Gramofon philips GA212 - pierwsze kroki, serwis

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
avacyn
Posty: 6
Rejestracja: 25 paź 2022, 00:03
Gramofon: Telefunken CS 10
Lokalizacja: Poznań

Gramofon philips GA212 - pierwsze kroki, serwis

#1

Post autor: avacyn »

Hej. Ostatnio zainteresowałem się winylami i w domu rodzinnym udało się wykopać z szafy gramofon Philips GA212. Po wstępnym przeglądzie wyszło, że pasek jest do wymiany a włącznik nie ustawia stanu on, więc gramofon działa tylko, jak włącznik jest wciśnięty. Sam pasek udało się już wymienić, a włącznik już do mnie jedzie!

Jako że jestem początkujący w temacie, prosiłbym o porady, jakie kroki dalej wykonać, żeby jak najbardziej usprawnić te konstrukcje. 


Na pewno potrzebny byłby preamp, bo mój wzmacniacz nie ma wejścia phono. Stąd pytanie czy ART DJ Pre II będzie wystarczający, czy lepiej dorzucić trochę kasy i wziąć coś innego? Z tego co wyczytałem już na forum, to lepiej doinwestować we wkładkę zamiast preampa.

Czy wkładka i igła są dobrym stanie, czy lepiej byłoby dokonać wymiany?



I ostatnia kwestia. Gramofon ma dorobiony kabel wyjściowy jack 6,3mm. Wydaje mi się, że może być to przeróbka dokonana przez brata, bo nie udało mi się nigdzie wyśledzić tego modelu z takim kablem wyjściowym. Czy lepiej przelutować ten kabel na 2xRCA czy próbować działać z przejściówką?

Galeria ze zdjęciami gramofonu, wkładki, igły, przełącznika i wnętrza: https://photos.app.goo.gl/o1Fvj8xg49xnEy58A

Dzięki za wszelką pomoc!

PS. Udało mi się już troche przejść przez tematy na forum i jestem pod wrażeniem ogromu wiedzy i przede wszystkim kultury! Tylko czytam i czytam aż się nie mogę oderwać :)
Ostatnio zmieniony 09 lis 2022, 00:33 przez avacyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Felini Wąsik
Posty: 1416
Rejestracja: 21 gru 2021, 18:08
Gramofon: Camry 1113
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Gramofon philips GA212 - pierwsze kroki

#2

Post autor: Felini Wąsik »

Witaj, na sprzęcie się nie znam, ale mogę powiedzieć że igła wygląda na bardzo dobry stan, no i gramofon całkiem niezły :)
"Jeśli marnowanie czasu daje ci radość to nie jest to czas zmarnowany" ;)
John Lennon
avacyn
Posty: 6
Rejestracja: 25 paź 2022, 00:03
Gramofon: Telefunken CS 10
Lokalizacja: Poznań

Re: Gramofon philips GA212 - pierwsze kroki

#3

Post autor: avacyn »

Felini Wąsik pisze:
25 paź 2022, 20:42
Witaj, na sprzęcie się nie znam, ale mogę powiedzieć że igła wygląda na bardzo dobry stan, no i gramofon całkiem niezły :)
Dobrze słyszeć ze igła jest w dobrym stanie :D właśnie tez czytałem sporo, ze gramofon całkiem niezły dlatego właśnie walczę o przywrócenie go do 100% sprawności.
avacyn
Posty: 6
Rejestracja: 25 paź 2022, 00:03
Gramofon: Telefunken CS 10
Lokalizacja: Poznań

Re: Gramofon philips GA212 - pierwsze kroki

#4

Post autor: avacyn »

Hej, wracam z updatem po kilku próbach przywrócenia do sprawności. I muszę przyznać ze te stare sprzęty to jednak są kapryśne.

Jak już udało się rozwiązać zdiagnozowane problemy (wymieniony włącznik i dolutowane kable RCA), to pojawiły się nowe problemy. Teraz już bardziej związane z elektronika i obwodami sterującymi. Przekopałam trochę stron na audiokarma i vinylengine o tym, trochę podziałałem, ale niestety bez skutku.

I tutaj pojawia sie pytanie, czy ktoś byłby w stanie wyserwisowac ten gramofon? Najlepiej w okolicach poznania, ale może tez być wysyłkowo.
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3850
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Gramofon philips GA212 - pierwsze kroki, serwis

#5

Post autor: kinky »

Np. Klimas audio w Krotoszynie, polecany na forum
viewtopic.php?f=11&t=18631&p=379531&hil ... 84#p379531
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
ODPOWIEDZ