Balans boczny - czemu służy

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Balans boczny - czemu służy

#1

Post autor: misienka2008 »

Wklejam poniewaz warto wiedziec:

" Ramie typu „S” ma większą masę efektywną a styki umożliwiające zdejmowanie stolika ( headshella ) dodatkowo ją
zwiększają. Wymagają też wyrównoważenia w płaszczyźnie poprzecznej do czego służy na ogół
dodatkowy trzpień z obciążnikiem. Ramiona tego typu mogące pracować z bardzo podatnymi
wkładkami przy małych naciskach występują rzadko. "
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Ciezarek na wysiegniku - czemu sluzy

#2

Post autor: zbyszek1982 »

U mnie są nawet dwa:

Obrazek

Po ustawieniu ramienia w równowadze ustawia się gramofon na sztorc i ustawia równowagę poprzeczną.
misienka2008 pisze:Ramiona tego typu mogące pracować z bardzo podatnymi
wkładkami przy małych naciskach występują rzadko. "
SME 3009 improved jest do tego stworzone, a to bardzo popularne ramię. Jest na dodatek lekkie. Niby nie jest s-kształtne, tylko j-kształtne, ale na jedno wychodzi.
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Ciezarek na wysiegniku - czemu sluzy

#3

Post autor: misienka2008 »

Ciezarek na trzpieniu mam na Universum Studio Automatik System 6000 ( ramie S ) i glowilem sie nad jego rola. W Sony PS P7X ( ramie J ) jest dodatkowy ciezarek wsuwany odtylnie w ramie jako dociazenie stad moje przypuszczenie, ze ciezarek na trzpieniu pelni te sama role.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2014, 18:13 przez misienka2008, łącznie zmieniany 2 razy.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Ciezarek na wysiegniku - czemu sluzy

#4

Post autor: zbyszek1982 »

Idea tego jest taka, że ciężarek równoważy siły działające na łożyska ramienia.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41503
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ciężarek na wysięgniku - czemu służy

#5

Post autor: Wojtek »

Zmieniłem tytuł, bo "ciężarek na wysięgniku" raczej nie do końca oddaje sedno sprawy. Chodzi o tzw. balans boczny.
misienka2008 pisze:W Sony PS P7X ( ramie J ) jest dodatkowy ciezarek wsuwany odtylnie w ramie jako dociazenie
Nawet Duale ULM i inne konstrukcje z lekkimi ramionami miały takie "modularne" przeciwwagi, w celu zwiększenia kompatybilności, nieco wbrew założeniom konstruktorskim.

Jednakże ciężarek z boku nie pełni takiej samej roli, bo przecież fizycznie nie zwiększa ciężaru właściwej przeciwwagi.

zbyszek1982 dobrze prawi.

Poruszaliśmy ten temat na forum już dość dawno temu, przy okazji omawiania takich gramofonów jak Pioneer SPL-40 czy PL-12D.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ