AT-LP60XBT - problem z ramieniem (?)

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
VillV55
Posty: 2
Rejestracja: 01 paź 2023, 12:05

AT-LP60XBT - problem z ramieniem (?)

#1

Post autor: VillV55 »

Kupiłam ostatnio at-lp60xbt i no było z nim kilka problemów. Sprzedawca twierdzi, że nigdy nie go nie używał (i nie wygląda na używany). No i jak z wszystkimi innymi problemami sobie poradziłam, to tu już nie wiem co mam zrobić. Podczas odtwarzania płyty, ramię się w ogóle nie przesuwa i igła nie dosięga dalszej części płyty, bo jest tak jakby za wysoko. Ciągle odtwarza te same kilka sekund. Szukałam trochę o tym problemie, i wychodzi na to, że trzeba to ramię skalibrować, ale tu jest właśnie problem, bo nie wiadomo jak. Próbowałam znaleźć coś o tym, ale znalazłam tylko filmy i artykuły o innych gramofonach, nic o tym, który mam. Wie ktoś, jak to skalibrować? Bo szukałam tego godzinami, a nie dowiedziałam się nic.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: AT-LP60XBT - problem z ramieniem (?)

#2

Post autor: Wojtek »

Niestety, z założenia to ramię jest kalibrowane tylko w fabryce, a potem już nie.

Mam nadzieję że było tanio :(
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2601
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: AT-LP60XBT - problem z ramieniem (?)

#3

Post autor: Bacek »

VillV55 pisze:
03 paź 2023, 16:56
. Podczas odtwarzania płyty, ramię się w ogóle nie przesuwa i igła nie dosięga dalszej części płyty, bo jest tak jakby za wysoko. Ciągle odtwarza te same kilka sekund.
Jak ramię jest za wysoko to nic nie odtwarza, nawet kilku sekund. Dosięgnie dalszej części płyty to prawo lewo a nie góra dół. Może wrzuć jakieś fotki i film. Bo tak to bajamy nie wiadomo o czym.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
ODPOWIEDZ