Thorens z serii 300

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Thorens z serii 300

#16

Post autor: Wojtek »

JacK pisze:zestaw TD318 + SME3009 za 4200 zł. To chyba raczej drogo ?
Jeśli ten TD-318 nie był jakoś "robiony" to chyba raczej tak. Polak szukał frajera w kraju :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Thorens z serii 300

#17

Post autor: ahaja »

Ano.
Za 4200,00zł można już rozpocząć polowanie na TD520+ 12" Jelco (nowe !).
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Thorens z serii 300

#18

Post autor: JacK »

Właśnie to też mnie męczy czy aby nie zainwestować raz i dobrze w wyższy model. Bo jak znam siebie półśrodki mają u mnie krótki byt. Napewno nie zrobię gwałtownych ruchów na razie mam na czym grać, może jakaś okazja się nadarzy (dzieki ahaja za linka :) )
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Thorens z serii 300

#19

Post autor: ahaja »

Też bym tak zrobił. Kwota nie jest astronomiczna, którą trzeba dołożyć by mieć 5XXtkę i długie ramię, a warto.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Thorens z serii 300

#20

Post autor: JacK »

Jak wszyscy wiemy np. gramofony technicsa mają sporo klonów, a jak to jest z thorensem ?
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Thorens z serii 300

#21

Post autor: Wojtek »

JacK pisze:np. gramofony technicsa mają sporo klonów
Tylko SL-1200mk2 wśród marek gramofonów DJskich.
JacK pisze:a jak to jest z thorensem ?
Nie kojarzę, by Thorki były przez kogoś klonowane :)

Czemu pytasz?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Thorens z serii 300

#22

Post autor: JacK »

Pytam bo co jakiś czas monitoruję sobie świat w poszukiwaniu dobrej oferty sprzedaży gramofonu thorensa. Rozglądam się za serią 300, teraz też za 500. Jeżeli byłby jakiś klon to też byłbym zainteresowany, nie muszę mieć koniecznie loga thorensa.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Thorens z serii 300

#23

Post autor: Wojtek »

Rozumiem.

Twoje myślenie jednak zakłada, że klon to idealna (bądź prawie idealna) kopia... a tak wesoło w rzeczywistym świecie już niestety nie ma :)
Przykład klonów słynnego Technicsa wyśmienicie to pokazuje.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Thorens z serii 300

#24

Post autor: JacK »

Zdaję sobie z tego sprawę, a wiedza w temacie pomaga dlatego pytam :)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Thorens z serii 300

#25

Post autor: ahaja »

Kilka firm skopiowało idee konstrukcyjne Thorensa.
M in Linn to kopie Thorensów ... ale nie są już tak korzystne cenowo ... marketing zadziałał.
300tek/500tek raczej nikt nie kopiował. Jakościowo w nich poszli bardzo szeroko ... co słychać. Dlatego nie opłacało się robić kopii.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Thorens z serii 300

#26

Post autor: Wojtek »

ahaja pisze:Kilka firm skopiowało idee konstrukcyjne Thorensa.
Kopiowanie "idei" to jednak co innego niż klonowanie konkretnego modelu :)
Nie tylko Linn "wzorował się" na pomysłach Thorensa.

Z kolei Linny to wiem, że jakaś marka kopiowała... ale to już gadka poza temat.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Thorens z serii 300

#27

Post autor: JacK »

Trochę to trwało i wreszcie mam TD318 z ramieniem TP21. Bardzo ładny stan, oczywiście sprawny. Jednak trochę jestem rozczarowany tym sprzętem bo liczyłem na jakiś poważny skok jakościowy w stosunku do mojego duala, a tutaj nic takiego nie nastąpiło. Gra dobrze ale dual nie gorzej. Może jestem już głuchy aby wychwycić niuanse w brzmieniu bo na tych samych wkładkach i tym samym przedwzmacniaczu jest mi bardzo trudno wskazać różnice. Teraz jestem w kłopocie czy inwestować w lepszy przedwzmacniacz, lepszą wkładkę i wtedy być może trzystaosiemnastka pokaże to czego już nie potrafi pokazać mój stareńki dual cs455 gold
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Thorens z serii 300

#28

Post autor: eenneell »

JacK pisze:Trochę to trwało i wreszcie mam TD318 z ramieniem TP21. Bardzo ładny stan, oczywiście sprawny. Jednak trochę jestem rozczarowany tym sprzętem bo liczyłem na jakiś poważny skok jakościowy w stosunku do mojego duala, a tutaj nic takiego nie nastąpiło. Gra dobrze ale dual nie gorzej. Może jestem już głuchy aby wychwycić niuanse w brzmieniu bo na tych samych wkładkach i tym samym przedwzmacniaczu jest mi bardzo trudno wskazać różnice
Jack! Nie popadaj w paranoję! ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Thorens z serii 300

#29

Post autor: Wojtek »

JacK pisze:Jednak trochę jestem rozczarowany tym sprzętem bo liczyłem na jakiś poważny skok jakościowy w stosunku do mojego duala, a tutaj nic takiego nie nastąpiło. Gra dobrze ale dual nie gorzej.
To samo mógłbym Tobie powiedzieć jeszcze przed zakupem. Mogłeś to z nami pierw przedyskutować i powiedzieć na co liczysz...

Bo to jest tak Jack... Thorens TD-318 to fajna maszyna, ale Twój Dual CS 455 też nie jest zły.
Wbrew pozorom przy fabrycznym wyposażeniu to nie są odrębne klasy sprzętowe.

Przewaga w Thorensie jest jednak taka, że jest to bardziej modułowa konstrukcja, bo można wszak wymienić w nim ramię na coś "większego kalibru" i wtedy już niestety Dual zostanie w tyle.
JacK pisze:Teraz jestem w kłopocie czy inwestować w lepszy przedwzmacniacz, lepszą wkładkę i wtedy być może trzystaosiemnastka pokaże to czego już nie potrafi pokazać mój stareńki dual cs455 gold
Ja bym tak do tego nie tak dążył + "stareńki" Dual CS 455 jest w sumie rówieśnikiem Thorensa TD-318 (jeszcze zależy która to wersja mk ;) ).

eenneell fajnie podsumował sprawę ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Thorens z serii 300

#30

Post autor: ahaja »

Ciekawe jakie wkładki wiszą na jednym i drugim.

Miałem kilka razy 318 i Duale. Jedynie 721, 731, 741 mogły się równać z 318 jakością dźwięku. Te same wkładki powieszone na gramofonach (Ortofon 510 mkII).

Jeśli zrobi się ten gramofon z sensem to gra zdecydowanie lepiej - jak każdy starszy sprzęt, trzeba dopieścić. Przypominam cały czas, że sygnały wychodzące z wkładki są bardzo małe - warto zrobić okablowanie od nowa. W tym przypadku słychać to wyraźnie.
ODPOWIEDZ