Zewnętrzny zasilacz zamiast wbudowanego transformatora.

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Zewnętrzny zasilacz zamiast wbudowanego transformatora.

#16

Post autor: Bacek »

Przy czym żeby wiedzieć że faktycznie coś osiągasz trzeba było ło by zrobić pomiary przed i po. Bo tak to tylko opowieści z mchu i paproci.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
sylwesterjaszewski
Posty: 48
Rejestracja: 03 sty 2024, 21:46

Re: Zewnętrzny zasilacz zamiast wbudowanego transformatora.

#17

Post autor: sylwesterjaszewski »

Bacek pisze:
08 sty 2024, 21:18
Przy czym żeby wiedzieć że faktycznie coś osiągasz trzeba było ło by zrobić pomiary przed i po. Bo tak to tylko opowieści z mchu i paproci.
Na to chyba nie będzie czasu. Zresztą jeszcze nie mam czym mierzyć. I tak sprzęt będzie "wywrócony na lewą stronę" bo wymiana elektrolitów, dostosowanie do 230v, regulacje itp. Już prawie wszystko mam skompletowane także będzie ten mod.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Zewnętrzny zasilacz zamiast wbudowanego transformatora.

#18

Post autor: Bacek »

Karta muzyczna, laptop ze sprawna bateria, pre gramofonowe ktore pewnie masz i np audacity i to wszystko co potrzebne.
Karta musi pewnie mieć jakieś -95dba noise level I do tych celów wystarczy.

Chodzi nie o pomiar co wychodzi z zasilacza ale o to co "słyszy" wkladka. Kilka pomiarów z igłą w powietrzu z włączonym i wyłączonym gramofonem I ew z igłą na płycie (środek i brzeg) z wlaczonym ale nieruchomym talerzem jak się da. Pewnie jeszcze kilka innych CH idzie wymyśleć.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
sylwesterjaszewski
Posty: 48
Rejestracja: 03 sty 2024, 21:46

Re: Zewnętrzny zasilacz zamiast wbudowanego transformatora.

#19

Post autor: sylwesterjaszewski »

Bacek pisze:
11 sty 2024, 18:32
Karta muzyczna, laptop ze sprawna bateria, pre gramofonowe ktore pewnie masz i np audacity i to wszystko co potrzebne.
Karta musi pewnie mieć jakieś -95dba noise level I do tych celów wystarczy.

Chodzi nie o pomiar co wychodzi z zasilacza ale o to co "słyszy" wkladka. Kilka pomiarów z igłą w powietrzu z włączonym i wyłączonym gramofonem I ew z igłą na płycie (środek i brzeg) z wlaczonym ale nieruchomym talerzem jak się da. Pewnie jeszcze kilka innych CH idzie wymyśleć.
Zobaczymy. Mam już jakąś kartę wybraną. Może pomierzymy. Co do preampa to chcę korzystać z wbudowanego w mój piec. Advance Paris Playstream A7. Obsługuje MM i MC wysoko i niskopoziomowe.
sylwesterjaszewski
Posty: 48
Rejestracja: 03 sty 2024, 21:46

Re: Zewnętrzny zasilacz zamiast wbudowanego transformatora.

#20

Post autor: sylwesterjaszewski »

Prace zacząłem. Najpierw recap. Trafo tak czy inaczej ląduje poza plintą.
sylwesterjaszewski
Posty: 48
Rejestracja: 03 sty 2024, 21:46

Re: Zewnętrzny zasilacz zamiast wbudowanego transformatora.

#21

Post autor: sylwesterjaszewski »

Wymiana elektrolitów wykonana 8-) (zdjęcie "przed")
IMG_20240121_142438.jpg
Tak było z oryginalnym trafo:
IMG_20240121_145847.jpg
A takie gniazdo wstawiłem:
IMG_20240121_170348.jpg
IMG_20240121_170337.jpg
Co do wyglądu nowego zasilania to wrzucę później. Obudowa jeszcze nie dojechała z krainy kwitnącego ryżu a nie chcę pokazywać tymczasowego rozwiązania bo wstyd.
sylwesterjaszewski
Posty: 48
Rejestracja: 03 sty 2024, 21:46

Re: Zewnętrzny zasilacz zamiast wbudowanego transformatora.

#22

Post autor: sylwesterjaszewski »

Nie zrobiłem żadnych pomiarów, bo w końcu nie kupiłem karty dźwiękowej, ale zrobiłem taki głupkowaty test ze wskaźnikami wychylenia w piecu. Podczas pracy napędu z podniesionym ramieniem i maksymalną głośnością wskaźniki pokazywały ~33dB (1/3 skali) i był wyraźnie słyszalny brum. Po modyfikacji praktycznie w ogóle nie reagują (jakieś delikatne pojedyncze wahnięcia) i słychać tylko szum z głośników. Różnica jest na plus, także warto, bo praca i koszty żadne.
Cannon
Posty: 47
Rejestracja: 23 sty 2023, 17:13

Re: Zewnętrzny zasilacz zamiast wbudowanego transformatora.

#23

Post autor: Cannon »

Dobry ruch...brawo Ty. Pierwsze wzmianki o wywaleniu trafo na zewnątrz które pamiętam były opublikowane w szanowanym miesięczniku audio z 81 roku. Zresztą są ludzie oferujący taką usługę i mają szczegółowe opinie zadowolonych klientów. Pisałem już o tym więc nie zaśmiecam...
sylwesterjaszewski
Posty: 48
Rejestracja: 03 sty 2024, 21:46

Re: Zewnętrzny zasilacz zamiast wbudowanego transformatora.

#24

Post autor: sylwesterjaszewski »

Niebawem będą zdjęcia gotowego zasilacza dla mojego drapaka. Obudowa dotarła. Projekt jest. Wykonanie w najbliższym tygodniu.
ODPOWIEDZ