R&D to też już nie to samo co kiedyś).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Gramofony Denon

#5

Post autor: kielek »

Dzięki Wojtek za ogólne scharakteryzowanie gramofonów Denona(o to mi chodziło). Poczytałem sobie w między czasie tu i ówdzie o Denonach i potwierdza się fakt,że główne problemy były i są z ramionami,które są nieco "przekombinowane".
Jak będę gotowy finansowo i mentalnie do zakupu drugiego gramofonu to oczywiście,że "dopnę się" do odpowiedniego wątku zakupowego(tyle się nauczyłem już na forum ;) ,że ordnung musi być!)
Nie wiem co Ty na to,ale można by założyć w przyszłości osobne wątki dla poszczególnych najbardziej wiodących/popularnych firm produkujących gramofony na wzór tego,czyli np.gramofony Dual,Technicsa etc.,gdzie można podyskutować na temat owych gramofonów.Myślę,że odciążyło by Cię to trochę od wielu powtarzających się często pytań na temat danej marki(można wtedy odsyłać delikwenta do danego wątku),a zapewne chętnych do dyskusji by nie zabrakło.
ODPOWIEDZ