Unitra Daniel + aktywne głośniki - przedwzmacniacz?

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
r440force
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2014, 16:38

Unitra Daniel + aktywne głośniki - przedwzmacniacz?

#1

Post autor: r440force »

Witam forumowiczów.

Jak w temacie mam pytanie dotyczące gramofonu Unitra Daniel. Mianowicie chodzi o podłączenie go do głośników. Czy zagra z głośnikami Logitech Z-5500 lub piecem gitarowym Roland Cube 15XL bez przedwzmacniacza?? Z tego co wiem to głośniki Logitecha mają "jakiśtam" wzmacniacz w sobie. Mam je aktualnie podłączone do konsoli PS3 kablem optycznym ale na centralce sterującej z tyłu są jakieś jeszcze inne wyjścia do podłączeń innych urządzeń. Pytam bo nie bardzo się na tym znam a będe miał w niedługim czasie ten gramofon i fajnie byłoby posłuchać "trzasków" w niezłej jakości dźwięku a na tych głośniczkach naprawde jest nieźle.

Pozdrawiam
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Unitra Daniel G-1100fs

#2

Post autor: kielek »

Było już miliard razy... Potrzebny jest przedwzmacniacz gramofonowy obojętnie czy do Logitechów czy do pieca gitarowego,lepiej zastosować te pierwsze rozwiązanie.
r440force
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2014, 16:38

Unitra Daniel G-1100fs

#3

Post autor: r440force »

Może było ale nigdzie nie znalazłem powiązania Daniela z tymi akurat głośnikami. A przez kable cinch też nie da rady?? Jak nie to jaki przedwzmacniacz polecacie?? Mówicie że lepiej to wszystko podłączyć do Logitechów niż do pieca, jaka różnica oprócz jakości dźwięku??
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Unitra Daniel G-1100fs

#4

Post autor: kielek »

Ty masz wersję z wbudowanym wzmacniaczem czy bez?tzn. G-1100fs czy WG-1100fs. Jeśli to pierwsze to jest zwykły gramofon i o tym jak podłączyć jest sporo na forum ,o tanich preampach tak samo.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Unitra Daniel + głośniki aktywne

#5

Post autor: Wojtek »

r440force pisze:Może było ale nigdzie nie znalazłem powiązania Daniela z tymi akurat głośnikami.
Tu nie chodzi o konkretną kombinację sprzętową, a bardziej ogólnie, bo dotyczy to praktycznie każdego tradycyjnego gramofonu.
r440force pisze:A przez kable cinch też nie da rady??
Myślisz, że same kabelki dadzą Tobie wzmocnienie sygnału? :)
r440force pisze:Jak nie to jaki przedwzmacniacz polecacie??
To zależy ile chcesz wydać, ale jeśli ma być tanio to http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=47&t=1365
r440force pisze:Mówicie że lepiej to wszystko podłączyć do Logitechów niż do pieca, jaka różnica oprócz jakości dźwięku??
Piec gitarowy służy do nagłaśniania gitary, a nie do słuchania muzyki.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
r440force
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2014, 16:38

Re: Unitra Daniel + aktywne głośniki

#6

Post autor: r440force »

Czyli wszystko jasne. Bez przedwzmacniacza nie da rady. Myślałem ze te głośniki sobie z tym poradzą ale jednak kicha. Dzięki za info.
ODPOWIEDZ