JVC AL-A110 - zdjęcia, info, porady, pytania itp.

Kosmiczne talerze z ramionami
Oliver
Posty: 91
Rejestracja: 12 sty 2010, 22:15

JVC AL-A110 - zdjęcia, info, porady, pytania itp.

#16

Post autor: Oliver »

Niezła zagadka :)
Dla mnie to może i zagadka, ale myślałem, że Ty będziesz wiedział. :) Inne wkładki nie mają śrubek?
Odpowiadają za odprowadzenie sygnału audio z wkładki :)
Tyle to ja wiem, tylko po co aż 4, skoro kanały są 2?
Mam tylko nadzieję, że zamontowałeś z powrotem wkładkę w tej samej pozycji w jakiej była (chodzi o miejsce przykręcenia śrubek).
No wiesz, miejsca do wkręcenia śrubek są tylko 2, więc jedynie co mogłem źle zrobić to przykręcić ją tyłem na przód. :D Ale aż taki głupi to nie jestem. :)
jakiś tani noname.
Zapewne tak, ciekawi mnie tylko czy ta wkładka była zamontowana od nowości do tego modelu, czy też może ktoś wymienił tę co była na początku na tą co jest teraz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

JVC AL-A110 - zdjęcia, info, porady, pytania itp.

#17

Post autor: Wojtek »

Oliver pisze:Dla mnie to może i zagadka, ale myślałem, że Ty będziesz wiedział. :) Inne wkładki nie mają śrubek?
Raczej nie, a przynajmniej nie spotkałem się. Może jakieś foto poglądowe?
Oliver pisze:Tyle to ja wiem, tylko po co aż 4, skoro kanały są 2?
Nie wiesz co znaczy plus i minus w prądzie elektrycznym? :)
Tak, każdy kanał to sygnał elektryczny, który dzielimy na fazę (+) i masę/uziemienie (-).
Oliver pisze:No wiesz, miejsca do wkręcenia śrubek są tylko 2, więc jedynie co mogłem źle zrobić to przykręcić ją tyłem na przód. :D
Ano fakt, przyjrzałem się zdjęciu, przepraszam. Z automatu skojarzyłem to z montażem wkładki na headshellu (standardowe mocowanie :) ).
Oliver pisze:Zapewne tak, ciekawi mnie tylko czy ta wkładka była zamontowana od nowości do tego modelu, czy też może ktoś wymienił tę co była na początku na tą co jest teraz.
Na pewno była wymieniana. Większość gramofonów była sprzedawana razem z pasującymi modelami wkładek. W tym przypadku pewnie był to jakiś dedykowany model JVC, bo w sieci mogę znaleźć igłę do twojego gramofonu po samej nazwie modelu gramofonu (nie wkładki :) ).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Oliver
Posty: 91
Rejestracja: 12 sty 2010, 22:15

JVC AL-A110 - zdjęcia, info, porady, pytania itp.

#18

Post autor: Oliver »

Wojtek pisze:Może jakieś foto poglądowe?
Od góry, Śrubka
Od góry, Śrubka
Od spodu, Igła
Od spodu, Igła
Z tyłu, Kabelki
Z tyłu, Kabelki
Z boku, Igła
Z boku, Igła
Tyle może być? ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

JVC AL-A110 - zdjęcia, info, porady, pytania itp.

#19

Post autor: Wojtek »

Świetne zdjęcia, jaki masz aparat? Mój takich ładnych nie robi :D

Nie mam pojęcia do czego jest ów pojedyncza śrubka w wkładce. Z pewnością nie jest to typowe. Mogę się jedynie domyślać, że ów śrubka trzyma ten czarny kawałek plastiku (z otworami na mocowanie) na wkładce. Może są wymienialne? :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Oliver
Posty: 91
Rejestracja: 12 sty 2010, 22:15

JVC AL-A110 - zdjęcia, info, porady, pytania itp.

#20

Post autor: Oliver »

Świetne zdjęcia
Bez przesady. :)
jaki masz aparat? Mój takich ładnych nie robi :D
Nie sam aparat zdjęcia robi. :) Poza tym najważniejsze jest światło - tutaj lekko rozproszone, odbite od zwykłej białej kartki. Jeśli chodzi o aparat - Pentax K20D.
Mogę się jedynie domyślać, że ów śrubka trzyma ten czarny kawałek plastiku
I to jak. Za cholerę nie mogę tego rozłączyć!
Z automatu skojarzyłem to z montażem wkładki na headshellu (standardowe mocowanie :) ).
Headshell czyli coś takiego? :arrow:
Obrazek

Z Twojej wypowiedzi wynika, że headshell ma zawsze taką samą postać (jak na zdjęciu), więc jak się nazywa to co "trzyma" wkładkę w moim JVC? Podróba headshella? :D

Faktycznie tam miejsce na śrubkę jest podłużne. Jaka zatem jest różnica w przykręceniu wkładki bardziej z przodu, a bardziej z tyłu?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

JVC AL-A110 - zdjęcia, info, porady, pytania itp.

#21

Post autor: Wojtek »

Oliver pisze:I to jak. Za cholerę nie mogę tego rozłączyć!
No to lepiej nie rozłączaj ;)
Oliver pisze:Z Twojej wypowiedzi wynika, że headshell ma zawsze taką samą postać (jak na zdjęciu)
Z grubsza tak, inaczej uniwersalny standard mocowania by szlag trafił :) Mogą się co najwyżej różnić wagą (różnice rzędu paru gramów/części grama).
Oliver pisze:więc jak się nazywa to co "trzyma" wkładkę w moim JVC? Podróba headshella? :D
Też headshell, ale nie standardowy tylko dedykowany do Twojego modelu :)
Oliver pisze:Faktycznie tam miejsce na śrubkę jest podłużne. Jaka zatem jest różnica w przykręceniu wkładki bardziej z przodu, a bardziej z tyłu?
Pozycja igły względem środka talerza, biorąc pod uwagę różnorodność konstrukcji wkładek :) Tak, geometria jest tutaj ważna ;)
Formalnie nazywamy to kalibracją wkładki :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ