Jak ustawić ramię w gramofonie?

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jak ustawić ramię w gramofonie?

#781

Post autor: darkman »

Kwestia paska to może być problem rolki dociskowej napinacza paska napędowego. Trudno wyrokować z góry ale może to być objaw obrotów i osadzenia samego szpindla. nie za bardzo zrozumiałem opis Twojego problemu.
Jest taki temat na forum -> szukaczka.
Możesz też zapytać kol. Klin@ taki avatar z workiem Kuklux klanu na uszach. Wymieniał tę rolkę na modyfikowaną.
Obawiam się, że Twój słownik dobierający wyrazy może stanowić przeszkodę w tej konwersacji.
Edd
Posty: 18
Rejestracja: 03 gru 2014, 20:16

Re: Ustawianie wkładki

#782

Post autor: Edd »

Witam,
potrzebuję porady jak ustawić wkładkę w Denon DP-37f. Mam wagę no i mam problem z tym ramieniem. Gdy ustawię "tak jak trzeba" ciężarkiem, wtedy wagą, to ramię nie wraca na "stojak", bo ma za ciężko. Jak odpalę gramofon i wyłączę nagle z prądu, by wtedy ustawić , to i tak ramię lekko się podnosi. To chyba wina ramienia dynamic servo ? No i nie wiem jak to ugryźć.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ustawianie wkładki

#783

Post autor: Wojtek »

A jeśli olejesz wagę to jest OK czy też nie tak?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Edd
Posty: 18
Rejestracja: 03 gru 2014, 20:16

Re: Ustawianie wkładki

#784

Post autor: Edd »

Wojtek pisze:A jeśli olejesz wagę to jest OK czy też nie tak?
Jak ustawię samym ciężarkiem na "oko" to wszystko gra, no, ale nie wiem, czy nacisk jest ok.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Ustawianie wkładki

#785

Post autor: Pawelec »

A zrób pomiar wagą przy ustawieniu "na oko" i napisz ile wyszło?
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ustawianie wkładki

#786

Post autor: Wojtek »

Edd pisze: czy nacisk jest ok
Może być, a potem źle ważysz i robisz błąd przy korekcie ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ustawianie wkładki

#787

Post autor: darkman »

Też myślę, że robisz jakiś błąd podczas ewentualnej korekty nacisku. Może źle kręcisz przeciwwagą - kręcimy całością w normalnych ramionach, a nie tylko pierścieniem równowagi.
U mnie nastaw ręczny jest całkowicie zgodny z późniejszym pomiarem na wadze, który robię poza obszarem talerza przy zachowaniu wysokości z płytą (podstawka pod wagę).
Przy cienkiej tacce wagi, zwykle o grubości płyty robi się to na płaszczyźnie talerza (ja po prostu robię inaczej bo mi się tak podoba i jestem fajny :lol: ).
Edd
Posty: 18
Rejestracja: 03 gru 2014, 20:16

Re: Ustawianie wkładki

#788

Post autor: Edd »

Pawelec pisze:A zrób pomiar wagą przy ustawieniu "na oko" i napisz ile wyszło?
Właśnie o to chodzi, że się nie da.(albo nie wiem jak ) bo igła opada dopiero wciskając start, a jak ramię ściągnę to samo nie opada.
darkman pisze:Też myślę, że robisz jakiś błąd podczas ewentualnej korekty nacisku. Może źle kręcisz przeciwwagą - kręcimy całością w normalnych ramionach, a nie tylko pierścieniem równowagi.).
Mam sam ciężarek bez pierścienia.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ustawianie wkładki

#789

Post autor: darkman »

Podaj pse jeszcze dla jakiej wkładki i jaki nacisk ustawiasz?
Edd
Posty: 18
Rejestracja: 03 gru 2014, 20:16

Re: Ustawianie wkładki

#790

Post autor: Edd »

darkman pisze:Podaj pse jeszcze dla jakiej wkładki i jaki nacisk ustawiasz?
AT 95 E a nacisku jeszcze żadnego nie ustawiam, bo nie wiem jak ;)
Jeszcze raz , jak ustawię na powiedzmy dwa gramy to ramię nie wraca (jakby miało za ciężko)Wtedy ciężarkiem delikatnie kręcę, aż ramię swobodnie wróci. Wtedy nie mogę zważyć wkładki, bo jest za wysoko, a opada dopiero przy początku płyty. ( I raz mam do czynienia z takim ramieniem )
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak ustawić ramię w gramofonie?

#791

Post autor: Wojtek »

Jako że problem dotyczy bardziej ustawienia ramienia niż wkładki to przeniosłem temat.

2g to optymalny nacisk dla AT95E, ale przed ustawianiem nacisku trzeba ramię wyważyć (czyli znaleźć 0g). Jak to robisz?
Edd pisze: Jeszcze raz
To Twoje "jeszcze raz" jest takie, że z każdym postem dowiadujemy się czegoś nowego, zamiast dostać komplet już na starcie :morda:

Pisałeś zresztą wcześniej że jak ustawiasz przeciwwagę bez weryfikacji wagą to jest OK. Teraz piszesz że nie.
Edd pisze: to ramię nie wraca
W jakim sensie "nie wraca" ? Autostop się nie załącza czy jak?
Edd pisze: Wtedy ciężarkiem delikatnie kręcę, aż ramię swobodnie wróci.
Czekaj... w sensie że przy ustawianiu nacisku oczekujesz że ramię "samo" wróci na stopkę przy wyłączonym gramofonie?

Jak wyważamy ramię to AS się ustawia na 0, przypominam.

Coś robisz źle, tylko jeszcze nie wiemy co, więc jest dużo zgadywania.
Edd pisze: I raz mam do czynienia z takim ramieniem
A instrukcję obsługi gramofonu to w ogóle czytał czy olał bo po co? :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Edd
Posty: 18
Rejestracja: 03 gru 2014, 20:16

Re: Jak ustawić ramię w gramofonie?

#792

Post autor: Edd »

Czytał, ale nie pomogło :( Może zabrakło informacji "prąd, bez prądu" to napiszę jeszcze raz i postaram się ładniej ;)
Wkręcam ciężarek, ściągam ramię z widełek sprawiam, że ramię lewituje. Gramofon gra, ramię wraca automatycznie po zakończeniu płyty na widełki. Po wyłączeniu gramofonu z prądu, ramię automatycznie unosi się delikatnie do góry i nie mam opcji zważenia. Gdy dokręcę trochę ciężarek, by opadło ramię , ważę na 2 gramy to wtedy po zakończeniu płyty ramię wraca, ale blokuje się przed widełkami,bo jest za nisko. I pojęcia nie mam co robię nie tak.
Edd
Posty: 18
Rejestracja: 03 gru 2014, 20:16

Re: Jak ustawić ramię w gramofonie?

#793

Post autor: Edd »

Edd pisze:Czytał, ale nie pomogło :( Może zabrakło informacji "prąd, bez prądu" to napiszę jeszcze raz i postaram się ładniej ;)
Wkręcam ciężarek, ściągam ramię z widełek sprawiam, że ramię lewituje. Gramofon gra, ramię wraca automatycznie po zakończeniu płyty na widełki. Po wyłączeniu gramofonu z prądu, ramię automatycznie unosi się delikatnie do góry i nie mam opcji zważenia. Gdy dokręcę trochę ciężarek, by opadło ramię , ważę na 2 gramy to wtedy po zakończeniu płyty ramię wraca, ale blokuje się przed widełkami,bo jest za nisko. I pojęcia nie mam co robię nie tak.
O AS na 0 zapomniałem, ale nie pomogło. W ogóle ciężko ustawić te ramię na 0, bo chodzi sztywno, ustawiam ciężarkiem praktycznie tak, "wlazło" na widełki.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak ustawić ramię w gramofonie?

#794

Post autor: Wojtek »

Ważysz w nieprawidłowych warunkach. Ergo, to że Ci waga pokazuje 2g nie znaczy że taki jest faktyczny nacisk w trakcie odtwarzania płyty.

Patrząc na to że kosmiczne ramię działa nieco inaczej, całkiem możliwe że że nie da się faktycznie zweryfikować nacisku igły w łatwy sposób.
Może da się go oszukać zdejmując talerz, ale nie wiem czy w tej sytuacji w ogóle się uruchomi :)

Zerknąłem na instrukcję.

U Ciebie regulacja AS i nacisku jest zintegrowana w jedno pokrętło.
Ergo - przeciwwaga służy JEDYNIE do wyważania ramienia, czyli osiągnięcia stanu 0g.
Także jeśli dotąd "zapomniałeś" o przestawianiu tego pokrętła na 0 podczas wyważania ramienia to siłą rzeczy nie można było liczyć na sukces.

Schowaj wagę cyfrową do szuflady.
Wyważ ramię przeciwwagą (obydwa pokrętła na 0).
Potem ustaw obydwa pokrętła na 2.
Ciesz się muzyką.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Edd
Posty: 18
Rejestracja: 03 gru 2014, 20:16

Re: Jak ustawić ramię w gramofonie?

#795

Post autor: Edd »

Wojtek pisze:
Schowaj wagę cyfrową do szuflady.
Wyważ ramię przeciwwagą (obydwa pokrętła na 0).
Potem ustaw obydwa pokrętła na 2.
Ciesz się muzyką.
I dziękuję za radę. Właśnie go wymęczyłem. Ramię w pozycji 0 (na moje oko) nie wraca na widełki. Ustawiłem tak, by ramię "ledwo" mogło wrócić na widełki po zakończeniu odtwarzania.Wtedy igła przy AS na 0 jest nad płytą, a przy dwójce delikatnie dotyka płyty. Mam nadzieję ,że tak będzie ok.
Dzięki jeszcze raz.
Ps. niepotrzebnie zaszalałem z kupnem wagi ;)
ODPOWIEDZ