Słaby, tani gramofon na USB + dobra wkładka?

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
tonyrm
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2017, 22:24

Słaby, tani gramofon na USB + dobra wkładka?

#1

Post autor: tonyrm »

Cześć wszystkim!

Mam w domu gramofon, który do tej pory służył mi wiernie, ale niedługo się wyprowadzam i szukam czegoś bardziej poręcznego i zajmującego jak najmniej przestrzeni. Zamierzam kupić jakiś tani, mały gramofon z możliwością zgrania sampli przez USB/ew. RCA prosto do samplera. Nie zależy mi na mega czystej jakości, bo raczej będę samplować stare płyty - im więcej 'skwierczenia' i trzasków tym lepiej:).

W obecnym gramofonie mam zamontowaną wkładkę z igła Ortofon Concorde Pro S. Czy jest sposób, żeby sprawdzić czy taki tani, przenośny gramofon ma możliwość wymiany wkładki? No i najważniejsze - czy wymiana wkładki sprawi, że taki gramofon zacznie brzmieć w miarę dobrze?

Przykładowo ten Silvercrest USB z Lidla(?) chyba ma możliwość wymiany wkładki (oceniam po ramieniu), chociaż wymiarowo nie jest zbyt poręczny:
https://s3-us-west-2.amazonaws.com/used ... 17_934.jpg
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Słaby, tani gramofon na USB + dobra wkładka?

#2

Post autor: Kichal »

Cześć,
No właśnie - wymiarowo to sprzęt jak każdy inny więc nie ma tutaj co mówić o poręczności i wg mnie lepiej zostawić to co masz i kupić sobie przedwzmacniacz za 100-200zł i tak samo możesz sample zgrywać. Z dobrą wkładką zabrzmi lepiej ale jest jeszcze dużo ważnych czynników - odizolowanie gramofonu od zewnętrznych drgań oraz ich przenoszenie od silnika, prowizoryczna kalibracja, brak stabilnych obrotów, coś się może psuć co chwile - luzy w ramieniu, różne inne cuda. Do sampli może się to nadać ale tutaj raczej nie ma specjalistów od tego typu "sportu". Tak czy siak - ja bym nie cudował tylko kupił preamp i po sprawie :D

Mniejsze "kompaktowe" gramofony typu DP 29F od Denona, czy Audio Technica AT60LP mają wbudowaną wkładkę w której możesz tylko wymieniać igłę na ściśle określony typ. Każdy inny jest gabarytowo taki sam jak sprzęt vintage i zazwyczaj jak ma usb to jest wzorowany na Technicsie SL-1210 albo jest to jakis Pro-Ject i pokrewne.
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
ODPOWIEDZ